Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Megyeri Márk az élmezőny mögé várja a Bugyit

Megyeri Márk az ötödik-hatodik helyre várja a Bugyi-OBO gárdáját

A tavaszi idény kezdete előtt csapattársával, Steer Bencével együtt igazolt át Megyei Márk az NB III-as Pénzügyőr együttesétől a Pest vármegyei I. osztályban szereplő Bugyi-OBO gárdájához. A 22 éves támadó középpályás 15 évesen mutatkozott be a felnőtt mezőnyben a Budapest-bajnokság, III. osztályában, a Városgazdánál, majd ezt követően a Pénzügyőrnél az I. osztályban bajnokságot nyert csapat tagja volt. A sikeres osztályozó után a 2022/2023 szezontól már az NB III-ban folytatódott a pályafutása, Pasaréti úti zöld-fehérektől pedig 2025 végén köszönt el. A vele készült interjúban beszélt a váltás okáról, majd felidézte eddigi pályafutásának alakulását, emellett természetesen szóba hozta jelenlegi együttesének terveit is.

– Magasabb osztályból igazolt lefelé, ráadásul a bajnoki év felénél. Miért volt a kiváltó oka döntésének, egyáltalán hogyan került képbe a Bugyi-OBO?
– Több tényezőt is említhetek. Az első az volt, amikor a Pénzügyőrnél anyagi nehézségek jelentkeztek, ezáltal nagyobb figyelmet kellett fordítanom a munkámra, emellett még tanultam is. Döntő szempont volt a váltásban, hogy oda menjek futballozni, ahol kevesebb az elfoglaltság. Tudtam, erre csakis alacsonyabb osztályban van lehetőség, ezért elkezdtem csapatot keresni magamnak. Elsőként a Bugyi-OBO-ra gondoltam, mert a menyasszonyom két utcányira lakik a pályától. Miután megkerestem az egyesületet, először Majzik Bertalan pályaedzővel beszéltem, aki igencsak meglepődött, mondván, általában ő szokott játékosokat keresni. Próbajátékon vettem részt, a szakmai stábnak megfeleltem és nekem is elfogadhatók voltak a körülmények, így már nem is kellett további lehetőségeket keresnem.

A 22 éves futballista 2020 nyarától a tavalyi év végéig viselte a Pénzügyőr mezét
A 22 éves futballista 2020 nyarától a tavalyi év végéig viselte a Pénzügyőr mezét

Honnan indult és eddig milyen állomásai voltak a pályafutásának?
– A főváros XVIII. kerületében laktunk, így természetesen a család Honvéd-drukker volt, édesapám pedig elvitt a kispestiek utánpótlásához. Nyolcévesen leigazoltak, négy évet futballoztam Kispesten, majd elköszöntek tőlem. Ekkor úgy éreztem, nincs értelme tovább fociznom, végül azonban meggondoltam magam, átigazoltam az utánpótlással foglalkozó Gloriett Sportegyesülethez, ahol Ughy Márk volt az edzőm, aki most az NB III-as Dunaharaszti trénere, ő jó kis gárdát rakott össze. Ez az egyesület viszont csak kisebb korcsoportokkal foglalkoztatott, ezért miután „kiöregedtünk”, új klubot kellett keresnünk. Az edzőnk együtt vitt át minket a Budapest-bajnokság, III. osztályában szereplő Városgazdához, ahol 15 évesen a felnőtteknél is pályára léphettem és együtt játszhattam a tréneremmel, Ughy Márkkal, aki akkor játékos-edző volt. Két év után ismét együtt váltottunk, mert a klubnál megszüntették az utánpótlás csapatokat, majd 2020 nyarán az I. osztályú Pénzügyőrnél kaptunk lehetőséget, ahol egy nagyon szép időszak következett.

– Miben nyilvánult ez meg?
– Kezdetben az utánpótlásban és a felnőtt „tarcsiban” játszottam, amikor az egyik meccsünket megnézte az első csapta edzője, Sólyom Ferenc. Tetszett neki a teljesítményem, így felvitt az első csapat keretéhez, ahol rögtön góllal mutatkoztam be. A következő szezonban – már Lászka Balázs irányításával – megnyertük a Budapest-bajnokságot és osztályozót játszhattunk az NB III-ba jutásért. Az első mérkőzésünkön, a Pasaréti úton 0–0 lett a Balmazújváros ellen, ám a visszavágón kitettünk magunkért, idegenben 3–2-re nyertünk, így a harmadosztályban folytathattuk. Az első, a 2022/2023-as szezonban nem okoztunk csalódást, hiszen a 10. helyen végeztünk a Keleti csoportban, de a következő években már „rezgett a léc”, most pedig már nem valószínű, hogy a Pénzügyőr elkerülheti a kiesést. Nekem azért elsősorban mégis inkább a szép emlékek maradnak meg.

Úgy érzi, télen jó döntést hozott a klubcserével
Úgy érzi, télen jó döntést hozott a klubcserével

– Mit gondol, Bugyin is sikeres időszakra számíthat?
– Remélem, hiszen ideálisak a körülmények, minden úgy történik, ahogy megbeszéljük. Egységes a társaság, jó a hangulat és jönnek az eredmények is. Az idény előtt a Szőgyi Tamás vezette szakmai stáb azt fogalmazta meg, hogy a kilencediknél nem lehet rosszabb a helyezés. Jelenleg 26 forduló után 38 ponttal nyolcadikok vagyunk, de a tavaszi idényben eddig már annyi pontot szereztünk, mint ősszel, ami biztatónak tűnik a folytatásra. Úgy gondolom, emelhetjük a „lécet”, szerintem akár még az ötödik-hatodik hely is megcélozható…

A Bugyi-OBO eredményei a 2025/2026-os évad őszi idényében a Pest vármegyei I. osztályban, a bajnokság állása és a tavaszi menetrend:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31445/26/309337.html

Címlapfotó: Megyeri Márk az élmezőny mögé várja a Bugyit (forrás: Szőgyi Tamás)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!