– Magasabb osztályból igazolt lefelé, ráadásul a bajnoki év felénél. Miért volt a kiváltó oka döntésének, egyáltalán hogyan került képbe a Bugyi-OBO?
– Több tényezőt is említhetek. Az első az volt, amikor a Pénzügyőrnél anyagi nehézségek jelentkeztek, ezáltal nagyobb figyelmet kellett fordítanom a munkámra, emellett még tanultam is. Döntő szempont volt a váltásban, hogy oda menjek futballozni, ahol kevesebb az elfoglaltság. Tudtam, erre csakis alacsonyabb osztályban van lehetőség, ezért elkezdtem csapatot keresni magamnak. Elsőként a Bugyi-OBO-ra gondoltam, mert a menyasszonyom két utcányira lakik a pályától. Miután megkerestem az egyesületet, először Majzik Bertalan pályaedzővel beszéltem, aki igencsak meglepődött, mondván, általában ő szokott játékosokat keresni. Próbajátékon vettem részt, a szakmai stábnak megfeleltem és nekem is elfogadhatók voltak a körülmények, így már nem is kellett további lehetőségeket keresnem.
– Honnan indult és eddig milyen állomásai voltak a pályafutásának?
– A főváros XVIII. kerületében laktunk, így természetesen a család Honvéd-drukker volt, édesapám pedig elvitt a kispestiek utánpótlásához. Nyolcévesen leigazoltak, négy évet futballoztam Kispesten, majd elköszöntek tőlem. Ekkor úgy éreztem, nincs értelme tovább fociznom, végül azonban meggondoltam magam, átigazoltam az utánpótlással foglalkozó Gloriett Sportegyesülethez, ahol Ughy Márk volt az edzőm, aki most az NB III-as Dunaharaszti trénere, ő jó kis gárdát rakott össze. Ez az egyesület viszont csak kisebb korcsoportokkal foglalkoztatott, ezért miután „kiöregedtünk”, új klubot kellett keresnünk. Az edzőnk együtt vitt át minket a Budapest-bajnokság, III. osztályában szereplő Városgazdához, ahol 15 évesen a felnőtteknél is pályára léphettem és együtt játszhattam a tréneremmel, Ughy Márkkal, aki akkor játékos-edző volt. Két év után ismét együtt váltottunk, mert a klubnál megszüntették az utánpótlás csapatokat, majd 2020 nyarán az I. osztályú Pénzügyőrnél kaptunk lehetőséget, ahol egy nagyon szép időszak következett.
– Miben nyilvánult ez meg?
– Kezdetben az utánpótlásban és a felnőtt „tarcsiban” játszottam, amikor az egyik meccsünket megnézte az első csapta edzője, Sólyom Ferenc. Tetszett neki a teljesítményem, így felvitt az első csapat keretéhez, ahol rögtön góllal mutatkoztam be. A következő szezonban – már Lászka Balázs irányításával – megnyertük a Budapest-bajnokságot és osztályozót játszhattunk az NB III-ba jutásért. Az első mérkőzésünkön, a Pasaréti úton 0–0 lett a Balmazújváros ellen, ám a visszavágón kitettünk magunkért, idegenben 3–2-re nyertünk, így a harmadosztályban folytathattuk. Az első, a 2022/2023-as szezonban nem okoztunk csalódást, hiszen a 10. helyen végeztünk a Keleti csoportban, de a következő években már „rezgett a léc”, most pedig már nem valószínű, hogy a Pénzügyőr elkerülheti a kiesést. Nekem azért elsősorban mégis inkább a szép emlékek maradnak meg.
– Mit gondol, Bugyin is sikeres időszakra számíthat?
– Remélem, hiszen ideálisak a körülmények, minden úgy történik, ahogy megbeszéljük. Egységes a társaság, jó a hangulat és jönnek az eredmények is. Az idény előtt a Szőgyi Tamás vezette szakmai stáb azt fogalmazta meg, hogy a kilencediknél nem lehet rosszabb a helyezés. Jelenleg 26 forduló után 38 ponttal nyolcadikok vagyunk, de a tavaszi idényben eddig már annyi pontot szereztünk, mint ősszel, ami biztatónak tűnik a folytatásra. Úgy gondolom, emelhetjük a „lécet”, szerintem akár még az ötödik-hatodik hely is megcélozható…
A Bugyi-OBO eredményei a 2025/2026-os évad őszi idényében a Pest vármegyei I. osztályban, a bajnokság állása és a tavaszi menetrend:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31445/26/309337.html
Címlapfotó: Megyeri Márk az élmezőny mögé várja a Bugyit (forrás: Szőgyi Tamás)







