Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Győzelemmel zárta a bajnokságot Surman István legénysége (forrás: Újhartyán VSE Facebook-oldal)

A két, egymás ellen búcsúzó kieső közül a Tápiószele zárta szebben a szezont

A csoportban a lényegi kérdések: bajnoki cím, érmes helyezések, valamint a kiesés sorsa már korábban eldőlt, a két utolsó, azaz a Tápiószele és az Örkény egymás ellen zárta a 2025/2026-os évadot, kettejük tét nélküli találkozóján a ’szeleiek nagykülönbségű győzelemmel búcsúztak a második vonaltól. Az ezüstérmes Százhalombatta szezonbeli teljesítményéhez méltó eredménnyel, gólfesztivált rendezett a Hernád kárára. A bronzérmes Tápiószecső ugyancsak nem adott esélyt az Inárcsnak, amely azonban újonc létére így is nagyon korrekt szezont tudhat maga mögött az elért 5. helyezéssel. A záró játéknapon a Tököl a bajnok otthonában felnőtt a feladathoz, de pontot végül nem szerzett Újhartyánban.

PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT

30. forduló

Maglód – Abony
2–3 (0–1)
Maglód, Kertész Károly Stadion, 60 néző. Vezette: Décsi N. (Laczkó Z., Benyhe A.)
MAGLÓDI TC: Nyilas L. 6 – Havasi L. 5, Barta D. 6, Sándor J. 6, Dallos L. 7 – Székely H. 5 (Schritt M. 0, 75. p.), Bujdosó D. 6 – Fogarasi L. 6, Tomasek G. 6, Nosztrai R. 6 – Buzás P. 7. Játékos-edző: Ivancsó Dávid.
ABONYI KID FC: Szabó M. 8 – Angyal L. 7 (Lendvai Z. 0, 78. p.), Kovács M. 8, Kállai R. 8, Bodor Sz. 7 – Molnár G. 7, Herédi J. 7 – Kovács B. 8, Barna M. 8 (Halas I. 0, 86. p.), Huszka S. 7 (Ország L. 0, 81. p.) – Kállai I. 8. Edző: Némedi Tivadar.
GÓL:
Tomasek G., Dallos L., ill. Barna M., Kovács B., Kállai I.
SÁRGA LAP: Nosztrai R., Székely H., ill. Angyal L.
SÁNDOR JÁNOS, a Maglód játékosa (Ivancsó Dávid távollétében): – Sajnos nagyon hiányos kerettel vágtunk neki a meccsnek, ugyanis négy-öt alapemberünk hiányzott. Ennek ellenére végig többet birtokoltuk a labdát, úgy gondolom, az eredmény nem tükrözi hűen a játék képét. Ellenfelünk tulajdonképpen majdnem az összes helyzetét belőtte, mi pedig sajnos a kapu előtt rengeteget hibáztunk. Véleményem szerint már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, ennek ellenére gratulálok az Abonynak! Hosszú szezon végére értünk, a Magyar Kupa-indulásunk egy hajszálon múlt, de sajnos a bajnokság nem úgy alakult, ahogy elvárnánk magunktól, viszont fiatal csapatunk folyamatosan fejlődik, ezért nagyon bizakodva várjuk a következő évadot.
NÉMEDI TIVADAR: – Kiegyenlített találkozó volt, mindkét csapat szinte ugyanannyi helyzetet dolgozott ki, viszont úgy érzem, kapusteljesítményben most jobbak voltunk. Nagyon fontos, hogy nyertünk, mert szerettük volna ezt a számunkra kiemelkedő szezont szépen zárni, ami szerencsére így sikerült is. Büszke vagyok a csapatra, biztosan nagyon sokan lennének most a helyünkben: helyi, saját nevelésű játékosokkal meghatározónak lenni egy ilyen kiélezett bajnokságban, ez teljesen egyedülálló és különleges dolog.

 

Újhartyán – Tököl
1–0 (0–0)
Újhartyán, 250 néző. Vezette: Márton L. (Stefkó F., Cseresnyés Cs.)
ÚJHARTYÁN VSE: MÖNICH ZOLTÁN 10 (GERSTENBREIN GÁBOR 10, a szünetben) – DELEA ZSOMBOR 10, BARANYI BENCE 10, SZTANCSIK ANTAL 10 (TALAPKA ISTVÁN 10, 57. p.), ZSÍROS ÁDÁM 10 – KOVÁCS RICHÁRD 10 (ZSÁMBOKI ÁDÁM 10, 52. p.), SZEBELLÉDI ÁDÁM 10, FARKAS ZSOLT 10 (LUKASIK DÁNIEL 10, a szünetben), FARKAS CSABA 10 (SURMAN ÁDÁM 10, a szünetben), RUTTERSCHMID ROBIN 10 – TÓTH DÁRIUS 10 (TÓTH HENRIK 10, a szünetben). Edző: Surman István.
VSK TÖKÖL: Végh K. 6 (Gyertyánfy M. 0, 79. p.) – Krisztián K. 6, Auer M. 6 (Szabó L. 0, 87. p.), Barizs M. 6, Kovács A. 6 – Bednanics I. 6, Pray M. 6 – Berkes G. 6 (Dragojlovits A. 0, 77. p.), Tajti K. 6 (Angyal Z. 0, 79. p.), Pesuth S. 6 – Csajági L. 6. Edző: Taskovics Erik.
GÓL:
Delea Zs.
SÁRGA LAP: Zsíros Á., ill. Bednanics I.
SURMAN ISTVÁN:
– Gratulálok a srácoknak a bajnoki címhez! Mindenkinek köszönöm a közös munkát, jó pihenést kívánok a nyárra!
GRÁCZKI PÉTER, a Tököl asszisztensedzője (Taskovics Erik távollétében): – Gratulálok az Újhartyán bajnoki címéhez! Bármelyik osztályban nagy szó az aranyérem elhódítása, további sok sikert kívánok nekik a következő szezonra! Mindkét csapat rengeteg helyzetet dolgozott ki, sajnos azonban mi nem rúgtuk be a lehetőségeinket, a hazai gárda a végén egy jól eltalált lövéssel megnyerte a találkozót. A játék képe alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna… Szerettünk volna meglepetést okozni, sajnos most nem sikerült. Mindenkinek jó pihenést kívánok!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (30. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (30. forduló, 2025/2026.)

Százhalombatta – Hernád
11–1 (5–0)
Százhalombatta, stadion, 100 néző. Vezette: Magyari M. (Bíró Zs., Báder M.)
SZÁZHALOMBATTAI VUK SE: Koplányi K. 6 – Spáczay D. 6 (Bonica S. 0, 83. p.), Fügedi Á. 6, Tolnai P. 7, Dancsa M. 7 (Kis G. 6, a szünetben) – Schneider D. 7 (Kuti P. 7, 57. p.), Cservenka G. 7 (Károlyi Cs. 7, 57. p.) – Urbán P. 7 (Godena G. 6, a szünetben), Szabó D. 7, Borics L. 9 (Illés Á. 6, 57. p.) – Vajda D. 8 (Sipos G. 6, 57. p.). Edző: Fülöp Noel.
HERNÁDI FKSE: Czifra G. 4 – Dobos F. 3, Bánfi L. 3 (Kerepesi M. 3, a szünetben), Bálint Z. 3, Szűcs J. 3, Scheidt Á. 3 – Ulicska Zs. 3, Mráz I. 3, Haraszkó S. 3 – Berkes J. 3, Huszár V. 4. Játékos-edző: Király Péter.
GÓL: Borics L. (4), Vajda D. (2), Cservenka G., Urbán P., Károlyi Cs., Godena G., Illés Á., ill. Huszár V.
SÁRGA LAP: Haraszkó S., Huszár V., Scheidt Á., Czifra G., Bálint Z.
A találkozó 66. percében – 9–0-s állásnál – a százhalombattai Károlyi Csaba büntetőjét kivédte Czifra Gábor.
FÜLÖP NOEL:
– Az utolsó fordulóból kifolyólag azt kértem a srácoktól, vegyék komolyan a befejező megmérettetést, főleg azért, mert az ősz végén csak 1–1-es döntetlent tudtunk játszani ellenfelünkkel. Szerencsére jó felfogásban kezdtünk, hamar nagy nyomás alá helyeztük a vendégeket. Azt gondolom, a félidőig ilyen különbséggel is megérdemelten vezettünk. Szünet után szerettem volna mindenkinek lehetőséget biztosítani és továbbra is ugyanezt a felfogást kértem a játékosaimtól, így lehetett, hogy nagyon sok komoly lehetőséget dolgoztunk ki a 90 perc alatt. Szerencsére most a helyzetkihasználásunkkal sem volt probléma, így alakult ki ez a nagyobb különbségű győzelem. Minden jót kívánok a Hernádnak, sok sikert nekik a következő szezonra!
KIRÁLY PÉTER: – Tizenhárom hiányzóval és két sérült játékossal a padon ennyire voltunk képesek. A mi szemszögünkből maximum a 20. percig lehetne értékelni a mérkőzést. Sajnálom, hogy többeknek ilyen találkozóval és eredménnyel kellett elbúcsúzniuk a Hernád csapatától. Nevetséges, hogy egy ilyen mérkőzésen, ami mintha egy baráti foci lett volna, a játékvezetőnek sikerült öt sárga lapot kiosztania a játékosaimnak. Azt pedig felháborítónak tartom, hogy a húszas évei elején járó ember csak azért, mert hatalomhoz jut, pökhendi módon 40 év feletti futballistákat letegez, akiknek a gyereke lehetne. Több tiszteletet, fiatalok! Gratulálok a Százhalombattának az egész éves teljesítményükhöz, megérdemelték volna a bajnoki címet, bízom benne, jövőre az őket megillető bajnokságban szerepelhetnek, ami nem a „megye-kettő”. Mindenképpen szeretném megköszönni a Sportszeletnek az egész éves munkáját, bízom benne, hogy még hosszú-hosszú évekig folytatják! Jó pihenést kívánok minden kollégámnak!

 

Tápiószecső – Inárcs
5–0 (4–0)
Tápiószecső, 150 néző. Vezette: Berkes I. (Décsi N., Soós A.-M.)
TÁPIÓSZECSŐ FC: Jeszenszky Á. 0 – Nagy B. 7 (Császár D. 0, 78. p.), Moery M. 7, Varga V. 7, Surányi D. 6 – Utasi Balázs 7 (Kiss B. 0, 63. p.), Dinnyés D. 7, Lengyel M. 6 (Gyetvai S. 0, 69. p.), Erdélyi Zs. 7 (Kovács G. 0, 67. p.), Utasi Bence 7 (Darázs D. 0, 78. p.) – Kelemen D. 7 (Tóth A. 0, 83. p.). Edző: Majzik Bence.
INÁRCS VSE: Prigyeni D. 7 – Tarnóczki T. 7, Hámory Z. 7, Szűcs D. 7, Vonnák R. 7 – Sebők D. 7, Romhányi B. 7 – Dutkai D. 7, Albert Á. 7, Cséka K. 7 – Horváth Gy. 7. Edző: Balogh István.
GÓL: Kelemen D. (2), Varga V., Utasi Balázs, Dinnyés D.
SÁRGA LAP: Nagy B., Kelemen D., ill. Dutkai D., Romhányi B.
GAZSI KRISZTIÁN, a Tápiószecső alelnöke: – Sajnáljuk, hogy az Inárcs csere nélkül érkezett meg az utolsó bajnokira, mert izgalmas mérkőzést vártunk az évzárón. Az első félidei fergeteges játékunk el is döntötte a három pont sorsát, így a folytatásban hiába szedte össze magát a vendégcsapat, már nem tudott érdemben hozzászólni a találkozóhoz. Köszönjük szépen, hogy hozzájárultak a korábbi időponthoz, sok sikert a következő évadra! Gratulálok az Újhartyánnak és a Százhalombattának, rendkívül jó és kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak az egész év alatt. Sajnos csak megijeszteni tudtuk őket.
BALOGH ISTVÁN: – Az utolsó bajnoki mérkőzésre épphogy ki tudtunk állni, ennek ellenére a mezőnyben egyenrangú partnerei voltunk a bronzérmes gárdának, csak a gólokat ők rúgták. Ettől függetlenül gratulálok a csapat egész éves teljesítményéhez, bár a találkozó előtt reménykedtem, hogy a búcsúmeccsemen jobb eredményt érünk majd el…

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (30. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (30. forduló, 2025/2026.)

Tápiószele – Örkény
7–0 (4–0)
Tápiószele, 70 néző. Vezette: Schenk B. (Rajnai O., Béky M.)
TÁPIÓSZELEI SE: Ábrán R. 8 (Nagyistván Á. 8, a szünetben) – Bódi T. 8, Lőrincz L. 8 (Gál F. 0, 65. p.), Farkas T. 8, Boros D. 0 (Seres E. 8, 27. p.) – Koncz S. 8 (Oprea K. 0, 65. p.) – Tilly M. 9, Földi D. 8, Katona K. 8 (Balaton J. 0, 65. p.), Seres B. 9 (Huber A. 0, 65. p.) – Görbe I. 9. Edző: Gál Ferenc.
ÖRKÉNYI SE: Nagy R. 6 – Meszner T. 3 (Kiss Sz. 3, 59. p.), Sziráki Sz. 3, Török A. 3, Palakovics M. 3 (Lakatos E. 5, 40. p.) – Varga A. 3, Szabó D. 3, Merkovics M. 3, Lala Z. 3 (Molnár G. 0, 64. p.) – Pénzes T. 3, Szabó S. 3 (Szabó A. 0, 64. p.). Edző: Sziráki Mihály.
GÓL: Tilly M. (2), Katona K., Görbe I., Bódi T., Seres B., Balaton J.
GÁL FERENC:
– Az első perctől a végéig sikerült uralnunk mérkőzést, melynek során most végre a helyzetek is bementek, így ilyen különbséggel is megérdemelt győzelem született. Köszönet a játékosoknak, hogy így vagy úgy, de végigcsinálták ezt a félévet is, sajnos a bennmaradás nem sikerült. További sikereket kívánok az Örkénynek!
SZIRÁKI MIHÁLY: – Ebben sajnos ennyi volt. Reméljük, a folytatás szebb lesz… Köszönöm mindenkinek, aki normálisan beleállt ebbe a szezonba.

 

Ráckeve – Alsónémedi
3–2 (1–1)
Ráckeve, Sipos Ferenc Sporttelep, 80 néző. Vezette: Balogh B. (Erb L., Versics D.)
RÁCKEVE VAFC: Matus T. 8 – Feigl S. 8 (Drozd T. 8, a szünetben), Urbán F. 8, Turcsán P. 8 (Sófalvi N. 0, 80. p.), Koller B. 8 – Papp D. 8, Nagy G. 8 – Posta N. 8 (Zsiga P. 0, 70. p.), Papp Zs. 8, Vámos G. 8 – Novák L. 8. Edző: Podruzsik József.
ALSÓNÉMEDI SE: Szegvári T. 5 – Horváth G. 6, Györvári T. 6, Kajtár B. 6, Molnár E. 6 (Koman K. 0, 84. p.) – Kovács B. 7, Novakov D. 6 (Imre J. 0, 71. p.) – Molnár L. 7–2=5, Szalai J. 6, Mészáros R. 6 – Szabó A. 6 (Orosz A. 0, 63. p.). Edző: Schleer Zoltán és Szilasi Milán.
GÓL: Papp D. (11-esből), Turcsán P., Urbán F., ill. Szabó A., Mészáros R.
SÁRGA LAP: Vámos G., ill. Györvári T., Szalai J., Molnár E., Szilasi M. (edző).
KIÁLLÍTVA:
Molnár L. a 75. percben (második sárga lap után).
PODRUZSIK JÓZSEF:
– Az utolsó fordulóban, hazai pályán csak a győzelem volt a cél, amivel lezárhattuk a sikeres tavaszi szereplésünket. Nehéz mérkőzés volt, melyen a vendégek szerezték meg a vezetést is, ami után kontrajátékukból még veszélyesek tudtak lenni a kapunkra, de ahogy telt az idő, játékban és a középső zónában átvettük az irányítást. Ennek és az egész tavaszra jellemző alázatnak köszönhetően jöttek a gólok is, amivel megfordítottuk az eredményt! Gratulálok a keret minden tagjának az elért negyedik helyezéshez, kiemelve Papp Zsolt edzőkollégám szakmai munkáját, így csapatként sikeresek tudtunk lenni! Az Alsónémedinek, valamint a bajnokság minden csapatának, játékvezetőknek és természetesen az MLSZ Pest Vármegyei Igazgatóság minden dolgozójának jó pihenést kívánok!
SZILASI MILÁN: – A szezon végére létszámban kissé megfogyatkoztunk, így az utolsó bajnoki mérkőzésen a megszokottnál tompábban futballoztunk, ennek ellenére szeretném megköszönni játékosaim egész éves hozzáállását és munkáját! Az öltözőben remek közösség alakult ki, a szezon során végig öröm volt ezzel a csapattal együtt dolgozni. Köszönöm a vezetőségnek és támogatóinknak a szezonban nyújtott segítséget és bizalmat, amely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy nyugodt körülmények között végezhessük a munkánkat. Mindenkinek jó pihenést, feltöltődést és sikeres felkészülést kívánok a következő bajnokságra!

Győztes mérkőzés után került a bronzérem Majzik Bence gárdája nyakába (forrás: Tápiószecső FC Facebook-oldal)
Győztes mérkőzés után került a bronzérem Majzik Bence gárdája nyakába (forrás: Tápiószecső FC Facebook-oldal)

Halásztelek – Dunaharaszti II.
3–2 (1–1)
Halásztelek, Németh Ferenc Sportcentrum, 80 néző. Vezette: Laczkó Z. (Gerhát D., Győry F.)
HALÁSZTELKI FC: Tóth B. 9 – Buzás B. 9 (Kordé A. 0, 66. p.), Bathó Á. 9, Szabó V. 9, Dobos Z. 9 (Szabó B. 9, 42. p.) – Jánvári K. 9, Gacsályi K. 9, Kablawi M. 9 (Tóth R. 0, 83. p.) – Nádas K. 9, Gáspár A. 9 (Héder N. 9, 58. p.), Márfi D. 9. Edző: Béky Gábor.
DUNAHARASZTI MTK II.: Lukács J. 7 – Gorincsek G. 6 (Tóth P, 6, 59. p.), Tóth Zs. 7, Lengyel K. 6, Földi B. 6 – Juhász M. 9 – Vitányi G. 7, Polonkai K. 7, Szalai A. 7, Seres O. 6 – Zelovics D. 7 (Dezső M. 0, 76. p.). Edző: Tamási Zoltán.
GÓL: Márfi D. (2), Nádas K. (11-esből), ill. Polonkai K. (2, mindkettőt 11-esből).
SÁRGA LAP:
Gacsályi K., Tóth B., Márfi D., ill. Tóth Zs., Lukács J., Tóth P.
BÉKY GÁBOR:
– „Megye-kettő” – NB III 3–2! Értse mindenki úgy, ahogy szeretné. Gratulálok a csapatnak, mert nagyszerű munkát tettek bele ebbe a mérkőzésbe, jó iramú találkozón sikerült nyerni. Mindenkinek köszönöm az évet! Jó pihenést kívánok!
TAMÁSI ZOLTÁN: – Úgy érzem, egész évben jól teljesítettünk. Szeretném megköszönni edzőkollégámnak, Helgert Szabolcsnak a teljes szezon alatti közös munkát, melynek során nagyon jól kiegészítettük egymást és nagyszerű fiatalokat építettünk be a csapatunkba. Véleményem szerint, erőn felül teljesítettünk. Köszönöm az NB III-as labdarúgóknak is, hogy rendelkezésemre álltak, amikor szükség volt rájuk.

 

Nagykáta-Ulviczky Team – Taksony
2–2 (1–0)
Nagykáta, 50 néző. Vezette: Varga A. (Kósa G., Kányási I.)
NAGYKÁTA SE-ULVICZKY TEAM: Lótos D. 6 – Pozsonyi Sz. 6, Papp Z. 6, Danyi M. 6, Vidor B. 6, Pozsonyi T. 5 (Tóth K. 0, 68. p.) – Gattyán M. 6, Tremmel M. 6, Regdánszki M. 6 – Csizmadia A. 5 (Krajcz D. 0, 82. p.), Lakatos D. 7. Edző: Kemecsi László.
TAKSONY SE: Szeghegyi Á. 7 – Csergő B. 7, Micheller B. 7, Patály J. 7 (Kleinheisel P. 0, 74. p.), Sztojka L. 7 (Tőkés M. 0, 74. p.) – Habi L. 7 (Rózsavölgyi M. 0, 63. p.), Fajta K. 7, Kleinheizer P. 7, Fendrik P. 7 (Forgó R. 0, 63. p.) – Wéber T. 7 (Patkó Gy. 7, a szünetben), Tárkányi G. 7. Edző: Hégner Zoltán.
GÓL:
Lakatos D., Regdánszki M., ill. Tárkányi G. (2).
SÁRGA LAP:
Krajcz D., ill. Csergő B.
KEMECSI LÁSZLÓ:
– Jól kezdtük a mérkőzést, hamar vezetést szereztünk, amely után adódtak még további nagy helyzeteink. Sajnos eddig sem volt elég egy gól a győzelemhez, de már kettő is kevés. Fájó, mert nem tudtunk nyerni az utolsó találkozón, de a mi helyzetünkben már az is bravúr, hogy legalább becsülettel végig tudtuk vinni a bajnokságot. Aki most eljött, nekik nagyon köszönjük, a sérültjeinknek mielőbbi gyógyulást, a többieknek pedig jó pihenést és kellemes nyarat kívánok!
HÉGNER ZOLTÁN: – Az utolsó mérkőzésünkön döntetlennel búcsúztunk a szezontól. Sok sikert kívánok a Nagykátának! Mindenkinek jó pihenést a nyárra! Külön köszönet a Pest Vármegyei Igazgatóság munkatársainak!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (30. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (30. forduló, 2025/2026.)

A 30. forduló válogatottja

MÖNICH ZOLTÁN (Újhartyán) 10 – DELEA ZSOMBOR (Újhartyán) 10, Urbán F. (Ráckeve) 8, Turcsán P. (Ráckeve) 8, Kovács M. (Abony) 8, Dallos L. (Maglód) 7 – Tilly M. (Tápiószele) 9, Jánvári K. (Halásztelek) 9, Barna M. (Abony) 8, Borics L. (Százhalombatta) 9 – Vajda D. (Százhalombatta) 8.

A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31816/30.html

Címlapfotó: Győzelemmel zárta a bajnokságot Surman István legénysége (forrás: Újhartyán VSE Facebook-oldal)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!