– Kívülről nézve a legnehezebbnek tűnő feladatot, a Gyirmótot kapták az osztályozón. Milyen esélyekkel vágnak neki?
– Úgy gondolom, mindegyik meccsnek megvan a maga nehézsége, előzetesen igyekeztünk tájékozódni, és mindhárom lehetséges ellenfélről van felvételünk. Mindenki nagyon várta már ezt a pillanatot, erre készültünk, éppen ezért rendkívül motiváltak vagyunk. Ellenfelünk kiváló teljesítményt nyújtott az NB III-ban, szép feladat lesz az biztos, azon dolgozunk, hogy sok nehézséget okozzunk nekik és a második felvonásig meccsben akarunk maradni.
– Előny vagy hátrány az idegenbeli kezdés?
– Ha lehetett volna előre kérni ilyesmit, magam is inkább idegenben szerettem volna kezdeni. Úgy gondolom, mindegyik rivális ellen nehéz lett volna, igyekszünk megragadni ezt a nagy lehetőséget.
– Adott esetben az NB II-re mennyire felkészült a Monor?
– A másodosztályú licencet megkaptuk, ami engem illet, kevésbé folytam bele, de azt tudom, elég hosszú a lista, amilyen szempontoknak meg kell felelni. Monoron tudunk játszani, a pályavilágítás kiépítésére pedig haladékot kaptunk.
Az NB II-be jutásért játszandó osztályozók menetrendje:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/0/33590/1.html
A bajnok Monor eredményei a 2025/2026-os szezonban az NB III, Dél-Keleti csoportjában, a bajnokság végeredménye és a házi góllövőlista:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/0/31782/30/308849.html
Címlapfotó: A Monornak a Gyirmóttal szemben kell kivívni az NB II-es szereplés jogát (Sportszelet Online-illusztráció)







