PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, ÉSZAKI CSOPORT
22. forduló
Pilisvörösvár – Fortuna-Kismaros
1–0 (1–0)
Pilisvörösvár, 100 néző. Vezette: Szőke R. (Berki A., Ferenczi D.)
PILISVÖRÖSVÁRI UFC: Erős O. 8 – Pap K. 7 (Peller Zs. 0, 88. p.), Juhász K. 6 (Galda D. 0, 76. p.), Kállai M. 7, Lovász M. 7 – Ludvig B. 8, Ruzsa P. 7 (Strbik F. 0, 88. p.) – Sóskúti Cs. 8 (Ruzsa D. 0, 74. p.), Bardóci B. 7 (Kővári B. 0, 64. p.), Strbik K. 8 (Triff B. 0, 64. p.) – Ludvig T. 8 (Ránits D. 0, 85. p.). Edző: Bakti József.
FORTUNA SE-KISMAROS: Brezenák L. 8 – Pintér Z. 6 (Bártfai T. 6, 21. p.), Bogdán D. 6, Fülöp B. 6, Kántor F. 6 – Gál Á. 6 (Vas A. 0, 65. p.), Gál D. 6 (Poldauf K. 6, 60. p.) – Till N. 6, Sárkány M. 6, Pintér P. 6 – Veisz R. 6 (Balázs S. 6, 55. p.). Edző: Verebes Gergő.
GÓL: Sóskúti Cs.
SÁRGA LAP: Juhász K., Ruzsa P., ill. Gál D.
A találkozó 70. percében – 1–0-s állásnál – a pilisvörösvári Ruzsa Patrik büntetője a kapufán csattant.
BAKTI JÓZSEF: – Az egész mérkőzésen fölényben játszottunk, de a rengeteg gólhelyzetünkből csak egyet tudtunk értékesíteni. Volt itt minden: százszázalékos ziccerek, kapufák és kihagyott büntető, de sajnos azt a találatot nem sikerült bevinni, amivel lezárhattuk volna a mérkőzést. Szerencsénk volt, mivel ilyenkor a futball büntetni szokott, de ellenfelünk a néhány kínálkozó helyzetét nem tudta kihasználni. Kiemelném a két hálóőrt, mindkét oldalon kiválóan védték a kapujukat. Verebes Gergő barátomnak és csapatának sok sikert kívánok, remélem az utolsó három fordulóban sikerül annyi pontot szerezniük, hogy bentmaradjanak és jövőre újra legyen ’Vörösvár – Kismaros mérkőzés.
VEREBES GERGŐ: – Küzdelmes, lüktető mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Az eredmény számunkra hízelgő, hiszen a kapus és a kapufa tartott mérkőzésben minket. A ’Vörösvár fizikális, harcos játéka és az ezt engedő játékvezetői felfogás nem kedvezett nekünk. Jobban bánt, hogy a hazai csapat kihagyta a helyzeteit, mi azonban a „segítségükre siettünk” a meccset eldöntő találatnál. Az utolsó tíz percben sérülés miatt egyel kevesebben maradtunk, még ekkor is mentünk az egyenlítésért, de komoly helyzetig nem jutottunk. Bakti Joci barátomnak és csapatának gratulálok a győzelemhez! Arra a kérdésre 24 forduló óta keresem a választ, hogy mi határozza meg a hosszabbítás mértékét. Egységes választ még sehol nem kaptam. Ami minket illet, a hozzáállással maximálisan elégedett vagyok, remélem 270 percig még ki tudjuk tolni. Hajrá, Kismaros!
A mérkőzés részletes jegyzőkönyve:
https://adatbank.mlsz.hu/match/65/14/31815/22/2153439.html
29. forduló
Albidok-Kartal – Bag
5–1 (2–1)
Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, 60 néző. Vezette: Décsi N. (Kósa G., Magyari M.)
ALBIDOK FC-KARTAL: Béres I. 7 (Sass I. 7, a szünetben) – Jaró E. 8, Margitics L. 8, Puskás Á. 8, Vitéz M. 8 (Nagy N. 0, 78. p.) – Morshchuk A. 8 (Rolia M. 1, 72. p.), Szabó M. 8, Kész T. 9 – Jónás G. 8 (Végh A. 7, 60. p.), Szabó Á. 8 (Varju P. 8, 60. p.), Horváth G. 8 (Lazarenkó M. 0, 78. p.). Edző: Rozman Sándor.
BAGI TC ’96: Horváth Dániel 6 – Szilágyi D. 3, Németh Á. 4, Pápai D. 4, Bernáth B. 4 – Jenei A. 5, Horváth Dominik 6, Rosta L. 4, Balogh M. 6, Füstös D. 4 (Szijártó A. 0, 61. p.) – Tóth G. 5 (Pajor J. 0, 86. p.). Játékos-edző: Horváth László.
GÓL: Szabó Á., Jónás G., Kész T., Horváth G., Jaró E. (11-esből), ill. Horváth Dominik.
SÁRGA LAP: Margitics L.
KIÁLLÍTVA: Rolia M. a 83. percben (súlyos szabálytalanságért).
ROZMAN SÁNDOR: – Mindenekelőtt szeretném megköszönni a Bagnak, hogy hozzájárult a mérkőzés módosításához. A meccs 60. percéig magas színvonalat láthattunk, nagyon jól játszó Baggal találkoztunk, viszont az utolsó 30 percben sikerült jelentősebb nyomást helyeznünk ellenfelünkre, így megérdemelten szereztük meg a három pontot. Hozzátenném: a tavaszi mérkőzések legjobb Albidokját láthattam a pályán, de ilyen játékkal a vendégek is megérdemeltek volna egy pontot. További sok sikert kívánok nekik!
HORVÁTH LÁSZLÓ: – Ezen a mérkőzésen végre azt az arcát mutatta a csapat, amit valójában tud is, csak az ezt megelőző fordulókban nagyon jól titkolta. Amennyiben ilyen jól álltak volna bele játékosaim az elmúlt meccsekbe, már legalább 15 ponttal többünk lenne. Játékban felvettük a versenyt a kartali csapattal, küzdésben és sebességben viszont kicsit, durvaságokban pedig nagyon alulmaradtunk. A nagy gólkülönbségű vereséget túlzónak tartom, amiben szerintem döntő szerepe van a játékvezető sporttársnak, nagyvonalúan szerette volna levezetni ezt a találkozót, de véleményem szerint nem sikerült jól lehoznia. Annak viszont örülhetünk, hogy egyik játékosunk sem sérült meg komolyabban. Ami a pálya világítását illeti, sajnálhatjuk, hogy nem hoztunk magunkkal pár gyertyát, segített volna a látási körülmények javításában, mert szinte sötétben játszottuk a második félidőt. Gratulálok a kartali csapatnak a győzelemhez!
A mérkőzés részletes jegyzőkönyve:
https://adatbank.mlsz.hu/match/65/14/31815/29/2153496.html
Címlapfotó: Brezenák Lóránd egy kivétellel mindent védett a Pilisvörösvár ellen (forrás: PUFC képek Facebook-oldal)







