Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Hatból három csapatunk élte túl a hétvégi 2. fordulót

MOL Magyar Kupa: négyen hazai pályán, ketten idegenben meccselnek a továbbjutásért

Augusztus 23-án és 24-én újabb teljes fordulóra kerül sor a MOL Magyar Kupában, melyben még hat együttesünk, négy NB III-as (Budaörs, Dunaharaszti, Érd és Gödöllő), valamint két vármegyei I. osztályú (CSO-KI és a Pilis) van versenyben. Valamennyien szombaton délután, illetve kora este lépnek majd pályára, négyen hazai környezetben fogadják aktuális ellenfelüket, ketten pedig idegenben kell, hogy helytálljanak.

A vármegyei osztályú együttesek közül a CSO-KI és a Pilis – utóbbi együttes pályaválasztása mellett – épp egymás ellen kezdhette volna meg az idei Pest vármegyei I. osztályú szezont, kupaérintettségük miatt azonban majd csak később mérkőznek meg egymással a bajnoki pontokért. A soron következő kupakörben mindketten hazai pályán játszhatnak, a csomádiak az NB III-as Putnokkal, míg a Pilis a Budapest-bajnokság I. osztályában szereplő XV. Ker. Issimoval küzdhet a továbbjutásért. Két I. osztályú csapatunk szakvezetőjét kérdeztük a forduló előtt az esélyekről és az előző fordulóról.

KENESEI KRISZTIÁN, a CSO-KI játékos-edzője: – A mezőnybe két játékost igazoltunk a nyáron, a másik csomádi egyesületből Marcsek Ákos mellett a fiatal Lehel Roland érkezett Csepelről, utóbbit még a III. Kerületből ismertem, amikor ott futballoztam, játszott többek között az Illés Akadémián és az MTK-ban is. Fiatal, tehetséges srácról van szó, rajtuk kívül is szerettünk volna még átigazolni, de ezeket sajnos visszamondták. Nagy erősségünk ugyanakkor, hogy nyáron egyben maradt a csapat magja, a keretünk nagyobb része, ami biztató lehet a jövőre nézve. Ami a kupát illeti, szeretnénk minél tovább eljutni. Az első fordulóban egy se nem könnyű, de nem is különösebben nehéz meccset vívtunk Nyírmeggyesen, ahol a hazaiak játékos-edzője, Törtei Tamás is elismerte, hogy a jobbik csapat jutott tovább. A korai gólunk megadta a találkozó alaphanghát, 5–2-nél pedig végleg eldőlt párharc sorsa. Jól ismerem a putnoki együttest, az MTK-val többször is játszottunk ellenük, talán az egyik legerősebb rivális a sorsolási csoportunkból, akit kaphattunk. Szerettem volna őket elkerülni, de nem sikerült. Természetesen hazai pályán szerepelve így sem feltartott kézzel várjuk őket, de tisztában vagyunk a realitásokkal, hiszen egy harmadosztályú élcsapatról van szó. Jól felkészültünk, nem fogjuk könnyen adni a bőrünket.

A CSO-KI játékoskeretének változásai 2025 nyarán:
Érkezett:
Lehel Roland (Csepel TC), Marcsek Ákos (Csomád), Daróczi Balázs (Szokolya).
Távozott: Klein Kevin, Szokolay Bence (mindketten Veresegyház).

A mindössze 19 esztendős Lehel Roland lehet a CSO-KI nyerőembere a Putnok ellen
A mindössze 19 esztendős Lehel Roland lehet a CSO-KI nyerőembere a Putnok ellen

MIKLÓSVÁRI JÁNOS, a Pilis vezetőedzője: – Masszív, hajtós ellenfél volt a Dunakeszi az első fordulóban, amely jól zárt vissza a saját térfelén is. Nehéz volt feltörni és megbontani, de sikerült, és noha több gólt is szerezhettünk volna, így is elégedett voltam az eredménnyel. A mostani fordulóban is a továbbjutás a célunk, ameddig csak reálisan lehet, szeretnénk eljutni, amihez a szerencsés sorsolás nélkülözhetetlen. Az Issimoról igyekeztünk informálódni, mert előzetesen nem ismertük őket. Nehéz mérkőzésre számítok, ennek megfelelően nagyon készülünk. A nyáron minden csapatrészben erősítettünk, sokan távoztak ugyan a csapatból, de megfelelően tudtuk őket pótolni, akik, úgy gondolom, mindenképpen húzóemberek lehetnek, a csapatkohézión persze még dolgozni kell…

A Pilis játékoskeretének változásai 2025 nyarán:
Érkezett:
Almomani Nathaniel (Érd), Balogh Máté (MTK Budapest), Menich Pál, Rácz Milán, Sándor Balázs (valamennyien Monor), Huszárik Zsolt (Pénzügyőr), Hunyadi Mátyás, Vida Dominik (mindketten Pomáz-ICO), Pácsa Zoltán (Rákospalotai EAC).
Távozott: Benkó Dominik (FC Hatvan), Kamarás György (METON FC-Dabas), Kiss Balázs (Tápiószecső), Gyökér Tamás (Vecsés), Krizsán Bence (?), Krizsán Máté (?).

A Pest vármegyei érintettségű mérkőzések programja (vastagon dőlt betűvel jeleztük a Pest vármegyéhez tartozó csapatokat és a bajnoki osztályukat):

Augusztus 23., szombat

CSO-KI (Pest vármegyei I. o.) – Putnok (NB III, Észak-Kelet), 13:00.
Budaörs (NB III, Észak-Nyugat) – Nagykanizsa (NB III, Dél-Nyugat), 16:30.
Szolnoki MÁV (Jász-Nagykun-Szolnok vm-i I. o.) – Dunaharaszti (NB III, Dél-Kelet), 16:30.
Kaposvári Rákóczi (NB III, Dél-Nyugat) – Érd (NB III, Dél-Nyugat), 16:30.
Gödöllő (NB III, Észak-Kelet) – Ózd-Sajóvölgye (NB III, Észak-Kelet), 17:30.
Pilis (Pest vm-i I. o.) – XV. Ker. Issimo (Gubányi Károly út), 18:00.

A MOL Magyar Kupa 2. fordulójának teljes programja:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/0/31365/2.html

A továbbjutás a MOL Magyar Kupában egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén 2×15 perces hosszabbítás, s ha akkor sem születik döntés, tizenegyesrúgások döntenek arról, ki jut a harmadik fordulóba.

Címlapfotó: Hat csapatunkból négyen otthon, ketten pedig idegenben vívhatják ki a továbbjutást (forrás: Sportszelet Online-illusztráció)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!