Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Mindössze öt pontot veszítve lett bajnok és jutott fel az Újhartyán

Öt pont előnnyel nyerte a bajnokságot az Újhartyán

Nagyszerűen szerepelt a Pest vármegye II. osztály, Déli csoportjában az Újhartyán gárdája, amely mondhatni, „rajt-cél” győzelmet aratva végzett az élen, öt ponttal megelőzve a nagy rivális Százhalombattát. A ’hartyániak tavaly augusztusban az Alsónémedi elleni hazai döntetlennel kezdtek, de ezt követően sorozatban jöttek egymás után a győztes meccsek, és csak egyetlen vereség – a 23. fordulóban, a későbbi ezüstérmes Százhalombatta ellen – csúszott be a tavaszi idényben, így 85 megszerzett ponttal (!) hódították el az aranyérmet. A gólkülönbségük is imponáló, 111 rúgott ellenében mindössze 14 (!) kapott találat szerepel a tabellában. A bajnokcsapat érthető módon elégedett vezetőedzője, Surman István értékelte a hétvégén véget ért szezont, a játékosok teljesítményét és persze szóba került a jövőkép is.

– Az élen fordulhattak már az őszi idényt követően is, s akkor azt nyilatkozta, csalódott lenne, ha nem a dobogón fejeznék be a 2025/2026-os bajnokságot. Nos, csalódnia végképp nem kellett, felért a csúcsra a csapata. Mi volt titka ennek a bajnoki címnek?
– Nagyon boldogok vagyunk, hiszen éveken keresztül a dobogó közelében végeztünk, mostanra pedig teljesült a vágyunk. Már a bajnoki év indulásakor azt terveztük, hogy végre legyünk ott a legjobbak között, de az első hely elérése nem volt kifejezett cél. Majd miután egyre jobban teljesítettünk és az őszi idény után veretlenül folytathattuk a tavaszt, akkor bizony egyre gyakrabban gondoltunk a bajnoki címre. A kérdésére válaszolva, nincsen különösebb titkunk, döntő volt, hogy mindenki, ingadozás nélkül hozta a formáját, elkerültek minket a komolyabb sérülések és ami ugyancsak lényeges, eltiltások miatt sem kellett hosszabb időre nélkülöznünk játékosokat. Fontos volt, hogy valamennyi, dobogóra pályázó ellenfelünket legyőztük, mindössze egy „szépséghiba” csúszott be, az egyetlen vereségünk a Százhalombattától.

– A szezonban maguk mögött tudott mérkőzések közül melyek voltak emlékezetesebbek, amelyekre különböző okok miatt szívesebben gondol vissza?
– A tavaszi idény második felében volt egy négymérkőzéses idegenbeli sorozatunk, melynek során régi riválisok, a Ráckeve és az Inárcs ellen is meccseltünk. Mindkét esetben nyertünk, Ráckevén 2–0-ra, míg Inárcson 1–0-ra, a nehéznek ígérkező sorozatot pedig százszázalékos mérleggel, 12 ponttal zártuk. Pozitívum, hogy ezeket a meccseket a Százhalombattától hazai pályán elszenvedett 3–1-es vereség után játszottuk, de ez a kudarc mégsem okozott törést, gyorsan talpraálltunk belőle. Ha már a Százhalombattát említettem, megjegyezném, az őszi 3–0-s ottani győzelmünket jelentős sikernek értékeltük, tavasszal viszont ez volt az egyetlen vereségünk, mert a védelmünk ki-ki kihagyott, elöl kimaradtak a helyzeteink, az ellenfél pedig élt a lehetőségeivel, és ennek vereség lett a következménye. A játék képe alapján akár mi is nyerhettünk volna, de nem szerencsés a feltételes módot használni.

Surman István vezetőedző elégedett lehet, formaingadozás nélkül hozták le a szezont
Surman István vezetőedző elégedett lehet, formaingadozás nélkül hozták le a szezont

– Hogyan értékeli az egyéni teljesítményeket?
– Ahogy már említettem, nem voltak formaingadozások, mindenki hozta, amire képes. Jól teljesített a védelem, hiszen csak 14 gólt kaptunk, de ez nemcsak a kapus és a hátvédek érdeme, a többi csapatrész is kivette a részét a védekezésből. A támadójátékunk is sikeres volt, 111 alkalommal vettük be az ellenfelek kapuját. Ha neveket kell mondanom, akkor kapusunkkal, Gerstenbrein Gáborral kezdeném, akit még az első fordulóban, öt percnyi játék után kiállítottak, ami sokáig nyomasztotta, de aztán túltette magát rajta és a folytatásban már kitűnően védett. A belső védőt játszó Delea Zsombor is remekelt, ő ráadásul a gólszerzésben is jeleskedett, 14 találattal harmadik lett a házi góllövőlistán. A támadók közül ki kell emelni a Tóth unokatestvéreket, Henriket és Dáriust. Előbbi 23 gólt szerzett, míg az utóbbi 22 alkalommal volt eredményes. Ők hárman szerezték a góljaink több mint felét.

– Mit terveznek a 2026/2027-es bajnoki szezonra?
– A vármegyei I. osztályban folytatjuk, megkaptuk a licencet, nagyon várjuk már a bemutatkozást, hiszen utoljára valamikor még a múlt században volt „megye-egyes” az Újhartyán. A háttér biztosított, a város vezetése támogat bennünket és a létesítmény is megfelelő. Természetesen néhány poszton erősítenünk kell, már vannak kiszemeltek, folynak az előzetes tárgyalások. Az átigazolásoknak függvénye, hogy lesznek-e távozók, esetleg máshol jobb körülményeket ígérnek nekik, vagy akad majd olyan futballistánk, aki nem vállalja a magasabb osztállyal járó terhelést. Ami pedig a helyezést illeti, egy újoncnak az elsődleges célja a bentmaradás lehet, remélem, ez nekünk sikerülni fog…

Delea Zsombor védő létére a góllövésben is jeleskedett
Delea Zsombor védő létére a góllövésben is jeleskedett

Az Újhartyán eredményei a 2025/2026-os évadban és a Pest vármegyei II. osztály, Déli csoportjának végeredménye:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31816/30/309399.html

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoportjának 2025/2026. évi bajnoka az Újhartyán. Álló sor (balról): Surman István (vezetőedző), Zsámboki Ádám, Baranyai Bence, Tóth Dárius Lajos, Farkas Csaba, Surman Viktor (szakosztályvezető), Glonczi Ferenc, Gerstenbrein Gábor, Mönich Zoltán, Farkas Zsolt, Danyis Attila, Pokornyik Sándor, Tóth Henrik, Surman Csaba (polgármester). Ülő sor: Sikna Gábor (asszisztensedző), Delea Zsombor, Kovács Richárd, Rutterschmid Robin, Sztancsik Antal, Lukasik Dániel Patrik, Talapka István, Kucsván Milán, Zsíros Ádám, Szebellédi Ádám. A képről hiányzik: Surman Ádám, Krizsán Máté és Koós Krisztián.

Címlapfotó: Mindössze öt pontot veszítve lett bajnok és jutott fel az Újhartyán (forrás: Surman Viktor)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!