Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
A budaörsi lányok két pont előnnyel szerezték meg a bajnoki címet a nagy rivális Videoton előtt

Az évek óta tartó versengést ezúttal a Budaörs nyerte a Videotonnal szemben

Véget ért a 2025/2026-os évad a leány regionális U19-es bajnokság, Észak-Nyugati csoportjában, amelyben szoros küzdelemben a Budaörs hölgyei szerezték meg az aranyérmet. Horváth Ferenc vezetőedző együttese a korosztályhoz képest is rendkívül fiatal kerettel dolgozhat, mivel a játékosok zöme az előző idényben még az U16-os bajnokságban futballozott. Emellett a jelenlegi keretből öten rendszeresen pályára léptek az ebben a szezonban az NB I-ben szerepelt felnőttcsapatban. A szakember az utánpótlás mellett az élvonalból éppen kiesett együttest is évek óta irányítja. Vele értékeltünk.

– Mennyire volt nehéz megszerezni a bajnoki címet? Az egyetlen vereségük ellenére meglehetősen szoros volt a hajrá.
– Évek óta tart már a rivalizálás a Videotonnal, a régióban a Budaörs mellett a fehérváriak emelkednek ki a mezőnyből. Valójában a tavalyi U16-os bajnokságban második helyen végzett keret zöme szerepelt most az U19-ben, ami ellenfelünkre is ugyanúgy igaz. Ha úgy veszem, egy évvel ezelőtt az U16-ban a Videoton lett a bajnok, most pedig mi. Ismerve ezt az előzményt, egyébként várható volt, hogy szoros lesz a versengés.

– Egyetlen vereségüket éppen a Videoton ellen szenvedték el.
– Igen, októberben kikaptunk 3–0-ra, tavasszal pedig hazai pályán 2–0-ra nyertünk. Végül az döntött a javunkra, hogy a vereség mellett csak két döntetlenünk volt, a Tatabánya elleni 1–1 és a Pápa elleni 4–4. A Videoton eggyel több döntetlent játszott, így kétpontos előnnyel végül miénk lett a bajnoki cím.

– Meglehetősen kurta az őszi és a tavaszi idény hossza. Jelentett ez problémát?
– Valóban, egy-egy félszezon két hónapig sem tartott, ami meglehetősen rövid. Ugyanakkor sok klub játékosai már az NB II-ben is pályára léptek, ami jelentős erőfeszítést igényelt az érintettektől. A Videoton mellett a Sopron, a Pápa és a Zalaegerszeg jobb futballistái a kiegyensúlyozottabb felnőtt másodosztályban is megmérethették magukat. Ebben a szezonban a Budaörs az NB I-ben szerepelt, a mi keretünkből öten a legmagasabb osztályban is rendszeresen pályára léptek.

Horváth Ferenc évek óta dolgozik együtt a budaörsi felnőtt és utánpótláscsapatokkal
Horváth Ferenc évek óta dolgozik együtt a budaörsi felnőtt és utánpótláscsapatokkal

– Tartották a fiatalpercekre vonatkozó MLSZ-előírást?
– Tartottuk, de nem emiatt játszottak öten a felnőttek között. Tény, hogy az NB I-ben az egész évadot tekintve ezerötszáz percet kell teljesíteni a 2008. január 1. és 2010. december 31-e között született labdarúgókkal, de kikötés, hogy egy mérkőzésen legfeljebb száznyolcvan percet lehet jóváíratni, vagyis ez két, de legfeljebb három labdarúgót érintene, nekünk viszont öt fiatalunk is a felnőttek között kapott lehetőséget. Mindez motiválta is a lányokat, a tavaszi teljesítményükön is érezhető volt, hogy megérdemeljük a bajnoki címet. Csak a Pápa elleni döntetlen volt az egyetlen botlásunk.

– A hét csapat akkor is kevésnek tetszik, nem gondolja?
– De, van benne valami, ez ellen azonban nem tehetek semmit. Talán szerencsésebb lenne három kört rendezni, hogy növekedjen a mérkőzésszám, de vélhetően a szövetség is figyelembe vette, hogy sok labdarúgó az NB I-ben és az NB II-ben is játszik.

– Férfiként mennyire nehéz vagy éppen könnyű fiatal, kamaszodó lányokkal dolgozni?
– Nézze, nyolc éve foglalkozom női futballistákkal, kétszer bajnoki címet szereztem velük az NB II-ben, úgy érzem, sikerült beilleszkednem közéjük. Megtanultam, hogy szakmailag másként kell tekinteni a lányokra, mert szerintem nemcsak a pálya, hanem a labda mérete is nagy számukra. Nekik harminchatos vagy harmincnyolcas lábuk van, tehát sokkal kisebb, mint a fiúknak, emellett egy lány nem tud negyven-ötvenméteres átadással támadást indítani. Legfeljebb harminc méterre képes elrúgni a labdát, tehát a letámadásos taktikának nagyobb a szerepe. Egyébként pedig a lányok sokkal alázatosabbak, mindig a maximumra törekednek, talán ezért is viselik nehezebben a kudarcot.

A szezonzárón fölényes, hétgólos győzelmet aratott a bajnok Veszprémben
A szezonzárón fölényes, hétgólos győzelmet aratott a bajnok Veszprémben

 – A rövid bajnokság után hogyan tovább?
– Még edzünk, aztán júniusban, az U13-as korosztállyal kiegészülve nemzetközi utánpótlástornán veszünk részt Klagenfurtban. A keretünkben egyébként rengeteg a 16 éves játékos, szóval van még két-három évük a fiataloknak az U19-ben, vagyis szép eredményeket érhetünk még el együtt.

A Budaörs eredményei a 2025/2026-os évadban a leány regionális U19, Észak-Nyugati csoportjában és a bajnokság végeredménye:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/0/32180/14/315666.html

A leány regionális U19, Észak-Nyugati csoportjának 2025/2026. évi bajnoka a Budaörs. Hátsó sor (balról): Selmeczi Csenge Denisza, Puskás Nelli, Deli Ramóna, Kiss Csenge, Németh Imola, Fodó Karolina Veronika, Beke Lívia, Kelemen Dalma Kíra, Fernengel Zsuzsanna, Matula Csenge, Majorosi Minerva, Csányi Dorina. Első sor: Zólyomi Dorina Anna, Ferenczi Noémi, Varga Laura. A képről hiányzik: Barna Gabriella Franciska, Galántai Csilla Léna, Horváth Ferenc (edző), Kovács Luca Virág, Lendváry Boglárka, Nemes Bernadett Brigitta, Rakonczay Tamara Jázmin, Winkler Léa Éva.

Címlapfotó: A budaörsi lányok két pont előnnyel szerezték meg a bajnoki címet a nagy rivális Videoton előtt (forrás: Matula Miklós)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!