Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Küzdelmes mérkőzésen nyerte meg a bajnokságot az Újhartyán Abonyban (forrás: Surman Viktor)

Tóth Henrik góljával nyert Abonyban és lett bajnok az Újhartyán

Szombaton Abonyban vendégeskedett és nyert 1–0-ra az Újhartyán, amely azt jelentette, hogy Surman István csapata egy fordulóval a vége előtt megtartotta ötpontos előnyét és ezzel megszerezte a bajnoki aranyérmet a 2025/2026-os szezonban. A nagy rivális, de a szezon során végig az üldöző szerepét betöltő Százhalombatta ugyan fordulatos mérkőzésen a három gólig jutó Vajda Dániel révén a hajrában fordított és nyert Taksonyban, de számára végül maradt a második hely. A bronzérmes Tápiószecső a papírformának megfelelően simán nyert a már kiesett Örkény otthonában. A Ráckeve öt gólt hozó találkozón Kincses Kristóf 90. percben szerzett találatával győzött Tökölön. Alsónémedin is részben hasonló volt a meccs „forgatókönyve”, ahol a már két góllal is vezető Halásztelek a 91. percben nyert Nádas Krisztiánnak köszönhetően.

PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT

29. forduló

Abony – Újhartyán
0–1 (0–0)
Abony, Tóth Ernő Sportpálya, 150 néző. Vezette: Laczkó Z. (Soós A.-M., Kalivoda G.)
ABONYI KID FC: Szabó M. 7 – Angyal L. 7, Kállai R. 7, Kovács M. 7 (Bagossy D. 7, a szünetben), Bodor Sz. 7 – Herédi J. 7, Molnár G. 7 – Lendvai Z. 7 (Ország L. 0, 79. p.), Huszka S. 7, Molnár B. 7 – Kállai I. 7. Edző: Némedi Tivadar.
ÚJHARTYÁN VSE: Gerstenbrein G. 8 – Baranyi B. 8, Delea Zs. 8, Sztancsik A. 8, Zsíros Á. 8 (Lukasik D. 0, 89. p.) – Krizsán M. 8 (Rutterschmid R. 0, 69. p.; Kovács R. 0, 91. p.), Talapka I. 8 (Zsámboki Á. 0, 88. p.), Szebellédi Á. 8, Tóth D. 8, Kucsván Milán 8 (Surman Á. 0, 76. p.) – Tóth H. 9 (Danyis A. 0, 83. p.). Edző: Surman István.
GÓL:
Tóth H.
SÁRGA LAP: Szebellédi Á.
NÉMEDI TIVADAR: – A minimális célunkat elértük, játszottunk egy szoros és izgalmas meccset. A kapott gól után sajnos már nem tudtunk egyenlíteni, de nincs szégyenkezni valónk, a bajnokcsapattól így ki lehet kapni. Szerintem ellenfelünknek is sokkal jobban esett a találkozó utáni ünneplés, hogy mindent ki kellett adniuk magukból, ez növelte a sikerük értékét, gratulálok nekik a bajnoki címhez! Azt még el kell mondanom, volt itt korábban olyan egyesület, amelyik egy sima győzelem után gyakorlatilag „szétverte” az öltözőt, gúnyosan viselkedett, nem tisztelte a klubot. Hatalmas elismerés a ’Hartyánnak, akik minden tekintetben példát mutattak, hogyan lehet kulturáltan megünnepelni a bajnoki címet, amihez a későbbiekben mi is csatlakoztunk!
SURMAN ISTVÁN: – Elsősorban szeretném megköszönni az Abony csapatának, vezetőinek a mérhetetlen vendégszeretetet. A meccsen majdnem megszívattak minket, de így volt korrekt, hogy nem adták olcsón a győzelmet. Gratulálok nekik, utána viszont engedtek ünnepelni és csatlakoztak is hozzánk! Köszönjük szépen! A fiúk nevében szeretném megköszönni minden családtagnak, hogy el tudtak viselni minket végig a szezon során. Köszönet Újhartyán önkormányzatának, Surman Csaba polgármester úrnak, az összes szurkolónak, akik velünk voltak, vagy akár ellenünk, de motiváltak minket. Ellenfeleinknek, PVMI munkatársainak, rendőröknek, tűzoltóknak, mentősöknek, italkiszolgáló szerveknek, egyszóval mindenkinek köszi mindent! Gratulálok a csapatunknak!

 

Dunaharaszti II. – Nagykáta-Ulviczky Team
3–1 (1–1)
Dunaharaszti, Csónak utca, 60 néző. Vezette: Kovács G. (Tamás A., Méreg I.)
DUNAHARASZTI MTK II.: Lukács J. 9 – Gorincsek G. 7, KUN NORBERT 10, Dezső M. 8, Lengyel K. 7 (Csizek O. 0, 81. p.) – Juhász M. 7 (Kiss B. 0, 81. p.) – Zelovics D. 7, Nagy D. 7 (Lőrinczi F. 8, 59. p.), Seres O. 8, Becz M. 7 (Olajos M. 0, 65. p.) – Hegyes Z. 8 (Halász M. 0, 67. p.). Edző: Tamási Zoltán.
NAGYKÁTA SE-ULVICZKY TEAM: Lótos D. 5 – Pozsonyi Sz. 5, Papp Z. 6, Danyi M. 6, Vidor B. 5, Tremmel M. 4 – Mizák B. 5, Gattyán M. 5, Regdánszki M. 5 – Bíró Á. 4, Csizmadia M. 4 (Tóth K. 0, 79. p.). Edző: Kemecsi László.
GÓL:
Seres O. (2), Hegyes Z., ill. Vidor B.
SÁRGA LAP: Gorincsek G., ill. Danyi M.
TAMÁSI ZOLTÁN: – Masszív csapat ellen játszottunk, a kapott gól után szerencsére hamar magunkhoz tértünk és egyenlítettünk, utána pedig rendeztük a sorainkat és megfordítottuk a mérkőzést. Ahhoz képest, hogy elég sok fiatal játszott a szezonban, úgy érzem, megint jól teljesítettünk. Gratulálok a csapatomnak! Köszönöm Juhász Máté édesapjának a segítséget, mert nagyon jól sikerült a találkozó után a főzés.
KEMECSI LÁSZLÓ: – A meccs közben nem gondoltam, hogy ilyen eredmény fog születni a végén. Sokszor kerültünk ellenfelünk mögé, de a halovány támadójátékunk miatt ismét csak sajnálkozhatunk. A két legfiatalabb kerettel rendelkező csapat mérkőzésén talán a döntetlen igazságosabb lett volna, de a homlokom már sebes, annyiszor temetem az arcomat a tenyerembe, amikor meglátom a rengeteg, állandóan visszatérő, gyermeteg hibát, mint amilyenek most is voltak. Gratulálok a hibátlan játékvezetői ítéletekhez, és további sok sikert kívánok Dunaharasztinak!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (29. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (29. forduló, 2025/2026.)

Inárcs – Maglód
2–1 (0–0)
Inárcs, Csuka János Sportpark, 150 néző. Vezette: Márton L. (Szabó B., Vékony-Schenk H.)
INÁRCS VSE: Prigyeni D. 7 – Tarnóczki T. 6 (Hámory Z. 8, a szünetben), Dávid R. 6, Szűcs D. 6, Vonnák R. 6 – Cséka K. 7, Zsiros M. 6 (Albert Á. 7, a szünetben), Riesz D. 6, Szabó E. 6 – Horváth Gy. 6, Urbán G. 6. Edző: Balogh István.
MAGLÓDI TC:
Schritt M. 5 – Dallos L. 5, Barta D. 5, Sándor J. 5, Horváth H. 5 – Székely H. 5 (Kalina M. 5, a szünetben), Nagy B. 5 – Tomasek G. 5 (Havasi L. 0, 81. p.), Bujdosó D. 6, Nosztrai R. 6 – Buzás P. 5. Játékos-edző: Ivancsó Dávid.
GÓL:
Cséka K., Hámory Z., ill. Nosztrai R.
SÁRGA LAP: Zsiros M., Urbán G., Riesz D., Dávid R., Balogh I. (edző), ill. Buzás P., Kalina M.
BALOGH ISTVÁN: – Sok helyzetet hozó mérkőzésen rúgtunk három kapufát, mégis a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. Szerencsére sikerült gyorsan egyenlítenünk és egy magasabb szinten is ritkán látható távoli bombagóllal végül a győzelmet is kiharcoltuk.
SÁNDOR JÁNOS, a Maglód játékosa (Ivancsó Dávid távollétében): – Mondhatni, jól kezdtük a meccset, több lehetőséget kialakítottunk, mégis az ellenfél előtt adódtak a nagyobbak, ezek kisebb szerencsével kimaradtak. Nagyon kapkodóan és bátortalanul játszottunk, a második félidőre sikerült feljavulnunk és már a labdát is többet járattuk, a 75. percben pedig sikerült megszereznünk a vezetést. Pár percig úgy tűnt, nekünk áll a zászló, támadtunk, ellenfelünk mégis három perc alatt megfordította a mérkőzést…. Gratulálok az Inárcsnak!

 

Tököl – Ráckeve
2–3 (1–1)
Tököl, 200 néző. Vezette: Aszódi Cs. (Versics D., Benyhe A.)
VSK TÖKÖL: Végh K. 7 – Kiss D. 8, Bugovics Á. 6, Kovács A. 6, Kányádi Sz. 7–2=5 – Barizs M. 7, Bednanics I. 7 – Pesuth S. 6, Praj M. 7 (Tajti K. 0, 76. p.), Olasz O. 8 – Csajági L. 7 (Marlyin Z. 0, 83. p.). Edző: Taskovics Erik.
RÁCKEVE VAFC: Sófalvi N. 9 – Feigl S. 7, Turcsán P. 8, Agócs A. 8 (Urbán F. 8, a szünetben), Koller B. 8 – Papp D. 8, Nagy G. 8 – Kincses K. 8–2=6, Vámos G. 8, Posta N. 8 (Gál E. 0, 68. p.) – Drozd T. 7 (Novák L. 8, a szünetben). Edző: Podruzsik József.
GÓL: Olasz O. (2), ill. Papp D., Vámos G., Kincses K.
SÁRGA LAP: Barizs M., Kovács A., Olasz O., Bednanics I., Taskovics E. (edző), ill. Agócs A., Vámos G., Novák L., Papp Zs.
KIÁLLÍTVA:
Kányádi Sz. a 80. percben (második sárga lap után), ill. Kincses K. a 93. percben (a második sárga lap után).
TASKOVICS ERIK:
– Szép számú közönség előtt ragyogó időben két jól felkészített csapat feszült egymásnak. Két fordulópontja volt a mérkőzésnek: 2–1-nél nem tudtuk rárúgni a harmadikat, illetve a Ráckeve harmadik találata előtt véleményem szerint volt egy szabálytalanság, amit nem fújt le a játékvezető. Igazságosabb lett volna a döntetlen. További sok sikert a Ráckevének!
PODRUZSIK JÓZSEF: – Remekül előkészített pályán, igazi rangadót játszott a két csapat, amelyen számos fordulat volt. Mezőnyben többet domináltunk, de a hazai gárdának is megvoltak a lehetőségei, hogy lezárja a találkozót, amit aztán nagy akarattal a hajrában megfordítottunk. Gratulálok a srácoknak az értékes győzelemhez! További sok sikert kívánok a Tökölnek!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (29. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (29. forduló, 2025/2026.)

Taksony – Százhalombatta
3–4 (2–2)
Taksony, Fő utca, 80 néző. Vezette: Moldván I. (Décsi N., Tompos L.)
TAKSONY SE: Szeghegyi Á. 8 – Csergő B. 7, Patály J. 7 (Gergő Á. 0, 63. p.), Micheller B. 7, Varga B. 7 – Gráf A. 7 (Sztojka L. 0, 74. p.), Fajta K. 7, Kleinheizer P. 7 (Tiefenbeck K. 7, 55. p.), Kovács N. 8 (Nagy M. 7, a szünetben) – Patkó Gy. 7 (Fendrik P. 0, 74. p.), Tárkányi G. 8. Edző: Hégner Zoltán.
SZÁZHALOMBATTAI VUK SE: Boros R. 6 – Spáczay D. 7 (Godena G. 0, 74. p.), Fügedi Á. 5 (Cservenka G. 6, a szünetben), Tolnai P. 6, Dancsa M. 6 – Tóth R. 7 (Kis G. 0, 79. p.), Kocsis A. 6 – Szabó D. 7, Urbán P. 5 (Schneider D. 5, a szünetben), Borics L. 6 (Sipos G. 0, 74. p.) – Vajda D. 8. Edző: Fülöp Noel.
GÓL:
Tárkányi G. (2), Kovács N., ill. Vajda D. (3), Tolnai P.
SÁRGA LAP:
Tiefenbeck K., ill. Kocsis A., Bonica S., Szabó D., Fülöp N. (edző).
A találkozó 58. percében – 3–3-as állásnál – a százhalombattai Vajda Dániel büntetőjét kivédte Szeghegyi Ádám.
HÉGNER ZOLTÁN:
– A második helyezett látogatott hozzánk és már a harmadik percben kihasználták egy eltolódásunkat, így sajnos hátrányba kerültünk. Onnantól nyílt sisakos mérkőzésbe mentünk bele, amely elég gólgazdagra sikeredett. A második félidőben rengeteg kontrát vezettünk, de sajnos a befejezéseknél nem koncentráltunk jól, így rendre kimaradtak. Nem úgy, mint ellenfelünknél, amely kevesebb helyzetből könyörtelenül kihasználta egy-két védelmi megingásunkat, megmutatva ezzel, miért is ők vannak feljebb a tabellán, nem pedig mi. Gratulálók a ’Batta ezüstérméhez és győzelméhez! Köszönjük szurkolóink támogatását!
FÜLÖP NOEL: – Az egész tavaszunk során mutatott játékunk alapján azt kértem a fiúktól, semmiképpen se vegyünk vissza a tempóból, még akkor sem, ha már tudjuk, hogy nincs esélyünk a bajnoki cím elérésére, de sajnos csak az első öt-hat percben tudtunk úgy focizni, ahogy előre elterveztük. Védekezésben koncentrációhiánnyal küzdöttünk talán az egész találkozó alatt és csak az ellenfélnek köszönhetjük, hogy meg tudtuk nyerni a mérkőzést, mert éppenséggel nekik voltak nagyobb helyzeteik. További sok sikert kívánok a Taksonynak!

 

Alsónémedi – Halásztelek
2–3 (0–2)
Alsónémedi, 100 néző. Vezette: Resch N. (Visnyei Barnabás, Bíró Zs.)
ALSÓNÉMEDI SE: Koman K. 5 – Györvári T. 6, Nagy T. 6, Kajtár B. 6, Molnár E. 6 – Kovács B. 6, Sikorszki G. 0 (Horváth G. 6, 25. p.), Novakov D. 6 – Molnár L. 7, Szabó A. 5 (Balla D. 6, 35. p.), Orosz A. 6. Edző: Schleer Zoltán és Szilasi Milán.
HALÁSZTELKI FC: Tóth B. 7 – Szabó B. 6 (Fok R. 0, 66. p.), Gacsályi K. 6, Szabó V. 5 (Tóth R. 0, 83. p.), Dobos Z. 7 – Jánvári K. 6, Kablawi M. 6, Gáspár A. 6 (Erdei M. 0, 69. p.) – Nádas K. 8, Héder N. 6 (Kordé A. 6, a szünetben), Márfi D. 6. Edző: Béky Gábor.
GÓL:
Molnár L. (2), ill. Nádas K. (2), Jánvári K.
SÁRGA LAP: Molnár L., Szilasi M. (edző), ill. Gáspár A.
SZILASI MILÁN:
– Kellett egy kis idő, hogy higgadtan tudjam értékelni ezt a kilencven percet. Ellenfelünk kihasználta egy hibánkat, majd hatalmas góllal kétgólos előnyre tett szert. Eközben mi az első félidőben sajnos a tavaszi formánkat hoztuk a helyzetkihasználás terén, ugyanis három alkalommal is ziccerbe kerültünk, de nem tudtunk túljárni a kapus eszén. A második játékrészben azonban minden pályán lévő játékosom „száztíz” százalékot tett bele a mérkőzésbe, aminek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült az egyenlítés. Több lehetőségünk is adódott a vezetés megszerzésére, ám újabb gólt – egy véleményes labdaszerzés után – végül csak ellenfelünk tudott szerezni. Csalódottak vagyunk az eredmény miatt, mert a hozzáállás és a második félidőben mutatott teljesítmény alapján többet érdemeltünk volna.
BÉKY GÁBOR: – Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan megszereztük a vezetést. Tőlünk szokatlan módon sok technikai hiba csúszott a játékunkba, egy gyönyörű átlövésből mégis sikerült növelni az előnyünket, eközben ellenfelünk egy-két kontrából próbált veszélyes lenni. A második félidőt parádés támadással kezdtük, azonban sajnos nem sikerült értékesíteni a kínálkozó lehetőséget – bár nagyon megérdemeltük volna. Ahogy teltek a percek, a kihagyott helyzeteinkre ellenfelünk gólt szerzett, majd ki is egyenlített. Sajnos ebbe a hibába ebben az évben már sokszor beleestünk, de a csapat reagált és hihetetlen tíz percet produkált a nagy hőségben és megrúgtuk a győztes találatot. Gratulálok a játékosoknak, mert megérdemelten nyertük meg a találkozót!

 

Örkény – Tápiószecső
1–6 (0–3)
Örkény, 45 néző. Vezette: Pető T. (Soós A.-M., Benyhe A.)
ÖRKÉNYI SE: Győri A. 6 – Varga A. 5 (Lala Z. 0, 62. p.), Schuch M. 5, Terebes A. 7, Török A. 5 – Meszner T. 6, Székely I. 5 (Szabó A. 0, 74. p.), Sziráki Sz. 5, Palakovics M. 5 (Lakatos E. 5, 57. p.) – Szabó S. 5 (Székelyhidy Gy. 5, 57. p.), Baranyi F. 5 (Kiss Sz. 0, 68. p.). Edző: Sziráki Mihály.
TÁPIÓSZECSŐ FC: Jeszenszky Á. 0 (Varga Zs. 0, a szünetben) – Nagy B. 7 (Tóth A. 0, 79. p.), Moery M. 7 (Fodor G. 0, 62. p.), Gyetvai S. 7, Surányi D. 7 (Pogány B. 0, 72. p.) – Utasi Balázs 7 (Utasi Bence 7, a szünetben), Dinnyés D. 7 (Erdélyi Zs. 7, a szünetben), Lengyel M. 7, Kovács G. 7 (Császár D. 0, 62. p.), Kiss B. 9 – Kelemen D. 7. Edző: Majzik Bence.
GÓL:
Varga A. (11-esből), ill. Kiss B. (3), Kelemen D. (2), Utasi Balázs.
SÁRGA LAP:
Varga Zs.
SZIRÁKI MIHÁLY:
– Tét nélküli mérkőzésen jobb csapattól kaptunk ki, ettől függetlenül próbáltuk tenni a dolgunkat és készülünk a következő szezonra. Gratulálok a Tápiószecsőnek!
GAZSI KRISZTIÁN, a Tápiószecső alelnöke: – Utolsó idegenbeli kirándulásunkon gólzáporos győzelmet sikerült aratnunk. Felszabadult játékkal ifistáink is kivették a részüket a három pont megszerzéséből. Kiss Barni múlt heti első gólja után ezúttal mesterhármasig jutott. Emellett 16 évesen Pogány Barnabás is debütált a „nagyok” között.

 

Hernád – Tápiószele 3–0 (versenybizottsági határozat alapján).

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (29. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (29. forduló, 2025/2026.)

A 29. forduló válogatottja

Sófalvi N. (Ráckeve) 9 – Baranyi B. (Újhartyán) 8, KUN NORBERT (Dunaharaszti II.) 10, Hámory Z. (Inárcs) 8, Zsíros Á. (Újhartyán) 8 – Nádas K. (Halásztelek) 8, Vámos G. (Ráckeve) 8, Seres O. (Dunaharaszti II.) 8, Kiss B. (Tápiószecső) 9 – Vajda D. (Százhalombatta) 8, Tárkányi G. (Taksony) 8.

A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31816/29.html

Címlapfotó: Küzdelmes mérkőzésen nyerte meg a bajnokságot az Újhartyán Abonyban (forrás: Surman Viktor)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!