– Honnét jött az ötlet a WSP-rendszer létrehozására?
– Korábban edzőként, jelenleg pedig technikai vezetőként sokszor szembesülök azzal, hogy se nem egyszerű, se nem hatékony edzőpartnert találni. Gyakran az a jellemző, hogy mindig ugyanazokkal a csapatokkal játszol, vagy „körbe telefonálod az országot”. A legrosszabb helyzet, amikor az ellenfél az utolsó pillanatban mondja le a megbeszélt mérkőzést. Na, akkor találj megfelelő partnert! Ez adta az ötletet, hogy legyen egy olyan oldal, ahova fel tudjuk rögzíteni a szabad időpontjainkat, ahol fel tudunk kérni meccsekre ellenfeleket, és pár kattintással ezek leszervezése is megoldható.
– Előzetesen mennyi időt vett igénybe a fejlesztés?
– A fejlesztés már egy éve tart, de soha nem áll le. A visszajelzések, a tapasztalatok és a felmerülő igények is folyamatos munkára sarkallnak minket. Természetesen vannak még terveink a jövőre nézve, amivel bővíteni akarjuk a szolgáltatást.
– Ez az új rendszer kizárólag labdarúgás-specifikus, vagy más sportágak is alkalmazhatják?
– Mint a futball közegéből érkező személynek, elsődlegesen a labdarúgás volt a kiinduló pont számomra. Közben aztán belegondoltam, miért ne lehetne más sportágakat is hozzáadni a rendszerhez? Igy is lett, beépítésre került a kézilabda, a kosárlabda, a röplabda és a futsal is. Jelenleg erre az öt sportágra használható a WSP.
– Röviden összefoglalva: mi a WSP elsődleges és alapvető funkciója?
– A digitalizációt kihasználva a hatékonyság, az egyszerűség, a tervezhetőség és a megfelelő szintű felkészülés feltételeinek megteremtése, valamint értelemszerűen a kapcsolatok építése hazai és nemzetközi szinten.
– Milyenek a kezdeti tapasztalatai? Mekkora az igény a WSP-re?
– Az ősz folyamán készült el ez a modul. Az első két hónapban 18 egyesület volt a rendszerben. Novemberben hirtelen megugrott a regisztrációk száma, országos szinten jelenleg mintegy 100 egyesület regisztrált már az oldalra. Ahogy egyre többen értesülnek a WSP-ről, folyamatosan növekszik a klubok száma.
– Aki még nem találkozott ezzel a rendszerrel, annak röviden hogyan tudná elmagyarázni, érthetővé tenni a működését?
– A www.worldsportspartner.com oldalon kell elindítani az ingyenes regisztrációt. A visszaigazoló e-mail után szükség van minimum egy csapat berögzítésére, ezt követően pedig már használható a teljes felület. Célszerű kitölteni az adatokat, mert azokkal például a térképes kereső is pontosabb képet tud adni. Ezután vigyük fel a saját keretünket, időpontjainkat, vagy keressük meg a más csapatokhoz lefoglalható dátumokat és hívjuk ki őket edzőmérkőzésre. Erről e-mailt kap az ellenfél ügyintézője. A létrejött meccseknél digitális jegyzőkönyvet is ki tudunk tölteni, ezért jó, ha berögzítjük a játékosokat. Továbbá a felvitt időpontokat összegyűjti a rendszer, és másnap reggel körlevelet küld a lehetséges partnerek részére. Érdemes átnézni az oldalt, mert nagyon sokat tud!
– Mely bajnoki osztályokban szereplő egyesületek, sportszervezetek számára lehet hasznos elsősorban?
– Úgy gondolom, hogy minden klubnak hasznos lehet a felület, az első osztályú felnőttektől egészen az amatőr utánpótlás korosztályokig. Az egyesület az összes csapatát berögzítheti, legyen az profi vagy amatőr, férfi vagy női, felnőtt vagy utánpótlás. Sőt, nemcsak belföldi, hanem külföldi egyletek csatlakozását ugyancsak várjuk. Ennek érdekében angol nyelvre is átváltható az oldal. Szeretnénk ezzel a nemzetközi kapcsolatfelvételt is megkönnyíteni, hiszen ez egy az egész világon használható rendszer.
A WSP-rendszer használata lépésenként:
https://www.youtube.com/watch?v=nyjuDSvBSDA
Címlapfotó: A labdarúgás összeköt (forrás: Bokros János)