PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT
28. forduló
Ráckeve – Abony
3–2 (1–1)
Ráckeve, Sipos Ferenc Sporttelep, 50 néző. Vezette: Tusa Z. (Schenk B., Szalai-Sziebig N.)
RÁCKEVE VAFC: Sófalvi N. 8 – Feigl S. 8 (Zsiga P. 0, 84. p.), Agócs A. 8, Turcsán P. 8, Koller B. 8 – Papp Zs. 8 (Szilágyi P. 0, 91. p.), Papp D. 8 – Kincses K. 8 (Benczúr B. 0, 86. p.), Vámos G. 8, Posta N. 8 (Gál E. 0, 67. p.) – Papp R. 8 (Dominek G. 0, 74. p.). Edző: Podruzsik József.
ABONYI KID FC: Szabó M. 6 – Angyal L. 6, Kállai R. 6, Kovács M. 6, Bodor Sz. 6 – Herédi J. 6, Molnár G. 6 – Kovács B. 6, Barna M. 6 (Huszka S. 6. 60. p.), Molnár B. 6 – Kállai I. 6. Edző: Némedi Tivadar.
GÓL: Vámos G., Papp R., Koller B., ill. Barna M., Turcsán P. (öngól).
SÁRGA LAP: Koller B., ill. Kállai I., Kovács B.
PODRUZSIK JÓZSEF: – Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a két gárda között, gól is született mindkét oldalon, a második játékrészben pedig inkább a mi akaratunk érvényesült a pályán. Fizikálisan is jobban bírtuk, gólokat szereztünk, amivel itthon tartottuk a három pontot a szervezett és – főleg – a középpályán jó futballt játszó Abony ellen. Szeretnék gratulálni a három újoncnak a felnőttek között, jó teljesítményt nyújtottak, sikereres pályafutást kívánok nekik! Természetesen az egész csapatnak is jár a gratuláció a győzelem miatt! További sok sikert az Abonynak a hátralévő két mérkőzéshez!
NÉMEDI TIVADAR: – Összességében jó iramú találkozó volt, amelyen mindkét csapat viszonylag sok helyzetet tudott kialakítani. Az utolsó öt percben izgalmassá tettük ugyan a végét, de egyenlíteni sajnos már nem sikerült. Szó szerint csúsztunk-másztunk, megtettük, amit tőlünk telt, de ellenfelünk most jobb volt nálunk. Sok sikert kívánok a folytatásra!
Halásztelek – Tököl
1–0 (0–0)
Halásztelek, Németh Ferenc Sportcentrum, 80 néző. Vezette: Jakab R. (Szabó B., Soós A.-M.)
HALÁSZTELKI FC: dr. Simonfi T. 9 – Papp D. 8–2=6, Buzás B. 8, Szabó V. 8, Dobos Z. 8 – Kablawi M. 8, Bathó Á. 8, Erdei M. 8 (Németh D. 0, 71. p.) – Nádas K. 8, Héder N. 8 (Kordé A. 8, 58. p.), Márfi D. 8. Edző: Béky Gábor.
VSK TÖKÖL: Végh K. 0 – Kányádi Sz. 7 (Tajti K. 0, 86. p.), Bugovics Á. 6, Kovács A. 6, Krisztián K. 6 – Barizs M. 6, Marlyin Z. 6 (Bednanics I. 0, 88. p.) – Pesuth S. 6, Pray M. 6 (Csajági L. 0, 67. p.), Kiss D. 6 (Berkes G. 0, 65. p.) – Olasz O. 6. Edző: Taskovics Erik.
GÓL: Márfi D.
SÁRGA LAP: Bathó Á., Márfi D., Béky G. (edző), ill. Végh K., Kányádi Sz., Pray M., Taskovics E. (edző).
KIÁLLÍTVA: Papp D. a 48. percben (nyilvánvaló gólhelyzetben szabálytalankodott).
BÉKY GÁBOR: – Nagyon jó iramú mérkőzést, igazi szomszédvárak rangadóját játszottunk. Az első félidőben mindkét oldalon adódtak helyzetek, amelyek kimaradtak. A második játékrész elején emberhátrányba kerültünk, emiatt teljesen más találkozó kezdődött, amelyen nagyon taktikusan visszahúzódva, a kontrákra rendeződtünk be, ami be is jött. Emberelőnyben játszó ellenfelünknek már több lehetősége adódott, azonban hol a kapusunk, hol egy bevetődő láb, vagy pedig a kapufa volt velünk. Igazi férfiként nagyot küzdöttek a srácok. Azt gondolom, megérdemeltük ezt a győzelmet. Csak gratulálni tudok a csapatnak és azoknak is, akik nem kaptak szerepet vagy más okból kifolyólag nem tudtak a pályán velünk lenni. Bravó, urak!
TASKOVICS ERIK: – Kellő elánnal és felkészüléssel érkeztünk a szomszédvári rangadóra, melyet végig kontrolláltunk. A felvételeket visszanézve az első félidőben teljesen szabályos góltól fosztottak meg minket, mellette még az „apró kicsi tócsa” is, ami a hazai kapu gólvonalán volt is a hazaiakat segítette. A kiállítás után beszorítottuk a Halászteleket, a gólpasszt is tőlünk kapták… Több mérkőzésre való kihagyott ziccert alakítottunk ki, a kapufa sem volt velünk ezen a találkozón. További sok sikert a Halászteleknek, köszönjük a mérkőzés utáni vendéglátást!
Örkény – Inárcs
1–8 (1–3)
Örkény, 20 néző. Vezette: Aszódi Cs. (Laczkó Z., Butkai L.)
ÖRKÉNYI SE: Győri A. 5 – Meszner T. 6, Nagy M. 4 (Szabó A. 0, 82. p.), Schuch M. 4, Török A. 5 (Palakovics M. 5, a szünetben) – Baranyi F. 6 (Székelyhidy Gy. 0, 88. p.), Székely I. 5 (Lala Z. 0, 63. p.), Terebes A. 5 (Lakatos E. 0, 63. p.), Pénzes T. 5 (Molnár G. 0, 73. p.) – Merkovics M. 6, Szabó S. 4 (Kiss Sz. 5, 52. p.). Edző: Sziráki Mihály.
INÁRCS VSE: Pfeffer G. 6 – Tarnóczki T. 7 (Sikari J. 0, 76. p.), Dávid R. 7, Szűcs D. 7, Vonnák R. 7 – Zsiros M. 7 (Szabó E. 7, 57. p.), Riesz D. 7, Dutkai D. 7, Cséka K. 7 – Urbán G. 8, Horváth Gy. 9. Edző: Balogh István.
GÓL: Merkovics M., ill. Horváth Gy. (3), Urbán G., Dutkai D., Tarnóczki T., Riesz D., Szabó E.
SZIRÁKI MIHÁLY: – Sajnos ezzel a vereséggel gyakorlatilag is elszállt az utolsó esélyünk a bennmaradásra. Reálisan nézve, edzésmunka nélkül jelenleg ennyire vagyunk képesek. Ennek ellenére játékosaimra nem lehet panasz, mert a körülményekhez képest mindent megtettek és becsülettel felvették a harcot olyan csapatokkal, amelyek heti rendszerességgel készülnek, és alkalmanként így is sikerül megszorítanunk őket. Ez egyszerre dicséri a játékosaim hozzáállását és egyúttal elgondolkodtató: ha edzés nélkül is időnként versenyben tudunk lenni, akkor mire lehetnénk képesek rendszeres munkával. A hátralévő mérkőzéseken már szeretnénk a következő szezon alapjait lerakni, és olyan közösséget építeni, amelyre hosszabb távon is lehet építeni. Bízom benne, több munkával és nagyobb elkötelezettséggel eredményesebb évad következhet.
BALOGH ISTVÁN: – Úgy álltunk bele a mérkőzésbe, ahogy a taktikai értekezleten megbeszéltük. Végre nem nyögvenyelősen, hanem közönségszórakoztató játékkal sikerült nyerni.
Nagykáta-Ulviczky Team – Alsónémedi
1–2 (0–0)
Nagykáta, 50 néző. Vezette: Versics D. (Rajnai O., Kun A.)
NAGYKÁTA SE-ULVICZKY TEAM: Ecsegi Zs. 6 – Tremmel M. 6 (Vankó M. 0, 75. p.), Vidor B. 6, Papp Z. 7, Verhoczki L. 6, Pozsonyi Sz. 6 – Regdánszki M. 5, Gattyán M. 5, Mizák B. 6, Danyi M. 6 – Bíró Á. 5. Edző: Kemecsi László.
ALSÓNÉMEDI SE: Koman K. 7 – Györvári T. 6, Kajtár B. 7, Nagy T. 7, Molnár E. 6 (Imre J. 0, 67. p.) – Kovács B. 8, Novakov D. 6 – Molnár L. 7, Szalai J. 6, Mészáros R. 7 – Szabó A. 6 (Orosz A. 0, 85. p.). Edző: Schleer Zoltán és Szilasi Milán.
GÓL: Tremmel M., ill. Mészáros R., Kovács B.
SÁRGA LAP: Tremmel M., Ecsegi Zs., Mizák B., ill. Novakov D., Kovács B., Szalai J., Imre J.
KEMECSI LÁSZLÓ: – Az első félidőben nem látszott meg a tabellán mutatkozó különbség, mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, amelyekkel egyik csapat támadói sem tudtak élni. A másodikban hiába támadtunk többet, a vendégek kihasználták a két óriási hibánkat. Mint már oly sokszor, sajnos a támadójátékunk ezúttal sem volt hatékony, hátul pedig jöttek a szokásos bakik. Pozitívum, hogy most nem sérült meg senki, ilyen is régen fordult elő. További sok sikert kívánok az Alsónémedinek!
SZILASI MILÁN: – Az ősszel elszenvedett hazai vereség után mindenképpen szerettünk volna visszavágni a Nagykátának. Jól alkalmazkodtunk a műfüves pályához, mindkét félidőben több helyzetet alakítottunk ki ellenfelünknél. A mérkőzés hajrájában, ha pontosabban használjuk ki a lehetőségeinket, akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. Összességében megérdemelt a sikerünk.
Újhartyán – Maglód
4–1 (1–0)
Újhartyán, 120 néző. Vezette: Berkes I. (Kósa G., Kovács G.)
ÚJHARTYÁN VSE: Gerstenbrein G. 7 – Baranyi B. 7, Delea Zs. 7, Sztancsik A. 8 (Farkas Zs. 0, 78. p.), Zsíros Á. 7 – Rutterschmid R. 7 (Talapka I. 7, 36. p.), Krizsán M. 7 (Zsámboki Á. 0, 62. p.), Tóth D. 7 (Surman Á. 0, 70. p.), KUCSVÁN MILÁN 10 (Farkas Cs. 0, 78. p.), Szebellédi Á. 7 (Lukasik D. 0, 75. p.) – Tóth H. 7. Edző: Surman István.
MAGLÓDI TC: Nyilas L. 5 – Dallos L. 5, Sándor J. 5, Barta D. 5, Horváth H. 5 – Kalina M. 5 (Fogarasi L. 0, 88. p.), Bujdosó D. 5 – Tomasek G. 5, Buzás P. 5, Nosztrai R. 5 (Havasi L. 0, 84. p.) – Székely H. 5 (Nagy B. 5, 57. p.). Játékos-edző: Ivancsó Dávid.
GÓL: Kucsván M. (3), Sztancsik A. (11-esből), ill. Tomasek G.
SÁRGA LAP: Szebellédi Á., ill. Kalina M., Barta D., Nyilas L.
SURMAN ISTVÁN: – Az első félidővel nem voltam elégedett, kicsit tompák voltunk, de sikerült kiegyenesíteni. Hála Istennek, nyugodt hangulatú mérkőzés volt. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez és sok sikert kívánok a Maglódnak!
IVANCSÓ DÁVID: – Voltak jó periódusaink, de összességében ez most ennyire volt elég. További sok sikert kívánok az Újhartyánnak!
Tápiószele – Taksony
3–5 (2–1)
Tápiószele, 60 néző. Vezette: Balogh B. (Laczkó Z., Soós A.-M.)
TÁPIÓSZELEI SE: Ábrán R. 6 – Bódi T. 6, Lőrincz L. 6, Nánási J. 6, Juhász N. 6 (Oprea K. 6, 54. p.) – Boros D. 6 – Tilly M. 6 (Seres E. 6, 54. p.), Koncz S. 6 (Földi D. 0, 62. p.), Görbe I. 8, Katona K. 6 (Gál F. 6, 54. p.) – Seres B. 7. Edző: Gál Ferenc.
TAKSONY SE: Szeghegyi Á. 8 – Gráf A. 7 (Csergő B. 7, 54. p.), Micheller B. 8, Kleinheisel P. 6 (Kleinheizer P. 7, a szünetben), Varga B. 7 (Sztojka L. 7, 54. p.) – Nagy M. 8, Patkó Gy. 7, Fajta K. 7 (Patály J. 0, 80. p.), Kovács N. 7 (Forgó R. 0, 65. p.) – Wéber T. 7 (Fendrik P. 0, 73. p.), Tárkányi G. 9. Edző: Hégner Zoltán.
GÓL: Görbe I. (2, a másodikat 11-esből), Tilly M., ill. Tárkányi G. (3), Micheller B., Nagy M.
SÁRGA LAP: Csergő B., Fendrik P., Patkó Gy.
GÁL FERENC: – Megnyerhető mérkőzést sikerült ismét elvesztenünk. Vereséget egyáltalán nem érdemeltünk, de ahhoz be kell rúgni a helyzeteket is. Gratulálok a Taksonynak!
HÉGNER ZOLTÁN: – Az elején kicsit könnyelműek voltunk, még a szél is a hazaiaknak kedvezett, így teljesen megérdemelten vezettek két góllal, úgy, hogy a kapusunk még két nagyot is védett. Az első félidő végén szerencsére szépítettünk, a szünetben rendeztük a sorokat, stabilizáltuk a középpályát, így a második félidőben már helyzeteket dolgoztunk ki, melyekkel megfordítottuk a találkozót. Ellenfelünknek a végén meccslabdája volt az egyenlítéshez, amit mellé rúgtak, mi viszont a végén bevittük a kegyelemdöfést, mellyel elhoztuk a három pontot. Gratulálok a hazaiaknak a sportszerű és jó iramú játékhoz és sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!
Százhalombatta – Dunaharaszti II.
5–1 (3–1)
Százhalombatta, stadion, 50 néző. Vezette: Kamal N. (Pető T., Fazekas A.)
SZÁZHALOMBATTAI VUK SE: Bonica S. 7 (Koplányi K. 6, a szünetben) – Adorján M. 6 (Schneider D. 0, 65. p.), Fügedi Á. 6 (Kis G. 0, 65. p.), Tolnai P. 7 (Spáczay D. 0, 65. p.), Dancsa M. 6 – Kocsis A. 6, Tóth R. 7 – Szabó D. 7 (Illés Á. 7, 59. p.), Cservenka G. 6 (Sipos G. 6, 59. p.), Borics L. 8 – Vajda D. 6 (Tamás D. 6, a szünetben). Edző: Fülöp Noel.
DUNAHARASZTI MTK II.: Lukács J. 5 – Gorincsek G. 5, Kun N. 5, Lengyel K. 5, Seres O. 5 – Olajos M. 5 (Kiss B. 5, 56. p.) – Polonkai K. 5, Juhász M. 5, Nagy D. 5 (Lőrinczi F. 5, 52. p.), Zelovics D. 5 – Hegyes Z. 5 (Szabó P. 5, 60. p.). Edző: Tamási Zoltán.
GÓL: Borics L. (3), Dancsa M., Tóth R., ill. Zelovics D.
FÜLÖP NOEL: – Folyamatos esőzésben vártuk ezt a mérkőzést, úgy készültünk, hogy nagyon gyors lesz a játék, egy-egy hosszú labda akár meg is zavarhatja majd a védelmünket. Sajnos egy ilyen eseményből villámgyorsan vezetést szerzett az ellenfél, de szerencsére át tudtuk venni a mérkőzés irányítását, és a félidőre megnyugtató előnyt alakítottunk ki. Mindkét játékrészben azt kértem a játékosaimtól, próbáljuk inkább a földön tartani a labdát és amikor ezt végig tudtuk vinni úgy, hogy az ellenfél védelme mögé kerültünk, akkor nagy helyzetekkel párosultak a támadásaink. Úgy gondolom, ilyen különbséggel is megérdemelten győzedelmeskedtünk. További sok sikert a Dunaharasztinak, nagyon ügyes, fiatal játékosok léptek náluk pályára.
TAMÁSI ZOLTÁN: – A gyors gól minket zavart meg jobban, nem ellenfelünket. Véleményem szerint elmaradt egy kiállítás, de a játékvezető máshogy látta. Teljesen más lett volna a mérkőzés képe, ha a hazaiak kapusa piros lapot kap… Kiváló csapat ellen taktikailag, fizikálisan és technikailag is jó találkozót játszottunk. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Százhalombatta, mi még nem tartunk ott, ahol ők, de reméljük, egyszer elérjük mi is ezt a szintet. A csapat hozzáállásával nem volt probléma.
Tápiószecső – Hernád
8–3 (4–1)
Tápiószecső, 150 néző. Vezette: Szőke R. (Szabó B., Kollár V.)
TÁPIÓSZECSŐ FC: Jeszenszky Á. 0 (Varga Zs. 5, a szünetben) – Nagy B. 8, Varga V. 7, Fodor G. 7 (Gyetvai S. 0, 61. p.), Surányi D. 7 – Utasi Balázs 8 (Sinkó R. 0, 80. p.), Dinnyés D. 7, Lengyel M. 7 (Császár D. 0, 76. p.), Kiss B. 7 (Kovács G. 0, 61. p.), Utasi Bence 7 – KELEMEN DOMINIK 10. Edző: Majzik Bence.
HERNÁDI FKSE: Czifra G. 6 – Dobos F. 4, Bánfi L. 4 (Gyarmati D. 4, a szünetben), Bálint Z. 4, Szűcs J. 4, Harmat B. 4 – Ulicska Zs. 5, Mráz I. 5 (Kovács D. 1, 71. p.), Scheidt Á. 5 – Márton Zs. 4 (Berkes J. 4, a szünetben), Huszár V. 8. Játékos-edző: Király Péter.
GÓL: Kelemen D. (5), Kiss B., Utasi Bence, Nagy B., ill. Huszár V. (3).
SÁRGA LAP: Fodor G., Varga V., ill. Ulicska Zs.
KIÁLLÍTVA: Kovács D. a 88. percben (második sárga lap után).
GAZSI KRISZTIÁN, a Tápiószecső alelnöke: – Nagy kedvvel kezdtük el a találkozót, gyorsan lőttünk két gólt, így utána igazi örömjátékká válhatott volna a mérkőzés. A biztos vezetés tudatában azonban a szünet után kicsit lazábban kezdtünk, így a Hernádnak adtunk egy kis reményt a felzárkózásra. A hajrában ismét magunkra találtunk, így végül magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálunk Kiss Barni első felnőtt góljához, Sinkó Rolandnak pedig az első felnőtt mérkőzéséhez!
KIRÁLY PÉTER: – Gratulálok Huszár Viktornak a mesterhármasához!
A 28. forduló válogatottja
dr. Simonfi T. (Halásztelek) 9 – Nagy B. (Tápiószecső) 8, Micheller B. (Taksony.) 8, Sztancsik A. (Újhartyán) 8, Koller B. (Ráckeve) 8 – Nagy M. (Taksony) 8, Kovács B. (Alsónémedi) 8, KUCSVÁN MILÁN (Újhartyán) 10, Borics L. (Százhalombatta) 8 – Horváth Gy. (Inárcs) 9, KELEMEN DOMINIK (Tápiószecső) 10.
A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31816/28.html
Címlapfotó: Hazai siker a szomszédvári rangadón (forrás: Halásztelki FC Facebook-oldal)







