PEST VÁRMEGYEI I. OSZTÁLY
27. forduló
Aranyszarvas – Vác
0–1 (0–1)
Tápiószentmárton, 150 néző. Vezette: Kamal N. (Gyikó T. L., Vékony-Schenk H. G.)
ARANYSZARVAS SE: Csutorka M. 7–2=5 – Szabó Z. 6, Danada I. 7, Tábori Z. 7 Kovács R. 7 (Ficsór R. 7, 55. p.) – Tóth B. 7, Kovács M. 7, Dósa Á. 6 (Laczkó G. 7, 60. p.), Papp K. 6 (Gergely T. 7, a szünetben) – Rácz M. 6 (Elsik L. 0, 78. p.), Laczkó M. 6. Edző: Fülöp Lajos.
VÁC VLSE: Flamich G. 8 – Rusvay B. 8, Marosi L. 8, Pitz O. 8, Magos M. 8 (Pap B. 0, 84. p.) – Onye O. 8 (Dömök E. 0, 71. p.) – Balogh B. 8, Pallagi B. 8, Kovács B. 8 – Juhász P. 8, Varga B. 8. Edző: Burzi Attila.
GÓL: Varga B.
SÁRGA LAP: Kovács R., Kovács M., ill. Fülöp L. (edző), ill. Marosi L., Flamich G.
KIÁLLÍTVA: Csutorka M. a 90. percben (a játékvezetővel szembeni sportszerűtlenségéért).
FÜLÖP LAJOS: – Nagyon izgalmas és minőségében jó mérkőzést játszottunk a váci csapattal. Tizenöt perc kivételével, főleg a második játékrészben uraltuk a mérkőzést. Megvoltak a lehetőségeink arra, hogy akár megfordítsuk az eredményt, de sajnos nem sikerült gólt szereznünk. Ellenfelünknek is adódtak kontra utáni lehetőségei, de véleményem szerint minimum a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gratulálok a Vácnak a győzelemhez és büszke vagyok csapatom második félidei játékára. A mérkőzés végén történtekhez meg csak annyit, hogy a kapusunk kiállítása természetesen jogos, viszont, hogy ezt mi előzte meg, na azért valószínűleg a játékvezető szerintem sosem lesz eltiltva. Pedig sajnos a korábbi érzésem szerint botrányos ténykedése, amit egyszer már át kellett élnünk, illetve a mostani viselkedése, ami egészen elképesztő, úgy gondolom, megérdemelne egy hatalmas piros lapot. Ettől függetlenül, való igaz, a helyzeteket nekünk kell értékesíteni.
BURZI ATTILA: – Nagyon szimpatikus, a futballt játszani akaró hazaiaktól sikerült elhozni a három pontot. Köszönjük a mérkőzés utáni vendéglátást, a kiváló körülményeket és a jó hangulatot!
Pomáz-ICO – Felsőpakony-Hungarec
1–1 (0–1)
Pomáz, 50 néző. Vezette: Kiss T. (Lajtai B., Benyhe A. B.)
POMÁZ-ICO SE: Inczédy G. 7 – Báthory P. 7, Szekeres M. 7, Romándi M. 7 (Tisler A. 0, 64. p.) – Kovács G. 0 (Sidó Z. 7, 22. p.), Huszárik Zs. 7 (Brucker L. 0, 86. p), Petroff M. 7, Hameed B. T. 7 (Hunyadi M. 7, a szünetben) – Kovács K. 7, Bencze Zs. 7, Pethő B. 7. Edző: Erős Károly.
FELSŐPAKONY-HUNGAREC KSE: Melegh B. 8 – Gere Z. 6, Rainer M. 6 (Matyi M. 0, 81. p.), Szita B. 6, Kréti G. 6 (Sajgó Z. 6, 55. p.) – Kőrösi V. 7 (Hajdu P. 0, 81. p.), Tóth Sz. 6, Lefler B. 6, Semsei M. 6 (Szőke K. 6, 60. p.) – Szakállas I. 6, Óber B. 6 (Fazekas N. 6, 60. p.). Edző: Megyesi László.
GÓL: Kovács K., ill. Kőrösi V.
SÁRGA LAP: Inczédy G., Báthory P., Sidó Z., Erős K. (edző), Brucker L., ill. Melegh B., Fazekas N., Szőke K.
ERŐS KÁROLY: – Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, szóval próbáltunk futballozni. A szünetben aztán teljes szerkezetváltást csináltunk, remek hozzáállással, nagy akarással és helyenként jó futballal a második félidő alapján meg kellett volna, hogy nyerjük az ebben az osztályban stabil csapatnak számító Felsőpakony ellen a mérkőzést. Nagy gratuláció csapatomnak, Huszárik Zsoltnak, pedig külön elismerésem, rendkívül látványos gólpasszt adott. Őszinte részvétem szeretném kifejezni, egykori edzőm, Gyöngyösi Karcsi bácsi családjának! Nyugodjon békében!
MEGYESI LÁSZLÓ: – Az eredmény még talán meglepő is lehetne, de az előzmények fényében, ahogyan elkezdtük a mérkőzést és a meccs képe alapján nem érdemeltünk győzelmet. Egész héten többször is figyelmeztettem a játékosaimat, hogy kemény küzdelemre és nehéz meccsre készülünk, ami be is igazolódott. Gratulálok a Pomáznak a pontszerzéshez, nekünk rendezni kell a sorainkat.
Vecsés – Ceglédi Vasutas
1–0 (1–0)
Vecsés, Dózsa György út, 150 néző. Vezette: Nagy N. (Kovács Z., Hajdu B. B.)
VECSÉSI FC-TRIPLEX TARGO: Molnár L. 7 – Menyhárt A. 0 (Nádasi K. 7, 22. p.), Bartucz M. 7, Laczkovich D. 7, Rajnai P. 7 (Kozák B. 0, 82. p.) – Bakos Sz. 7, Lakatos Z. 7 (Halmos R. 0, 67. p.), Darabont G. 7 – Mari Z. 7 (Fekete R. 0, 67. p.), Tóth Gy. 8 (Mudroch M. 0, 82. p.), Barabás Á. 7. Edző: Vincze Gábor.
CEGLÉDI VASUTAS: Szabó I Gergő 6 – Jakab R. 7, Asztalos D. 7, Krajcz M. 7, Telinger I. 5 – Megyesi T. 6, Paskó M. 6, Ványi Zs. 7 – Czinege N. 6 (Olgyay B. 5, 58. p.), Oldal T. 7 (Fömötör B. 0, 90. p.), Szabó Cs. 5 (Labancz Z. 0, 66. p.). Edző: Kecskeméti József.
GÓL: Tóth Gy.
SÁRGA LAP: Barabás Á., Rajnai P., ill. Krajcz M., Czinege N., Kecskeméti J. (edző), Telinger I.
VINCZE GÁBOR: – Gratulálok a csapatnak a bajnoki cím megnyeréséhez, fantasztikus menetelés és teljesítmény volt. További sok sikert kívánok a Ceglédnek!
KECSKEMÉTI JÓZSEF: – Először is, gratulálunk a vecsésiek teljesen megérdemelt bajnoki címéhez! Két év alatt eljutottunk oda – csupa ceglédi legénnyel a csapatban –, hogy idegenben közelebb álltunk a győzelemhez, mint a bajnokcsapat. Nyilván ebben benne van az is, hogy ők szerdán játszottak egy sima meccset. Fegyelmezetten, racionálisan fociztunk, a kapusunknak nem volt védenivalója, de a rutin legyőzött minket. A mérkőzés végi vétlen ütközésnél megsérülő hazai kapusnak és a mi Oldal Tibinknek mielőbbi felépülést kívánok! Sajnálom a srácokat, ezúttal nem érdemeltünk vereséget.
CSO-KI – Dunakanyar-Szentendre
2–4 (1–2)
Csomád, 50 néző. Vezette: Ordasi I. P. (Gecse Z., Rácz D.)
CSO-KI SPORT: Daróczi B. 6 – Földes M. 6, Lehel R. 7 (Németh Á. 6, 60. p.), Ondrik B. 7 (Kenesei K. 0, 79. p.) – Altsach A. 7, Rákóczi L. 6, Kiss K. 7, Csiki B. 7 – Ocztos M. 6 (Kósa M. 0, 66. p.), Török N. 7, Geschitz Á. 6 (Fazekas M. 0, 66. p.). Játékos-edző: Kenesei Krisztián.
DUNAKANYAR SE-SZENTENDRE: Kovács B. 7 – Bózsik D. 7, Ladányi L. 7, Fehér-Kaplár Zs. 7, Gál A. 7 – Nagy L. 7, Farkas G. 8, Szabó M. 8, Nagy J. 7 (Egervári M. 0, 62. p.) – Horváth P. 8 (Málits M. 0, 73. p.), Bonifert M. 7. Edző: Andrási Zoltán.
GÓL: Csiki B., Kiss K., ill. Horváth P. (2), Szabó M., Farkas G.
SÁRGA LAP: Török N., Németh Á., Rákóczi L.
KENESEI KRISZTIÁN: – El kell ismerni, ellenfelünk egy picivel jobb volt, nálunk, úgy gondolom, 1–2-nél visszajöhettünk volna a meccsbe, hiszen megvoltak a lehetőségeink, de tíz percig nem lőttünk gólt, majd két elkerülhető gólt kaptunk. Gratulálok a Dunakanyarnak!
ANDRÁSI ZOLTÁN: –Az egész mérkőzésen jó felfogásban futballoztunk. Sokszor jól működött a középpályás labdaszerzésünk, amiből veszélyes helyzeteket tudtunk kialakítani az ellenfél kapuja előtt. A mérkőzésbe rengeteg munkát tettünk bele, amelynek a végén sikerült learatnunk a gyümölcsét.
Gratulálok a játékosaimnak és további sok sikert a CSOKI csapatának.
FÉMALK-Dunavarsány – Diósdi Sasfiókák
5–1 (3–0)
Dunavarsány, 100 néző. Vezette: Kiss L. (Slezinger L. I., Ráczkövi Á. G.)
FÉMALK-DUNAVARSÁNY TE: Bolla J. 0 – Borsos G. 7 (Greksa B. 7, a szünetben; Mészáros M. 0, 82. p.), Gubacsi Z. 8, Gajda M. 7 (Árkocsevics M. 7, 50. p.), Vajda B. 7 – Németh K. 7, Vastag Sz. 7 (Badics F. 0, 72. p.), Irházi D. 7, Zana D. 8 (Koncz M. 0, 65. p.), Hajas B. 8 – Iszak R. 7. Sportigazgató: Hollik András.
DIÓSDI SASFIÓKÁK TC: Jaksa T. 6 – Németh Á. 4, Gáspár P. 4, Tóth M. 4, Danis B. 5 – Bakti B. 4 (Fischer Á. 4, 60. p.), Hoszáng Á. 4 (Marquez-Olmedo R. 0, 76. p.), Szigetvári M. 4 (Albert G. 4, 60. p.), Bácsi B. 4, Borisza B. 6 – Horváth B. 4. Edző: Dukon Béla.
GÓL: Gubacsi Z., Zana D., Hajas B., Koncz M., Greksa B., ill. Borisza B. (11-esből).
SÁRGA LAP: Gubacsi Z., ill. Gáspár P., Hoszáng Á., Horváth B.
HOLLIK ANDRÁS: – Gyorsan kétgólos előnybe kerültünk, így megkönnyítettük a dolgunkat. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, minden harmadikat be is lőttük, így elégedettek lehetünk.
DUKON BÉLA: – Amióta Diósdra kerültem, ez volt a leggyengébb mérkőzésünk, úgy éreztem, semmi akarat nem volt a csapatban. Valahogy azt éreztem, mintha elkönyveltük volna, hogy itt nem nyerhetünk. Ilyen hozzáállást eddig nem tapasztaltam, nagyon remélem, többet nem is fogok.
Perbál – Budakalász
2–2 (0–1)
Perbál, 45 néző. Vezette: Szőke R. (Balogh I Z., Berendi T. Cs.)
PERBÁL SC: Tóth K. 7 – Markos R. 6 (Taferner D. 0, 68. p.), Juhász Á. 6, Kovács Zs. 6 – Tóth N. 5 (Soós M. 0, 72. p.), A. De Oliveira 6, Ezeike A. L. 6, Golda A. 6 (Juhász J. 0, 82. p.) – Dani Z. 7, Soós L. 6, Brkic D. 6. Játékos-edző: Juhász Ákos.
BUDAKALÁSZI MSE: Kovács T. 6 – Bozó-Bódi D. 6, Sásdi P. 6, Pál Sz. 6, Vincze K. 6 – Széll T. 5, Pálinkás A. 6, Dombai B. 6 – Balogh A. 6, Dollinger Gy. 6, Csitári K. 6. Csapatvezető: Vadas Attila.
GÓL: Soós L. (2), ill. Csitári K., Dollinger Gy.
SÁRGA LAP: A. De Oliveira, Dani Z., Brkic D., Juhász Á., Kovács Zs.
JUHÁSZ ÁKOS: – Az első félidőben nagyon langyosan kezdtünk, majd a másodikra felpörögtünk, ennek köszönhetően gyorsan fordítottunk. Sajnos utána egy már megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből, de ennek ellenére büszke vagyok az egész csapatra, a hozzáállásra. Külön köszönöm ifistáinknak, Juhász Jácintnak és Soós Marcellnek, hogy kisegítették a csapatot.
VADAS ATTILA: – Az első félidőben végig mi irányítottuk a játékot, sok kidolgozott helyzetünk volt és vezettünk is. A második félidő első tíz perce nem sikerült, ekkor két gólt kaptunk, utána megint nekünk voltak helyzeteink, de nem tudtunk ezekből csak egyet értékesíteni így nagyon fontos két pontot veszítettünk el miközben jó és rossz periódusunk 80/10 volt a mérkőzésen.
Dunakeszi – Pilis
1–1 (1–1)
Dunakeszi, Magyarság sporttelep, 100 néző. Vezette: Décsi N. (Gyikó T. L., Versics D.)
VS DUNAKESZI: Kindricz M. 6 – Balogh Á. 7, Burger B. 6, Horváth O. 6 (Atik Y. 6, a szünetben) – Pajti A. 6, Balogh T. 7, Torda P. 6, Benedek B. 6 (Simon B. 0, 85. p.) – Cs. Nagy M. 6, Dalnoki Á. 6, Zelenák M. 6. Edző: Kecskés Zoltán.
PILISI LK: Paulovicz D. 8 – Kuchta G. 7 (Almomani N. 0, 69. p.), Kocsis K. 7, Vida D. 7, Nemes B. 8, Menich P. 7 (Pácsa Z. 0, 80. p.) – Mányi B. 7, Hajdu B. 7 (Horváth D. 0, 72. p.), Józsa M. 7, Mányi D. 7 (Csikós F. 0, 82. p.) – Györe K. 7. Edző: Miklósvári János.
GÓL: Balogh T., ill. Nemes B.
SÁRGA LAP: Pajti A., Torda P., Balogh Á., Dalnoki Á., ill. Györe K.
KECSKÉS ZOLTÁN: – Az első félidőben jobban játszottunk, kis szerencsével talán vezethettünk volna. Elkerülhető gólt kaptunk, amíg ellenfelünk a szünet után négy helyen is frissíteni tudott, én csak a 85. percben tudtam egy kis cserével hozzátenni a mérkőzéshez. Úgy gondolom, igazságos döntetlen született.
MIKLÓSVÁRI JÁNOS: – Sok erőt mozgósítottunk, hiszen pontokkal szerettünk volna távozni, de sajnos ez most csak egy lett. Mindenképpen győzelemmel akartunk tisztelegni Gyöngyösi Karcsi bácsi emléke előtt, akinek személyében múlt héten a klub egyik legnagyobb alakját veszítettük el, s akinek a keze alatt generációk nőttek fel. Hatalmas hálával és szívvel gondolunk rá, nekünk, pilisieknek nagyon fog hiányozni a pálya a mellől. Soha nem felejtünk, Isten veled, Kapitány!
Bugyi-OBO – Biatorbágy
1–0 (1–0)
Bugyi, 200 néző. Vezette: Resch N. (Fenyvesi R., Visnyei Bendegúz)
BUGYI-OBO SE: Steer B. 8 – Katona M. 8, Gosztonyi M. 8, Orbán M. 8, Hári J. 9 – Harsányi D. 8, Révész A. 8, Somogyi M. 8 (Popov P. 8, 58. p.) – Klein K. 9, Landsmann D. 8 (Isztolyka B. 0, 71. p.), Papp Gy. 8 (Kovács K. 0, 76. p.). Edző: Szőgyi Tamás.
BIATORBÁGY VSE: Papp Zs. 5 – Somogyi B. 4, Páles T. 5, Sebestyén A. 5, Stadler B. 5 (Müller K. 0, 77. p.), Füzér B. 4 (Spinner Sz. 4, 31. p.) – Lesták B. 5, Kerkovits Á. 5 (Fodor D. 0, 61. p.), Kovács B. 5, Pap B. 5 – Balázs-Hegedűs Á. 5. Edző: Urbán Zoltán.
GÓL: Klein K.
SÁRGA LAP: Katona M., ill. Páles T., Schindler B., Sebestyén A.
SZŐGYI TAMÁS: –A Biatorbágy kezdte jobban a találkozót, az első pár percben szerencsénk volt, amíg ők a helyzeteikből vagy kapufát rúgtak vagy a gólvonalról fel tudtunk szabadítani, addig mi gólt értünk el a másik oldalon. Ezután fokozatosan javult a játékunk, egyre jobban néztünk ki, egyre inkább jöttek a lehetőségek is. A második félidőben ki-ki meccs alakult ki, a gólhoz támadnia kellett a Biatorbágynak, amit remekül levédekeztünk és tartottuk az eredményt. Mindkét csapat elpuskázta a helyzeteit, így a meccs további találat nélkül lecsordogált. A rengeteg hiányzónk miatt ilyen szűk kerettel már régen álltunk ki bajnokin, így büszke vagyok a játékosainkra, hiszen nagyon megfeszültek a sikerért. A saját szemszögünkből korrekt játékvezetés volt, a vesztes oldalon ezt mindig másképp látják. Ahogy ősszel a Biatorbágy bizonyult jobbnak egy góllal egy hasonlóan szoros találkozón, most nekünk hozta meg a játéknap a három pontot. Gratulálok a csapatnak, a Biatorbágynak pedig további sok sikert kívánok!
URBÁN ZOLTÁN: – Nagyon szerettük volna, ha végre megszakad a rossz sorozatunk. Jól kezdtünk, de már a megszokott módon a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak, véleményem szerint a játékvezetői döntések is a hazaiakat segítették. A meg nem adott gólunkra nem tudtak magyarázatot adni, mint ahogy arra sem, miért következett hazai szabadrúgás a ziccerben kilépő játékosunkkal történő szabálytalanság után. Ennek ellenére sem menthetjük fel magunkat, mert ennyi helyzetből meg kell nyerni a mérkőzést. Gratulálok a Bugyi csapatának!
A 27. forduló válogatottja
Flamich G. (Vác) 8 – Rusvay B. (Vác) 8, Gubacsi Z. (FÉMALK-Dunavarsány) 8, Nemes B. (Pilis) 8, Hári J. (Bugyi-OBO) 9 – Farkas G. (Dunakanyar-Szentendre) 8, Huszárik Zs. (Pomáz-ICO) 7, Hajas B. (FÉMALK-Dunavarsány) 8 – Horváth P. (Dunakanyar-Szentendre) 8, Tóth Gy. (Vecsés-Triplex Targo) 8, Papp Gy. (Bugyi-OBO) 8.
A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31445/27.html
Címlapfotó: A Ceglédi Vasutas legyőzésével megnyerte a bajnokságot a Vecsés-Triplex Targo (forrás: Keresztes József)







