PEST VÁRMEGYEI I. OSZTÁLY
28. forduló
Felsőpakony – Dunakeszi
5–2 (1–0)
Felsőpakony, 100 néző. Vezette: Kiss-Tóth D. (Polyák A. P., Lichtenberger I.)
FELSŐPAKONY-HUNGAREC KSE: Sebestyén I. 7 – Gere Z. 7, Rainer M. 7, Szita B. 8, Kréti G. 7 (Sajgó Z. 0, 65. p.) – Kőrösi V. 8, Tóth Sz. 7, Lefler B. 9 (Erdélyi K. 0, 89. p.), Szőke K. 7 – Szakállas I. 7 (Matyi M. 0, 78. p.), Óber B. 8. Edző: Megyesi László.
VS DUNAKESZI: Kindricz M. 5 – Balogh Á. 6, Atik Y. 6, Horváth O. 5 – Pajti A. 6, Balogh T. 6, Torda P. 6, Benedek B. 5 (Simon B. 0, 74. p.) – Cs. Nagy M. 5 (Lami B. 0, 58. p.), Dalnoki Á. 6, Zelenák M. 7 (Cserkuti K. 0, 85. p.). Edző: Kecskés Zoltán.
GÓL: Matyi M. (2), Kőrösi V., Szita B., Óber B., ill. Dalnoki Á., Zelenák M.
SÁRGA LAP: Szakállas I., Kőrösi V., Szita B., Sajgó Z., ill. Horváth O.
MEGYESI LÁSZLÓ: – Már a mérkőzés elején látszott, hogy most egységesek vagyunk, szép támadásokat, sok helyzetet alakítottunk ki, már előbb is elbillenthettük volna a meccset a javunkra. Dicséret illeti a csapatot, ezúttal megérdemelt győzelmet arattunk.
KECSKÉS ZOLTÁN: – Nem egyenlő feltételek mellett készülhetett a két csapat, nekünk mindössze 24 óránk maradt a pihenésre. Ettől függetlenül a 82. percig teljesen egyenrangú partnerei voltunk a hazaiaknak, akár még a győzelem is benne lehetett volna, de a végére teljesen elfáradtunk és dekoncentráltak lettünk.
Ceglédi Vasutas – Pomáz-ICO
5–0 (1–0)
Cegléd, Zsengellér Gyula Sportcentrum, 50 néző. Vezette: Nemes A. (Kányási I., Berendi T. Cs.)
CEGLÉDI VASUTAS SE: Szacskó L. 7 – Labancz Z. 6 (Márok B. 0, 73. p.), Domonyi R. 7, Jakab R. 8, Telinger I. 7 – Megyesi T. 7 (Szabó II Gergő 0, 78. p.), Paskó M. 9, Majoros Sz. 8, Szabó Cs. 6 (Olgyay B. 8, 58. p.) – Asztalos D. 9, Ványi Zs. 7. Edző: Kecskeméti József.
POMÁZ-ICO SE: Inczédy G. 6 – Báthory P. 6, Szekeres M. 6, Tisler A. 6 (Ferencz S. 0, 73. p.) – Brucker L. 6 (Nyilas A. 0, 69. p.), Koltai M. 6 (Katona Zs. 0, 61. p.), Huszárik Zs. 6, Hameed B. T. 6 – Kovács K. 6, Bencze Zs. 6, Pethő B. 6. Edző: Erős Károly.
GÓL: Asztalos D. (2, az elsőt 11-esből), Majoros Sz., Paskó M., Olgyay B.,
SÁRGA LAP: Megyesi T.
KECSKEMÉTI JÓZSEF: – Köszönöm a játékosoknak az élményt, ilyen születésnapi ajándékban nem is reménykedtem. Már az első játékrész sem volt rossz, csak egy kicsit lassan és pontatlanul játszottunk, viszont a második félidei játékunkra egy rossz szavam sem lehet. Asztalos Dávid második gólja feltette az i-re a pontot, gratulálok a srácoknak és a játékvezetői hármasnak is, akik nagyvonalúan tették a dolgukat.
ERŐS KÁROLY: – Megint nagyon szűkös kerettel érkeztünk, de hatvan percig így is majdnem sikerült elrontanunk „Kecsó” születésnapját, akit ezúton is Isten éltessen nagyon sokáig! Sajnos a második gól után teljesen összeestünk. Tavasszal már sokkal jobban nézünk ki, mint ősszel, több fontos győzelmünk is volt, bízom benne, hogy a hátralévő két fordulóban sikerül megőriznünk az elsőosztályú tagságunkat. Egyébként csak dicséri tudom a játékosaimat, hétről hétre erőn felül teljesítenek a bajnokságban.
Dunakanyar-Szentendre – FÉMALK-Dunavarsány
4–1 (1–1)
Szentendre, Kőzúzó u., 30 néző. Vezette: Harnos Cs. (Rozsnaki-Orosz F., Oancz K.)
DUNAKANYAR SE-SZENTENDRE: Kovács B. 9 – Bonifert M. 9, Ladányi L. 9, Fehér-Kaplár Zs. 8, Gál A. 8 – Nagy L. 8, Farkas G. 8, Szabó M. 9, Deák F. 9 (Bózsik D. 0, 89. p.) – Horváth P. 9 (Egervári M. 0, 84. p.), Málits M. 8 (Bárczi H. 0, 74. p.). Edző: Andrási Zoltán.
FÉMALK-DUNAVARSÁNY TE: Bolla J. 5 – Borsos G. 5, Gubacsi Z. 5, Gajda M. 5, Vajda B. 5 (Árkocsevics M. 5, a szünetben) – Németh K. 5, Vastag Sz. 5, Irházi D. 5 (Hajas B. 5–2=3, a szünetben), Zana D. 5 (Miskovicz R. 0, 87. p.) – Iszak R. 5 (Badics F. 0, 87. p.), Greksa B. 5 (Koncz M. 5, 37. p.). Sportigazgató: Hollik András.
GÓL: Bonifert M. (2, a másodikat 11-esből), Horváth P., Bárczi H., ill. Greksa B.
SÁRGA LAP: Kovács B., Deák F., Zöld Z., ill. Gajda M., Iszak R.
KIÁLLÍTVA: Hajas B. a 82. percben (a második sárga lap után).
ANDRÁSI ZOLTÁN: – Nagyszerű mérkőzést játszottunk. Az első negyedórában még kerestük a játék ritmusát, pár hibát is elkövettünk, nem reagáltunk jól az ellenfél mozgásaira és sokszor csúszásban voltunk. Ahogy azonban telt az idő, egyre magabiztosabban futballoztunk, sorra alakítottuk ki a helyzeteinket, végül sikerült az egyenlítés is. Fordulás után még nagyobb önbizalommal játszottunk és a döntő pillanatokban sikerült gólokat szereznünk. Összességében magas színvonalú mérkőzésen tudtunk ellenfelünk fölé kerekedni és megérdemelt győzelmet aratni. Hatalmas gratuláció a játékosaimnak, további sok sikert kívánok a Dunavarsány csapatának!
HOLLIK ANDRÁS: – Az első félidő teljesen rendben volt, a másodikban viszont hatalmas hibákat vétettünk, aminek meg is lett a következménye. Az igazán fontos mérkőzések azonban csak most következnek, azokra mindenki felépül és hadra fogható lesz, most erre kell a fókuszt helyezni. Ellenfelünk felszabadult, jó futballt játszott, gratulálunk a megérdemelt győzelmükhöz!
Biatorbágy – Perbál
1–1 (1–1)
Biatorbágy, Iharos dűlő, 50 néző. Vezette: Gebei B. (Rózsa Á., Varga P.)
BIATORBÁGY VSE: Papp Zs. 8 – Zsáki D. 5, Páles T. 5, Sebestyén A. 5, Stadler B. 5 – Lesták B. 5, Kerkovits Á. 5 (Cserei H. 0, 63. p.), Kovács B. 5, Pap B. 5 (Varga D. 0, 85. p.) – Balázs-Hegedűs Á. 5, Fodor D. 5 (Spinner Sz. 0, 86. p.). Edző: Urbán Zoltán.
PERBÁL SC: Tóth K. 7 – Markos R. 6 (Soós M. 0, 70. p.), A. De Oliveira 6, Brkic D. 6, Joó A. 6 – Tóth N. 6 (Juhász J. 0, 82. p.), Ezeike A. L. 6, Taferner D. 6, Golda A. 6 – Soós L. 6, Czékus Á. 6. Játékos-edző: Juhász Ákos.
GÓL: Balázs-Hegedűs Á. ill. Czékus Á.
SÁRGA LAP: Pap B., Kovács B., Páles T., ill. Taferner D., Brkic D., Ezeike A. L.
A mérkőzés 35. percében, 1–0-s hazai vezetésnél a perbáli Czékus Áron 11-esét kivédte Papp Zsombor.
URBÁN ZOLTÁN: – Szervezetten játszó ellenfél ellen igazságosdöntetlent értünk el. Mindenki becsülettel küzdött, de azt a minőségi különbséget, amivel meg lehetett volna nyerni a meccset, a kapusunkon, Papp Zsombin kívül senkinek sem sikerült hozzátennie.
JUHÁSZ ÁKOS: – Újfent csak gratulálni tudok a megjelenteknek, sikerült a felnőtt és a U19-es csapatunk összesen két belső védőjének egyszerre összeszednie az ötödik sárga lapját, de végül lehoztuk nélkülük is. Szebb is lehetett volna, hiszen megvoltak a helyzeteink, 11-est is hibáztunk, összességében jelen helyzetünkben ez is óriási teljesítmény. Külön kiemelném két ifjúsági korú fiatalunkat, Soós Marcellt és Juhász Jácintot, utóbbi lábában benne volt a győztes gól is.
Vác – Bugyi-OBO
2–3 (0–1)
Vác, stadion, 150 néző. Vezette: Kósa G. (Balogh I Z., Máté A. H.)
VÁC VLSE: Flamich G. 6 – Rusvay B. 6, Marosi L. 6, Hugyecz M. 5 (Pető Zs. 0, 79. p.), Magos M. 5 – Onye O. 6 (Balogh B. 0, 70. p.) – Pallagi B. 7, Kovács B. 7, Pap B. 6 (Deskó Gy. 0, 70. p.) – Juhász P. 6, Dömök E. 5. Edző: Burzi Attila.
BUGYI-OBO SE: Ritzl B. 7 – Katona M. 7, Gosztonyi M. 7 (Kucsván Martin 7, a szünetben), Orbán M. 7, Hári J. 7 – Révész A. 7, Landsmann D. 7 (Somogyi M. 7, 58. p.), Harsányi D. 7 – Klein K. 7, Megyeri M. 9 (Isztolyka B. 0, 87. p.), Papp Gy. 9 (Popov P. 0, 70. p.). Edző: Szőgyi Tamás.
GÓL: Pallagi G., Kovács B., ill. Papp Gy. (2), Megyeri M.
SÁRGA LAP: Hugyecz M., ill. Megyeri M.
BURZI ATTILA: – Nem is értem, hogyan játszhattunk két nap után ismét mérkőzést, főleg úgy, hogy ez már a harmadik volt egy hét leforgása alatt a felnőtt és az U19-es csapatunk számára. Azt gondolom, ha ez normális menetrend mellett játszottuk volna, ezt a találkozót hazai pályán megnyerjük.
SZŐGYI TAMÁS: – Egyik csapat sem rontott rá a másikra, inkább mezőnyben folyt a játék. Helyzetek sem nagyon alakultak ki, mígnem egy labdaszerzés után a félidő vége előtt megszereztük a vezetést. Ahogy elkezdődött a második játékrész, szinte a semmiből egyenlített a hazai csapat, majd megint a mi perceink következtek, két százszázalékos helyzetünk még kimaradt, ezután viszont két szép akciónkat már gólra tudtuk váltani. A hazaiak így sem adták fel, jól eltalált lövéssel egy gólra csökkentették a hátrányukat. Innentől kezdve a mérkőzés eredménye már nem változott, szépen lecsordogált nagyobb lehetőségek nélkül. Eddig még sosem nyertünk a Vác ellen, most végre sikerült. A vármegyei elsőosztályba való visszajutásunk óta 44 pontot még nem szereztünk egyszer sem, ehhez szeretnék gratulálni a csapatnak, magunkhoz mérten lépegetünk előre. További sok sikert szeretnék kívánni a Vácnak a bajnokságban és a kupában!
Diósdi Sasfiókák – Vecsés-Triplex Targo
0–2 (0–1)
Diósd, 20 néző. Vezette: Tusa Z. (Kányási I., Szabados T.)
DIÓSDI SASFIÓKÁK TC: Jaksa T. 6 – Németh Á. 6, Gáspár P. 5, Tóth M. 6, Danis B. 6 – Albert G. 6, Balogh B. 6, Bácsi B. 5 (Ilyés R. 0, 65. p.), Borisza B. 6 – Horváth B. 6, Fischer Á. 5 (Marquez-Olmedo R. 0, 79. p.). Edző: Dukon Béla.
VECSÉSI FC-TRIPLEX TARGO: Molnár L. 8 – Nádasi K. 7, Fekete R. 6 (Halmos R. 0, 69. p.), Bartucz M. 7, Laczkovich D. 7 – Lakatos Z. 6 (Rajnai P. 6, a szünetben), Gyökér T. 6, Darabont G. 7 – Mari Z. 6 (Mudroch M. 6, a szünetben), Tóth Gy. 7, Barabás Á. 7. Edző: Vincze Gábor.
GÓL: Barabás Á., Mudroch M.
SÁRGA LAP: Gáspár P.
DUKON BÉLA: – Először is, szeretnék gratulálni a bajnokcsapatnak és az edzőjének, úgy érzem, részünkről nagyon jó mérkőzést játszottunk, amelyen 0–1-nél az első félidőben több százszázalékos helyzetet is elhibáztunk az egyenlítéshez. A másodikban sikerült uralni a találkozót, úgy gondolom, a döntetlen lett volna a reális eredmény, de sajnos nem tudtuk értékesíteni a lehetőségeinket. A második gól véleményem szerint teljesen szabálytalanul, a játékvezető hibás döntése nyomán született meg.
VINCZE GÁBOR: – Gratulálok a csapatnak, nem volt könnyű, a Diósd nagyon jól állt hozzá a találkozóhoz, nehézzé tettük magunknak. Vannak ilyen mérkőzések, a fiúk végül hozták a kötelezőt.
Budakalász – CSO-KI
1–3 (1–1)
Budakalász, 100 néző. Vezette: Moldván I. (Bíró Zs., Risz D.)
BUDAKALÁSZI MSE: Sásdi D. 7 – Bozó-Bódi D. 5 (Hudák M. 6, a szünetben), Sásdi P. 5, Pál Sz. 6, Dollinger Gy. 6 – Széll T. 5, Pálinkás Á. 5, Németh B. 5 (Gelencsér B. 0, 80. p.), Sásdi B. 5 (Szalontai B. 6, a szünetben), Dombai B. 5 (Horváth L. 5, a szünetben) – Balogh A. 6. Csapatvezető: Vadas Attila.
CSO-KI SPORT: Daróczi B. 6 (Rákóczi II Levente 0, 89. p.) – Kósa M. 6 (Lehel R. 8, a szünetben), Balogh B. 7, Csákány Á. 7, Németh Á. 7 – Altsach A. 7, Fazekas M. 7 (Ondrik B. 8, a szünetben), Rákóczi I Levente 7, Csiki B. 7 – Török N. 7, Csigi Á. 7 (Geschitz Á. 8, 53. p.). Játékos-edző: Kenesei Krisztián.
GÓL: Balogh A., ill. Csigi Á., Ondrik B., Geschitz Á.
SÁRGA LAP: Kovács T. (a kispadról), ill. Csákány Á.
VADAS ATTILA: – Fizikálisan erősebb csapat a CSO-KI csapata nálunk és az az igazság, hogy játéktudásban is többet mutattak. Jobban alkalmazkodtak a körülményekhez, több helyzetük volt, megérdemelten nyertek.
DAVCSÓ KÁROLY, a CSO-KI Sport ügyvezetője: – Mély pályán, kulturált ellenféllel szemben játszottunk, igazából magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, melyen akár kétszámjegyű győzelmet is arathattunk volna. A találkozó összképe alapján szerencsére a második félidőre beszálló cseréinknek köszönhetően hoztuk a kötelezőt, ami ismételten három pontot hozott. Tavasszal egyfolytában azon agyaltam, ugyanazzal a csapattal az őszi félszezonban hogyan tudtunk mindössze nyolc pontot összeszedni, ez számomra picit rejtély, bár az tény, hogy sok sérültünk volt. A jövőnkkel kapcsolatban szeretnék elmondani pár dolgot. Személy szerint, ami engem illet, elköszönök a Pest vármegyei labdarúgás I. osztályától, a továbbiakban nem fogok futballal foglalkozni, azonban a hátralévő két meccsünket még tisztességgel lehozzuk, a múlt erre kötelez. Alkalomadtán, helyi szinten a település másik egyesületénél, a Csomádi KSK-nál besegítek, ha az időm engedi. Szeretném megköszönni mindazoknak, akiket az elmúlt 25 évben sportvezetőként megismerhettem, minden játékosnak és kedves ellenfélnek a korrektséget, segítséget, örülök, hogy sok barátra tettem szert. Mindenkinek jó egészséget és szép eredményeket kívánok ebben a csoportban! A csapatot, a licencet átadom Veresegyházra, Oroszi Sándor barátomnak. Azt kívánom, emelkedjen korábbi magasságába és foglalja el az őt megillető helyét a Veresegyház a futball térképén Pest vármegyében! Ehhez nagyon sok sikert kívánok! Sporttársi üdvözletem mindenkinek!
Pilis – Aranyszarvas
1–1 (1–1)
Pilis, Gubányi Károly út, 150 néző. Vezette: Mákos M. D. (Hunyady M. G., Décsi K. V.)
PILISI LK: Paulovicz D. 8 – Almomani N. 6 (Pácsa Z. 0, 69. p.), Kocsis K. 5, Vida D. 5, Nemes B. 5, Menich P. 6 (Kuchta G. 5, 56. p.) – Mányi B. 7, Györe K. 5 (Csikós F. 0, 83. p.), Mányi D. 6 – Józsa M. 5 (Sándor B. 0, 87. p.), Horváth D. 5 (Hajdu B. 5, a szünetben). Edző: Miklósvári János.
ARANYSZARVAS SE: Czenky T. 8 – Szabó Z. 8, Danada I. 8, Tábori Z. 8, Domokos B. 8 – Tóth B. 8, Kovács M. 8, Dósa Á. 8, Ficsór R. 8 – Rácz M. 8 (Laczkó G. 0, 76. p.), Gergely T. 8. Edző: Fülöp Lajos.
GÓL: Mányi B., ill. Rácz M.
SÁRGA LAP: Menich P., Nemes B., Györe K., Mányi D., Kocsis K., Mányi B., ill. Szabó Z., Laczkó G.
MIKLÓSVÁRI JÁNOS: – Sajnos ezúttal nagyon gyengén futballoztunk, még van két forduló hátra, amelyekből szeretnénk a lehető legtöbbet kihozni.
FÜLÖP LAJOS: – Mivel hétvégén az ifjúsági és a felnőttcsapatunk is egy napon játszott, ezért nagyon csonka csapattal érkeztünk Pilisre. Egy játékosom volt rövid időre bevethető, ráadásul a csapat egy része legénybúcsún töltött két napot. A kapusunkat szerintem irreálisan sokáig eltiltották, ezért az ifjúságiak hálóőre védett. Mindezt figyelembe véve, aláírtuk volna a tisztes helytállást, de a meccs összképét tekintve azt gondolom, közelebb álltunk a győzelemhez, így kicsit savanyú a szánk íze. Büszke vagyok játékosaimra, a teljesítményünkre és arra, hogy játékunkat nem feladva majdnem sikerült az újabb bravúr.
26. FORDULÓ
Vác – Dunakeszi
1–2 (0–1)
Vác, stadion, 250 néző. Vezette: Berkes I. (Szabó B., Berki A.)
VÁC VLSE: Flamich G. 6 – Rusvay B. 6 (Pető Zs. 0, 69. p.), Marosi L. 7, Pitz O. 6, Magos M. 5 (Dömök E. 5, a szünetben) – Balogh B. 6 (Pap B. 0, 74. p.), Onye O. 6 (Hugyecz M. 0, 64. p.), Pallagi B. 7, Kovács B. 7 – Varga B. 6 (Deskó Gy. 0, 85. p.), Juhász P. 7. Edző: Burzi Attila.
VS DUNAKESZI: Kindricz M. 7 – Balogh Á. 7, Balogh T. 7, Atik Y. 7, Horváth O. 7 (Juhász D. 0, 92. p.) – Pajti A. 7, Torda P. 7, Benedek B. 7 (Simon B. 0, 84. p.) – Cs. Nagy M. 7 (Cserkuti K. 0, 85. p.), Dalnoki Á. 7, Zelenák M. 7 (Lami B. 0, 80. p.). Edző: Kecskés Zoltán.
GÓL: Juhász P., ill. Benedek B., Horváth O.
SÁRGA LAP: Balogh T.
BURZI ATTILA: – A halasztott meccsekből már évek óta rosszul jövünk ki, bár hozzáteszem, ezúttal egy félidőnyi előnyt adtunk a Dunakeszinek. Ha fordított az eredmény, az sem lett volna meglepetés.
KECSKÉS ZOLTÁN: – Az egész mérkőzést kontroll alatt tartottuk, jól játszottunk, reális és teljesen megérdemelt a győzelmünk.
A 28. forduló válogatottja
Kovács B. (Dunakanyar-Szentendre) 9 – Bonifert M. (Dunakanyar -Szentendre) 9, Ladányi L. (Dunakanyar-Szentendre) 9, Jakab R. (Ceglédi Vasutas) 8, Lehel R. (CSO-KI) 8 – Paskó M. (Ceglédi Vasutas) 9, Lefler B. (Felsőpakony-Hungarec) 9, Ficsór R. (Aranyszarvas) 8 – Horváth P. (Dunakanyar-Szentendre), Asztalos D. (Ceglédi Vasutas) 9, Papp Gy. (Bugyi-OBO) 9.
Címlapfotó: Edzője tiszteletére hazai pályán gólparádét rendezett a Cegléd (forrás: MLSZ PVMI)







