Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
A Leányfalu átgázolt a kiesés elől menekülő Valkón (forrás: Leányfalu SE – Foci Facebook-oldal)

Magabiztos péceli siker a bronzcsatában

Szombaton igazi ki-ki mérkőzést vívott egymással két bronzvárományos együttes, a Pécel-11teamsports és a Mogyoród FC-Astra Studios, s kettejük párharcából a magabiztos, 3–0-s győzelmet arató lila-fehérek kerültek ki győztesen. A csoport harmadik helyére ugyancsak apelláló Albidok-Kartal fölényes, ötgólos győzelmet aratott Zsámbokon, így Rozman Sándor csapatának is élnek az esélyei a bronzéremre. A Veresegyház sem akar lemondani ezen szándékáról, ezt igazolja az Isaszeg elleni hazai 3–0, amelyen az 56. percig ki is alakult a végeredmény. A remeklő és három gólt szerző Till Norbert vezérletével verte idegenben a Bagot a Fortuna-Kismaros, így továbbra is reménykedhet a bentmaradásban Verebes Gergő együttese. Úgy pedig különösen, hogy az ebben közvetlen riválisnak számító Valkó súlyos, 8–1-es zakóba szaladt bele a 2. helyen álló Leányfalu pályáján.

PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, ÉSZAKI CSOPORT

27. forduló

Pécel-11teamsports – Mogyoród FC-Astra Studios
3–0 (1–0)
Pécel, 70 néző. Vezette: Tamás A. (Laczkó Z., Schenk B.)
PÉCELI SPARTACUS SE-11TEAMSPORTS: Hamvas B. 8 – Varga L. 8, Kralicsek B. 8, Marsl Z. 7, Vándor D. 7 (Sík Zs. 0, 68. p.) – Barczi L. 7 (Radnai Gy. 0, 75. p.), Németh R. 8 – Király L. 8 (Bartosik D. 0, 81. p.), Vörös B. 8, Kőbányai R. 8 (Csővári Gy. 8, a szünetben) – Burián N. 7 (Bóka Sz. 0, 78. p.). Edző: Sík Patrik.
MOGYORÓD FC-ASTRA STUDIOS: Dósa A. 5 – Tóth G. 5, Ferenczi M. 5, Gedó L. 5, Mohácsi J. 5 – Szabó G. 5, Hegedűs Á. – Kodány Zs. 5, Dobos P. 5, Jakab F. 5 (Bodnár B. 4, 33. p.) – Papadopoulos A. 5. Elnök: Kurucz Péter.
GÓL: Kőbányai R., Csővári Gy., Németh R.
SÁRGA LAP: Németh R., Marsl Z., ill. Gedó L., Ferenczi M.
SÍK PATRIK: A múlt héten azt mondtam, most a jónak kell következnie, úgy is lett. Ha Nostradamus nem is vagyok, mégis úgy vagyok vele, rakok egy tuti mixet, ha ennyire érzem. Sajnos a mogyoródi edzőkollégával most sem volt alkalmam kezet rázni a meccs végén. Két év alatt ez volt a negyedik meccsünk egymás ellen, mégsem tudom, ki ő, mert véletlenül mindig pont eltiltott volt. A bajnokság hajrájához érkezünk, ami a foci részét illeti, remélem, ki tudjuk használni az előttünk álló lehetőséget, illetve már csak három epizód van hátra a Muppet Show idei évadából, lelkesen várom a hátralevő részeket.
KURUCZ PÉTER: – Gratulálok a Pécel csapatának!

 

Vác-Deákvár – Ecser
3–1 (2–0)
Vác, DDC-Sporttelep, 47 néző. Vezette: Gágó G. (Béky M., Persik Á.)
VÁC-DEÁKVÁR SE: Lengyel Cs. 8 – Horváth B. 8, Fejős S. 8, Juhász M. 7 (Gyuricza B. 7, 54. p.) – Lédermayer A. 7, Urbán B. 7, Kovács Á. 8, Antal G. 7, Veres M. 7 (Veres Á. 0, 73. p.) – Kiss G. 7 (Takács B. 0, 63. p.), Kalkó R. 7. Edző: Rob Kornél.
ECSER SE: Tóth G. 7 – Pósán D. 9, Fehér Z. 7, Thurzó M. 7, Szűcs D. 7 – Peszmeg V. 0 (Csaba S. 7, 15. p.) – Kávai D. 8, Pomázi D. 7, Cserti B. 7, Osztovits M. 8 – Bóka B. 7. Játékos-edző: Peszmeg Viktor.
GÓL:
Kiss G., Antal G., Takács B., ill. Pósán D.
SÁRGA LAP: Gyuricza B., Antal G., ill. Csaba S., Fehér Z.
ROB KORNÉL: – Ránk fért már ez a győzelem. Ki tudtuk használni, hogy az Ecser nagyon tartalékos volt, igaz, hetek óta mi is szenvedünk, ami valószínűleg már a bajnokság végéig így is marad. Az első félidőben magabiztos előnyt szereztünk, a második játékrészben sokkal higgadtabban fociztunk, legalább hat nagy ziccert teremtettünk, váratlanul mégis az Ecser tudott szépíteni, sőt, ha egy kis szerencséjük van, még büntetőt is kaphattak volna és ezzel pontot rabolhattak volna tőlünk, mert mi képtelenek voltunk berúgni a nagyobb helyzeteket. Szerencsére a végén nem büntetett meg minket a labdarúgás törvénye és megnyertük a találkozót.
PESZMEG VIKTOR: – Köszönet a 12 labdarúgónknak, akik végigcsinálták ezt a hétvégi fordulót. Sajnos ugyanúgy, mint két héttel ezelőtt, most is voltak hiányzóink és a 90 perc alatt sérülések is nehezítették a helyzetünket, azonban játékosaink „szamurájokként” küzdve harcoltak a végsőkig. Egy pontra igazán rászolgáltunk volna, amit szerintem a játékvezető el is vett tőlünk, hiszen úgy gondolom, hogy a hajrában egy tiszta büntetőt nem ítélt meg a javunkra. Ezzel végrehajtotta rajtunk a „shikei-t”, hiszen ezt követően alakulhatott ki a 3–1 -es végeredmény. További sok sikert kívánok a Vác-Deákvár csapatának!

A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság eredményei (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság eredményei (27. forduló, 2025/2026.)

Zsámbok – Albidok-Kartal
0–5 (0–1)
Zsámbok, 100 néző. Vezette: Cseresnyés Cs. (Gerhát D., Kun A.)
ZSÁMBOKI SE: REGŐS BALÁZS 10 – ARANYICS MÁTÉ 10, SERBAN ÁRPÁD 10, BALOGH KRISZTIÁN 10, KMETYKÓ ÁDÁM 10 – MOLNÁR ÁDÁM 10, KÁROLYI ATTILA 10, VARGA DÁNIEL 10, TAKÓ BALÁZS 10 – TOKICS TAMÁS 10 (10 játékos!). Edző: Kovács Viktor.
ALBIDOK FC-KARTAL: Sass I. 7 – Margitics L. 5 (Jaró E. 8, a szünetben), Puskás Á. 8, Vitéz M. 8 – Nagy N. 5 (Szabó Á. 8, a szünetben), Marucán E. 6 (Lazarenkó M. 5, a szünetben), Szabó M. 6 (Jónás G. 8, a szünetben), Morshchuk A. 7, Viscsák Gy. 7 – Kész T. 7, Horváth G. 7 (Végh A. 0, 63. p.). Edző: Rozman Sándor.
GÓL: Jaró E. (2), Horváth G., Puskás Á., Viscsák Gy.
KOVÁCS VIKTOR: – Többször is nehéz helyzetben voltunk ebben a félévben, de most sajnos hiányzott a 11. játékos, ami szerencsére nem látszott a pályán. Mondhatjuk, ,,eltüntettük” a különbséget – 60 percig mindenképp. Az első félidőben több lehetőségünk is volt, nagyon büszke vagyok arra a küzdeni akarásra, amit magunktól láttam. Ez hiányzott az előző héten a Kismaros ellen, ha ellenük így játszunk, meg tudtuk volna nyerni a meccset, de akkor lehet, nem lenne ilyen szoros a szezon vége a kiesés szempontjából. Három meccsünk van még és nyáron rendezni kell a sorokat. Sokkal többet kell beletenni a felkészülésbe, de ez a „megye-kettes” év sokat segített a csapat fejlődésében. Gratulálok Rozman Sanyinak, sok sikert kívánok a céljaik eléréséhez! Köszönöm a tíz „spártai harcosnak”!
ROZMAN SÁNDOR: – Fontos három pontot szereztünk, a hátralevő mérkőzéseinkből megpróbáljuk a maximumot kihozni. Nagyon szépen köszönjük a Zsámboknak a vendéglátást és attól függetlenül, hogy nem sikerült olyan jóra az évük, kitartást kívánok, mert az amatőr sportot csak így lehet, ahogy ők csinálják. További sok sikert kívánok nekik!

 

Páty-HelloParks – Pilisvörösvár
1–6 (1–2)
Páty, 100 néző. Vezette: Tóth Z. (dr. Boér G., Petrányi G.)
PÁTYI SE-HELLOPARKS: Vaczó P. 3 – Pankotai K. 4, Fasching M. 4, Erdei R. 4, Garamvári M. 4 – Varga D. 4 (Göncző Á. 5, a szünetben), Mérey M. 4 – Császár Z. 4–2=2, Oláh L. 4 (Homoki M. 0, 67. p.), Béres D. 3 (Horváth B. 5, a szünetben) – Kis R. 4. Edző: Sprinzeisz Zoltán.
PILISVÖRÖSVÁRI UFC: Erős O. 9 – Pap K. 9, Juhász K. 9, Kállai M. 9, Galacs A. 9 – Ludvig B. 9 (Ránits D. 0, 75. p.), RUZSA PATRIK 10 (Lovász M. 0, 79. p.) – Benedek Á. 0 (SÓSKÚTI CSONGOR 10, 4. p.; Peller Zs. 0, 77. p.), Bardóci B. 9, Ruzsa D. 9 (Triff B. 9, 55. p.) – Ludvig T. 9 (Kővári B. 0, 68. p.). Edző: Bakti József.
GÓL: Kis R., ill. Sóskúti Cs. (2), Ruzsa P. (2, a másodikat 11-esből), Ludvig T., Galacs A.
SÁRGA LAP:
Oláh L., Pankotai K., Mérey M., ill. Galacs A.
KIÁLLÍTVA: Császár Z. a 76. percben (a második sárga lap után).
SPRINZEISZ ZOLTÁN: Gratulálok a ’Vörösvárnak, még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Tudtuk, hogy ellenfelünk milyen játékot játszik, fel is készültünk rá, de sajnos nem tudtunk mit kezdeni vele. Sajnos úgy néz ki, miután három héttel ezelőtt eldőlt a biztos bentmaradásunk, pár játékosunk azt hiszi, ezzel be is fejeződött a bajnokság. Köszönjük és egyben elnézést kérünk szurkolóinktól, hogy végig tudták nézni részünkről ezt a szenvedést. További sok sikert kívánok ellenfelünknek!
BAKTI JÓZSEF:
– Teljesen más arcát mutatta most a csapat, mint múlt héten. A srácok rendkívül jól reagáltak a vereségre és igen-igen összeszedett, taktikus és fegyelmezett játékkal fontos győzelmet arattak. A hazai csapatnál volt többet a labda, irányították a játékot, de nem találták a kapunkhoz vezető utat, mi pedig a kontrákból rengeteg helyzetet alakítottunk ki, amelyek nagy részét értékesítettük. Sok sikert kívánok a Páty csapatának, irigylem őket, hogy nap mint nap ilyen pályán edzhetnek és játszhatják a mérkőzéseiket. Egyszer talán nekünk is lesz egy edzőpályánk, amivel kímélni tudjuk az ikonikus, nagy múlttal rendelkező füves pályánkat, ahol még én is rengeteg mérkőzést játszottam. Úgy gondolom, hogy a Pilisvörösvári UFC, amely ekkora utánpótlásbázissal rendelkező egyesület – ami több száz gyermeket jelent –, szinte minden korosztályban kiemelkedő eredményei vannak és nem utolsósorban a felnőtt csapatunkat szinte egytől egyig saját nevelésű játékos alkotja, megérdemelné a jobb körülményeket. Nem azon kellene hétről hétre logisztikázni, hogy melyik korosztály eddzen a kapu mögött, melyik a zsebkendőnyi területű műfüvön, vagy éppen a felnőtt csapat ne tartson tréninget, hogy az idelátogató ellenfelek egy elfogadható minőségű pályával találkozzanak.

A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság tabellája (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság tabellája (27. forduló, 2025/2026.)

Piliscsaba – Csömör
0–2 (0–1)
Piliscsaba, Dévényi Antal Sportközpont, 230 néző. Vezette: Kósa G. (Rizk A., Nemes-Riskó Cs.)
PILISCSABAI SE: Bántó A. 7 – Molnár L. 6 (Kalla G. 6, a szünetben; Kovács L. 0, 94. p.), Bene B. 6 (Szabó T. 7, 57. p.), Munkácsi M. 6, Balogh B. 7, Ilyés K. 8 (Simon Sz. 0, 80. p.) – Huszár K. 8, Szabó G. 7, Tóbiás A. 7 (Koroknai Zs. 0, 70. p.) – Ilyés R. 7, Bereczki Z. 7. Edző: Triff Gergely.
CSÖMÖRI KSK: Kiss T. 9 – Báti N. 9, Krizsán Gy. 9, Orosz Á. 9, Lückl L. 9 (Fehértói G. 0, 87. p.) – Áncsán Sz. 9, Egyed G. 9 – Szanyó D. 9, Siskó M. 9 (Bekker N. 0, 83. p.), Kunz D. 9 (Busák L. 0, 89. p.) – Végh R. 9 (Czakó G. 9, 56. p.). Játékos-edző: Tihanyi Ármin.
GÓL:
Szanyó D. (11-esből), Czakó G.
TRIFF GERGELY: – Az utolsó hazai mérkőzésünkre mini futballünnepet szerettünk volna varázsolni: rengeteg néző, játékosbekísérők, labdaszedők és jó idő formájában. Minden adott volt, hogy a labdarúgók, játékvezetők, edzők, egyszóval mindenki egy kicsit profibbnak érezze magát, talán ennek is köszönhető, hogy igen nagy iramú, harcias és színvonalas találkozó volt. Ugyan nem sikerült pontot szerezni, de nem vagyok csalódott, „megye-egyes” csapat ellen voltak periódusok a mérkőzésen, amikor jobban játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, megszorongattuk a Csömört, nem volt számukra könnyű összecsapás. Talán a hiányzó kulcsjátékosokkal, vagy kicsivel nagyobb szerencsével pontot tudtunk volna szerezni. Gratulálok a Csömörnek! Mi pedig a bajnokság végéig dolgozunk tovább, szeretnénk győzelmekkel zárni az idényt.
TIHANYI ÁRMIN: – Tudtuk, hogy Piliscsabán nehéz játszani, mivel erős gárdájuk van, amely nagyon szervezetten futballozik. A mérkőzés elejétől fogva nagyon jó mentalitással léptünk pályára, több nagyobb helyzetünk volt, amelyekkel hamarabb is lezárhattuk volna a találkozót, azonban kimaradtak, de összeségében így is megérdemelt győzelmet szereztünk. Gratulálok a csapatnak!

 

Bag – Fortuna-Kismaros
1–3 (0–1)
Bag, 50 néző. Vezette: Tóth Sz. (Hunyady M., Lajtai B.)
BAGI TC ’96: Baráth B. 6 – Szijártó R. 3 (Balogh M. 5, 50. p.), Németh Á. 4, Pápai D. 3, Pergel M. 4 (Szilágyi D. 4, a szünetben) – Füstös D. 5, Horváth Dominik 5, Rosta L. 5, Bernáth B. 4 (Balázs Á. 0, 88. p.) – Kaceus Á. 3, Tóth G. 3. Játékos-edző: Horváth László.
FORTUNA SE-KISMAROS: Brezenák L. 8 – Kántor F. 7, Balázs M. 7, Fülöp B. 8, Turáni G. 7 – Bethlen Á. 7, Bogdán D. 7 (Barta B. 0, 85. p.) – Till N. 9, Sárkány M. 7 (Bezeczki M. 0, 82. p.), Pintér P. 7 – Veisz R. 7 (Schottner Z. 0, 68. p.). Edző: Verebes Gergő.
GÓL:
Rosta L., ill. Till N. (3).
SÁRGA LAP: Szijártó R., Kaceus Á., Németh Á., ill. Fülöp B., Bogdán D.
HORVÁTH LÁSZLÓ: – Az első félidőt egygólos hátránnyal zártuk, pedig ez lehetett volna háromgólos előny is. A helyzeteink megvoltak, de képtelenek voltunk kihasználni. A második játékrész legelején és a vége felé is sikerült megint – szokásunkhoz híven – két védőnknek is az ellenfél csatárának két gólpasszt kiosztani, aki köszönte szépen, értekesítette a lehetőségeket, így már háromgólos hátrányban voltunk és ezzel el is dőlt a meccs végkimenetele. Sajnos ott tartunk, hogy hétről hétre azért kapunk ki, mert van pár játékosom, akiknek sokkal nagyobb az egójuk, mint a pályán mutatott teljesítményük. Van még hátra három összecsapásunk, ezt valahogy lehozzuk és mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, azt hogyan teszi. Egy biztos: meg kell tisztítani az öltözőt azoktól a játékosoktól, akik az adott mérkőzésen nem akarnak mindent megtenni a csapat sikere érdekében. Hogy ez velem, vagy nélkülem történik, azt majd a szezon végén megbeszéljük a vezetőkkel a bagi foci jövője és életben maradása érdekében. Gratulálok a Kismaros csapatának a győzelemhez!
VEREBES GERGŐ: – Aki ráért és még kedve is volt, az megjelent Bagon, hogy képviselje az egyesületünket. Két, nehéz helyzetben levő egyesület roncsderbijén az akaratunkkal és jobb helyzetkihasználásunkkal megérdemelt győzelmet arattunk. Büszke vagyok a srácokra, végig CSAPATKÉNT fociztak, ezzel a hozzáállással elégedett lennék a hátralevő mérkőzéseken is. További sok sikert a Bagnak, Horváth Lacinak pedig kitartást kívánok! Hajrá, Kismaros!

 

Leányfalu – Valkó
8–1 (5–1)
Leányfalu, 150 néző. Vezette: Márton L. (Ferenczi D., Berki A.)
LEÁNYFALUI SE: Borsi B. 7 – Galovszky Zs. 7, Csipkés Á. 7 (Bódi B. 7, 59. p.), Udics D. 7, Kovács P. 8 – Wiedermann L. 8 (Kőrösi D. 8, 59. p.), Novák M. 7, Szentpéteri M. 7 – Zserai D. 9, KAKUK ERIK 10, Kécza N. 8 (Sidó Sz. 7, 59. p.). Edző: Kárpáti Zoltán.
VALKÓI KSK: Pogány A. 5 – Csenteri Cs. 5 (Maszlag M. 5, 59. p.), Kósa R. 5, Cseh P. 5, Erdős B. 5 – Ignátz D. 5, Braun-Tóth R. 5 (Kolozs M. 5, 56. p.), Miháli B. 5, Nagy R. 5, Klimász K. 5 – Bakonyi B. 5 (Sztancsik-Andrási V. 0, 76. p.). Edző: Szira Attila.
GÓL:
Kakuk E. (5), Zserai D., Kécza N., Kőrösi D., ill. Braun-Tóth R.
SÁRGA LAP: Csenteri Cs.
KÁRPÁTI ZOLTÁN: – Az utolsó hazai bajnokinkon stílusosan köszöntük meg szurkolóinknak az egész éves támogatást. Csapatszinten tudunk mi ennél sokkal jobban is játszani, de az automatizmusaink és a játékkapcsolatok már olyan jól működnek, hogy két kimagasló első félidős egyéni teljesítmény – Kakuk Erik és Zserai Dávid – után eldöntöttük a három bajnoki pont sorsát. Még három forduló van hátra, hogy elérjük a történelmi sikert a leányfalui foci életében.
SZIRA ATTILA: – A félévben az egyik legjobban, ha nem a legjobban összeszedett és tudatosan futballozó csapattal találkoztunk, igazából a meccs végeredményéhez nem sok közünk volt. Mondhatni, lefutballoztak, megvertek minket. A nyolc kapott gólban egy-kettőhöz „sikerült” hozzájárulnunk, de a meccs képén ez nem változtat, a jobbnak gratulálni kell, nekünk pedig tovább hajtani. Gratulálok a Leányfalunak! Márton Lajosnak júniustól futballmentes, nyugodt szabadidőt és jó egészséget kívánunk!

 

Veresegyház – Isaszeg
3–0 (2–0)
Veresegyház, 100 néző. Vezette: Aszódi Cs. (Bíró Zs., Balogh B.)
VERESEGYHÁZ VSK: Muka A. 7 – Rákos B. 7, Vágner A. 7, Debreczeni S. 6, Teszár D. 6 – Csendom K. 7 (Csordás S. 0, 61. p.), Böde L. 7 (Oroszi B. 0, 66. p.), Ihász B. 7, Tornóczky Á. 6 (Czinege J. 0, 61. p.) – Szokolay B. 7 – Szabó B. 7. Játékos-edző: Oroszi Benjámin.
ISASZEGI SE: Skravanek L. 6 – Vidák A. 6 (Sinka B. 0, 66. p.), Banka D. 6, Orosz M. 6, Ruda D. 6 – Seres R. 6, Kövesdi A. 6, Komoróczky F. 6 (Tihon M. 6, 59. p.) – Sárosi A. 6, Molnár T. 6, Okumu J. O. 6. Játékos-edző: Kisréti Marcell.
GÓL:
Böde L. (11-esből), Szokolay B., Szabó B.
SÁRGA LAP: Vágner A., Szokolay B., Rákos B., ill. Banka D., Orosz M.
OROSZI BENJÁMIN: – Kisebb hullámvölgyektől eltekintve, azt gondolom, magabiztosan és stabilan fociztunk, ami gólokban is megmutatkozott. Gratulálok a csapatnak az újabb sikerhez! További sok sikert kívánok az Isaszegnek!
KISRÉTI MARCELL: – A háromgólos vereség ellenére nem voltunk alárendelt szerepben, csak bizonyos szituációknál a minőség gombot fel kell tekernünk, ha jobb eredményeket szeretnénk elérni. Kiváló, szervezett brigád a Veres’, eddig az egyetlen, amely oda-vissza vert minket. Gratulálok és további sok sikert kívánok a hazaiaknak!

A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Északi csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (27. forduló, 2025/2026.)

A 27. forduló válogatottja

Hamvas B. (Pécel-11teamsports) 8 – Pósán D. (Ecser) 9, Jaró E. (Albidok-Kartal) 8, Lückl L. (Csömör) 9 – Kovács Á. (Vác-Deákvár) 8, RUZSA PATRIK (Pilisvörösvár) 10, Németh R. (Pécel) 8 – SÓSKÚTI CSONGOR (Pilisvörösvár) 10, Till N. (Fortuna-Kismaros) 9 – Zserai D. (Leányfalu) 9, KAKUK ERIK (Leányfalu) 10.

A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31815/27.html

Címlapfotó: A Leányfalu átgázolt a kiesés elől menekülő Valkón (forrás: Leányfalu SE – Foci Facebook-oldal)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!