A két harmadosztályú bajnokcsapat nagyon jó iramú, változatos, nagyszerű mérkőzést vívott egymással több mint kétezer néző előtt. Bár a hazaiak kétszer is vezettek – sőt több gólhelyzetet is kialakítottak –, a Monor szervezett, céltudatos, kreatív játékkal mindkétszer egyenlíteni tudott, majd a hajrában erős nyomás alatt hősiesen küzdve megvédte kapuját az újabb hazai góltól.
Mindkét csapat kulturált, jó focit játszott, a vasárnapi visszavágóra hagyva az NB II-be jutás kérdését.
Egy dolog biztos: a megnyert bajnoki cím és a gyirmóti osztályozón látottak alapján mindkét együttesnek az NB II-ben volna a helye.
A találkozó jegyzőkönyve:
https://adatbank.mlsz.hu/match/65/0/33590/1/2185247.html
A visszavágót június 7-én, 17:00 órától rendezik Monoron.
Az NB III-as osztályozók másik párosításán:
Nagykanizsa – Cigánd 2–2 (2–1)
Címlapfotó: Teljesen nyitott maradt a párharc sorsa az NB II-be jutásért







