PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, ÉSZAKI CSOPORT
29. forduló
Vác-Deákvár – Pilisvörösvár
1–0 (1–0)
Vác, DDC-Sporttelep, 52 néző. Vezette: Laczkó Z. (Berki A., Benyhe A.)
VÁC-DEÁKVÁR SE: Lengyel Cs. 8 – Lédermayer A. 8, Horváth B. 8, Fejős S. 8, Vass L. 8 – Orgoványi B. 8, Urbán B. 9, Kovács Á. 8 (Takács B. 0, 76. p.), Kalkó R. 8 – Kiss G. 8 (Veres M. 8, a szünetben), Antal G. 8 (Gyuricza B. 8, 60. p.). Edző: Rob Kornél.
PILISVÖRÖSVÁRI UFC: Erős O. 6 – Pap K. 6 (Peller Zs. 0, 70. p.), Galda D. 6, Juhász K. 6 (Kállai M. 0, 76. p.), Galacs A. 6 – Sóskúti Cs. 0 (Ruzsa D. 6, 29. p.; Lovász M. 0, 65. p.), Ludvig B. 6, Ruzsa P. 6, Bardóci B. 6 (Kővári B. 0, 70. p.), Benedek Á. 6 (Szakszon A. 6, 58. p.) – Ránits D. 6 (Ludvig T. 6, 58. p.). Edző: Bakti József.
GÓL: Urbán B.
SÁRGA LAP: Horváth B., Vass L., ill. Ruzsa P.
ROB KORNÉL: – A keret nagy része már az U17-es korosztálytól meccsel egymás ellen a ’Vörösvárral, ebből váltakozva hol ők, hol pedig mi nyerünk. Most mi jöttünk ki győztesen a párharcból és talán megérdemelten, fociból ennyivel többet mutattunk, habár a Pilisvörösvár ellen nagyon nehéz játszani, mert rettentő fizikális csapat.
STRBIK FERENC, a Pilisvörösvár csapatvezetője (Bakti József távollétében): – Meglehetősen meleg időjárás fogadott minket, ez az elején picit rányomta a bélyegét a játékunkra, nem nagyon találtuk a ritmust, az ellenfél egy nagy átlövéssel vezetést is szerzett. Csak a második félidőre tudtuk felvenni a meccs ritmusát, előtte sokszor elcsúsztunk, nem mertük felvállalni a párharcokat. Úgy gondolom, ha reggelig játszunk, sajnos akkor sem rúgunk gólt, nem volt szerencsénk. Ami máskor befele pattan, az most kifelé jött. Ez egy ilyen nap volt, de a csapat mindent megtett, hogy nyerjünk.
Isaszeg – Ecser
5–1 (1–0)
Isaszeg, 172 néző. Vezette: Nemes A. (Szabados T., Ferenczi D.)
ISASZEGI SE: Skravanek L. 8 (Rétfalvi R. 0, 73. p.) – Sárosi A. 8, Orosz M. 8, Banka D. 8, Ruda D. 8 (Mihalik Zs. 0, 71. p.) – Komoróczky F. 8 (Sinka B. 8, 55. p.), Seres R. 8, Kövesdi A. 8 – TIHON MÁRK 10 (Kisréti M. 0, 86. p.), Molnár T. 8, Okumu J. O. 8. Játékos-edző: Kisréti Marcell.
ECSER SE: Tóth G. 5 – Pósán D. 6, Aszódi M. 5, Szombati D. 5, Szűcs D. 6 – Kozma-Németh B. 5 (Szabó B. 6, a szünetben) – Fehér Z. 5, Kávai D. 6, Osztovits M. 6, Cserti B. 6 – Bóka B. 5. Játékos-edző: Peszmeg Viktor.
GÓL: Tihon M. (2), Molnár T. (2), Ruda D., ill. Szűcs D.
SÁRGA LAP: Pósán D., Tóth G., Peszmeg V. (játékos-edző).
KISRÉTI MARCELL: – Az első negyedórát leszámítva jól és tudatosan játszottunk, ami ezúttal eredményességgel is párosult, így szerencsére sikerült szépen búcsúznunk a hazai közönségtől. Sok sikert kívánok a továbbiakban az Ecsernek!
PESZMEG VIKTOR: – A rendkívüli meleg időjárás rányomta a bélyegét a teljesítményünkre. Szezonvégi hangulatban, akaratszegény üzemmódban játszottuk végig a 90 percet. Hibáztunk hátul és elöl is, gólokat ajándékoztunk az isaszegi csapatnak, ennek ellenére sok helyzetet kialakítottunk, de a befejezéseknél nem találtunk még kaput sem. Véleményem szerint egy teljesen jogos piros elmaradt, szerintem megint több volt a szereplés, mint a jó ítélet a játékvezetés részéről.
Pécel-11teamsports – Csömör
0–2 (0–0)
Pécel, 88 néző. Vezette: Berkes I. (Visnyei Bendegúz, Kollár V.)
PÉCELI SPARTACUS SE-11TEAMSPORTS: Hamvas B. 6 – Varga L. 5 (Győrfi D. 0, 82. p.), Kralicsek B. 5, Radnai Gy. 6, Marsl Z. 6 (Sík Zs. 0, 66. p.) – Barczi L. 5 (Csővári Gy. 0, 72. p.), Németh R. 6 – Király L. 5 (Burián B. 6, 54. p.), Vörös B. 6, Burián N. 5 (Gazdag M. 0, 77. p.) – Bóka Sz. 5 (Holbis M. 5, 49. p.). Edző: Sík Patrik.
CSÖMÖRI KSK: Nagy Cs. 7 – Báti N. 8 (Busák L. 0, 73. p.), Krizsán Gy. 8, EGYED GÁBOR 10, Lückl L. 8 (Bekker N. 0, 73. p.) – Áncsán Sz. 9, Kunz D. 9 – Szanyó D. 8 (Nagy N. 0, 83. p.), Siskó M. 9 (Végh R. 0, 73. p.), Czakó G. 9 – GIDÁLY MIHÁLY 10. Játékos-edző: Tihanyi Ármin.
GÓL: Gidály M. (2).
SÁRGA LAP: Kunz D., Lückl L., Bekker N.
SÍK PATRIK: – Gratulálok a Csömörnek! Gondolom, amit az öltözőben megbeszélnek, az a pályán is megvalósul, nem a véletlen műve az egész éves teljesítményük és a hétvégi eredmény sem.
TIHANYI ÁRMIN: – A mérkőzés elejétől fogva irányítottuk a találkozót. Több nagyobb gólhelyzetet is sikerült kialakítanunk, ezeket azonban az első félidőben nem sikerült gólra váltanunk. A második játékrész ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt: irányítottuk a találkozót, többet birtokoltuk a labdát, a sok helyzet végül meghozta a várva várt gólokat is. Két lehetőségünket is sikerült gólra váltanunk, így összességében megérdemelten nyertünk, gratulálok a csapatnak! Fontos megjegyezni a Pécelen végbement pozitív fejlődést a pálya minősége, a lelátó és a nézősereg tekintetében, öt éve még nehéz szívvel jött ide az ember, mára ez megváltozott. Sok sikert kívánok a hazaiaknak!
Páty-HelloParks – Valkó
2–1 (2–0)
Páty, 200 néző. Vezette: Horváth I Bendegúz (Laczkó Z., Balogh I. Z.)
PÁTYI SE-HELLOPARKS: Vaczó P. 6 – Fasching M. 6, Mérey M. 6, Erdei R. 6, Garamvári M. 6 (Homoki M. 6, a szünetben) – Varga D. 6 (Nagy B. 6, 53. p.), Császár Z. 6 – Horváth B. 6, Oláh L. 6, Béres D. 6 – Kis R. 6 (Temesszentandrási B. 6, 53. p.). Edző: Sprinzeisz Zoltán.
VALKÓI KSK: Pogány A. 7 – Csenteri Cs. 6 (Klimász K. 0, 70. p.), Kósa R. 7, Cseh P. 6, Erdős B. 6 – Sztancsik-Andrási V. 7, Nagy R. 8, Braun-Tóth R. 8 (Maszlag M. 0, 87. p.), Busai T. 7, Ignátz D. 7 – Nagy T. 6 (Kacsuk G. 0, 81. p.). Edző: Szira Attila.
GÓL: Erdei R., Horváth B., ill. Nagy R.
SÁRGA LAP: Cseh P., Nagy T.
SPRINZEISZ ZOLTÁN: – Utolsó hazai mérkőzés, gyönyörű idő, rengeteg néző, jó pálya, új öltöző, kiváló játékvezető, kitűnő első félidő, a második játékrészt pedig felejtsük el. Ami a lényeg, nyertünk és komolyabb sérülést hál’ istennek senki nem szenvedett. Köszönjük a sportszerű meccset, további sok sikert kívánunk ellenfelünknek! Köszönjük szurkolóinknak a sportszerű biztatást!
SZIRA ATTILA: – „Megye-kettő” bentmaradtunk. Az első félidőben a Páty, a másodikban mi voltunk jobbak, így a döntetlenre biztosan rászolgáltunk volna, de a sors úgy hozta, hogy így is bebiztosítottuk a „megye-kettes” tagságunkat. Lehet, hogy a netflixes sorozatunkat megszakították szezon közben, de azt elfelejtették, hogy ez már bőven a 10+ széria… Honnan is tudnák, hiszen akkor még meg sem alakultak… Igaz, az alakulásban sokat segítettünk, amihez köszönömöt nem vártunk, bár nem is kaptunk. Jövő héten a jó erőkből álló Pécel érkezik hozzánk, s lehet, hogy tíz emberrel, de sportemberhez méltóan ki fogunk állni. Ezt a méltóság és a labdarúgás iránti tisztelet diktálja. Bármi is történjen azon a találkozón, akkor is büszke leszek a srácokra az egész félév miatt, hiszen nem veszítették el a hitüket több, olykor nagyobb különbségű vereség ellenére sem, aminek meg is lett az eredménye.
Fortuna-Kismaros – Piliscsaba
2–5 (0–3)
Kismaros, 80 néző. Vezette: Szőke R. (Fazekas A., Máté A.)
FORTUNA SE-KISMAROS: Brezenák L. 6 – Fülöp B. 6, Sasvári K. 6 (Vas A. 6, 60. p.), Balázs M. 6, Kántor F. 6 – Gál Á. 6, Gál D. 6 (Bezeczki M. 0, 76. p.), Bogdán D. 6 (Schottner Z. 0, 76. p.), Sárkány M. 6 (Bangó G. 0, 70. p.) – Till N. 6, Pintér P. 6. Edző: Verebes Gergő.
PILISCSABAI SE: Ilyés R. 9 – Molnár L. 7 (Rácz L. 0, 73. p.), Joó Zs. 7, Munkácsi M. 7 (Szabó T. 0, 73. p.), Ilyés K. 8 – Gémesi Á. 8, Szabó G. 9, Tóbiás A. 9 – Huszár K. 9, Kalla G. 7 (Tóbiás Boldizsár 7, a szünetben), Kovács L. 7 (Bereczki Z. 7, 45. p.). Edző: Triff Gergely.
GÓL: Till N., Pintér P. (11-esből), ill. Szabó G. (2), Tóbiás A., Gémesi Á., Szabó T.
SÁRGA LAP: Brezenák L., ill. Huszár K.
VEREBES GERGŐ: – Már a matematika sem segít, biztosan a „vonal alatt” zárjuk a szezont. Amit az öltözőben kértem, megvalósították a játékosok: az első perctől az utolsóig akartunk, azonban a vendégegyüttes végig kézben tartotta a mérkőzést és megérdemelt győzelmet aratott, amelyhez gratulálok. Az utolsó fordulóban igyekszünk mindent megtenni, hogy szépen búcsúzzunk a másodosztálytól. Hajrá, Kismaros!
TRIFF GERGELY: – Rendkívül büszke vagyok a srácokra, rengeteg hiányzó ellenében minőségi játékot tudtunk produkálni, így mezőnyben és eredményben is fölényben játszottunk a mérkőzésen. Igyekszünk folyamatosan figyelni a fiúk mentális állapotára, szem előtt tartva a profizmust, vigyázva arra, hogy ez ne legyen görcsös és feszített. Érzésem szerint, hétvégén sikerült eltalálni a megfelelő arányt a profizmus és az amatőr sport között.
Zsámbok – Leányfalu 0–3 és Veresegyház – Mogyoród FC-Astra Studios 3–0 (egyaránt versenybizottsági határozat alapján).
Május 13-án játszották: Albidok-Kartal – Bag 5–1.
Részletes tudósításunk: https://sportszelet-online.hu/2026/05/14/hazai-gyozelmek-a-szerdan-potolt-merkozeseken/
A 29. forduló válogatottja
Lengyel Cs. (Vác-Deákvár) 8 – Jaró E. (Albidok-Kartal) 8, Orosz M. (Isaszeg) 8, EGYED GÁBOR (Csömör) 10, Ilyés K. (Piliscsaba) 8 – Nagy R. (Valkó) 8, Urbán B. (Vác-Deákvár) 9, Szabó G. (Piliscsaba) 9, Kész T. (Albidok-Kartal) 9 – TIHON MÁRK (Isaszeg) 10, GIDÁLY MIHÁLY (Csömör) 10.
A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31815/29.html
Címlapfotó: Az Isaszeg az Ecser elleni fölényes győzelemmel búcsúzott a hazai pályájuktól (forrás: Kisréti Marcell)







