Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
A Pest vármegyei I. osztályban tavaly nyáron visszajutó Felsőpakony-Hungarec a bravúrosan teljesített, a középmezőny stabil tagjaként a 7. helyről várhatja a 2025/2026-os szezon záró fordulóját. Eme eredmény elérésében jelentős szerepet vállalt a 19 éves Óber Benedek, a támadósor mindkét oldalán bevethető futballista a bajnoki év elején, tavaly nyáron az NB III-as Dunaharasztitól érkezett Felsőpakonyba, ahol kezdőként, illetve csereként rendre lehetőséget kapott. A vele készült interjúban beszélt egy évvel korábbi átigazolása hátteréről, felidéztük eddigi pályafutását és értékelte a Felsőpakony szezonbeli teljesítményét is.

Óber Benedek a hatodik helyre várja a Felsőpakonyt

A Pest vármegyei I. osztályba tavaly nyáron visszajutó Felsőpakony-Hungarec a bravúrosan teljesített, a középmezőny stabil tagjaként a 7. helyről várhatja a 2025/2026-os szezon záró fordulóját. Eme eredmény elérésében jelentős szerepet vállalt a 19 éves Óber Benedek, a támadósor mindkét oldalán bevethető futballista a bajnoki év elején, tavaly nyáron az NB III-as Dunaharasztitól érkezett Felsőpakonyba, ahol kezdőként, illetve csereként rendre lehetőséget kapott. A vele készült interjúban beszélt egy évvel korábbi átigazolása hátteréről, felidéztük eddigi pályafutását és értékelte a Felsőpakony szezonbeli teljesítményét is.

– Egy évvel ezelőtt miért döntött a klubváltás mellett, hogy az NB III-as egyesülete, az addigi Dunaharaszti helyett inkább egy osztállyal lejjebb, Felsőpakonyba igazol át?
– Ősszel a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója lettem, emiatt nehezen tudtam volna összeegyeztetni a tanulást a futballal. Az NB III-ban ugyanis délelőtt is vannak edzések, és ha kihagyom, akkor lépéshátrányba kerülök, viszont nagyon szeretek futballozni, de csak a délutáni tréningek férnek bele a programomba, ez pedig leginkább alacsonyabb osztályban valósítható meg. Dunaharasztiban a vezetők megértették a helyzetemet, barátsággal váltunk el, és még ők segítettek csapatot találnom. Felsőpakony volt az egyik opció, ahova jelentkeztem, próbajátékon vettem részt, a szakmai stábnak megfeleltem, nekem is tetszettek a körülmények, így nem volt akadálya a megegyezésnek.

– Mindössze 19 éves, a pályafutása legjava tehát még ön előtt áll. Eddig hol, merre futballozott?
– A fővárosban, az önálló utánpótlásnevelő egyesületként működő Gloriettnél kezdtem még ovifocis koromban, amely valójában egy sportiskola volt, itt tanultam és itt futballoztam egészen 2022-ig. Addigra már esedékes volt a váltás, hiszen szerettem volna magasabb szinten játszani, mire az edzőim a III. Kerületet javasolták számomra. A Hévízi úton az első szezonban az U17-eseknél, a következő évben pedig az U19-es korosztályban játszottam. Megfelelően szerepeltem, talán fel is kerülhettem volna a felnőttekhez, azonban mégis inkább váltottam, mert Óbuda bizony távol volt a lakhelyemtől és sok időt vett igénybe az utazás. Budapest déli részén laktunk, ezért inkább közelebb lévő egyesületet igyekeztem találni magamnak. A Dunaharaszti NB III-as együttesének vezetőedzője, Ughy Márk még a Gloriettnél volt az edzőm, így őt kerestem meg a klubváltás reményében. A próbajátékon megfeleltem, utólag visszagondolva, helyesen döntöttem, hogy ide szerződtem, hiszen jól éreztem magam, bemutatkoztam az NB III-as együttesben, de a már említett körülmény miatt egy év után elköszöntem tőlük.

Óber Benedek a felsőfokú tanulmányai miatt lépett vissza egy osztályt
Óber Benedek a felsőfokú tanulmányai miatt lépett vissza egy osztályt

– A 2025/2026-os szezon kezdetén, egy év után visszakerülve a vármegyei I. osztályba milyen célt tűztek ki maguk elé?
– Egy újoncnak elsődleges célja a bentmaradás lehet, ezt kérte a vezetés is, persze lehetőleg úgy, hogy gondtalanul biztosítsuk a „megye-egyes” tagságot. Az őszi idényben jól teljesítettünk, akkorra módosult is a terv, hiszen már elvárható volt, hogy minél előrébb álljunk a tabellán. Tavasszal ugyan becsúsztak kisebb-nagyobb hullámvölgyek, nem jöttek be olyan meccsek, amelyeket nyerni kellett volna, de még így is elérhető a hatodik hely, ami szerintem nagyon szép eredmény lenne. A záró fordulóban a Bugyi alakulatát fogadjuk, mindenképpen győznünk kell és akkor elérjük a célt. Ha nyerünk, pontszámban beérjük őket, mindkét csapatnak 47 pontja lesz, de a gólkülönbségünk jobb, ebben az esetben helyet cserélnénk a tabellán. Sikeresek voltunk a Pest Vármegyei Kupában is, ahol az elődöntőig jutottunk, végül a kupagyőztes Dunavarsány állított meg bennünket, de augusztusban így is ott lehetünk a MOL Magyar Kupa főtábláján.

A ’pakonyi együttes és szurkolói sokszor ünnepelhettek együtt ebben a szezonban
A ’pakonyi együttes és szurkolói sokszor ünnepelhettek együtt ebben a szezonban

– Az életkora miatt mindenképpen hosszabb távra tervezhet a futballban, úgy vélem, jogos lehet a kérdésem: mit szeretne elérni a sportágban?
– Valóban bátran tervezhetek, hiszen még csak 19 éves vagyok. Most elsősorban azt szeretném, hogy a Felsőpakony gárdája minél jobban szerepeljen, és ehhez a saját jó teljesítményemmel járuljak hozzá, akármelyik oldalán is játszom a csatársornak. Ami pedig a későbbi időszakot illeti, ha idővel lehetőségem lenne újra magasabb osztályban futballozni, akkor azon mindenképpen elgondolkodnék és nem is utasítanám vissza…

A Felsőpakony-Hungarec eredményei a 2025/2026-os évad őszi idényében a Pest vármegyei I. osztályban, a bajnokság állása és a tavaszi menetrend:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31445/30/309345.html

Címlapfotó: Újonc létére várakozáson felült szerepelt az I. osztályban a Felsőpakony-Hungarec (forrás: Barta Zoltán)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!