Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
A Monornak a Gyirmóttal szemben kell kivívni az NB II-es szereplés jogát

A Monor útja Gyirmóton át vezethet az NB II-be

Hét elején az MLSZ Versenybizottsága elkészítette az NB II-be jutásért játszandó osztályozók párosításait. Ezen eldőlt, hogy a tavalyi bronzérmet követően az NB III, Dél-Keleti csoportját az Erzsébeti SMTK előtt egy pont előnnyel megnyerő Monor az Észak-Nyugaton nagy fölénnyel, 20 pont előnnyel (!) bajnok Gyirmót együttesét kapta, míg a másik ágon a Nagykanizsa a Bacsó Beton-Cigánddal meccsel a feljutásért. A monoriak vezetőedzőjét, Halgas Istvánt kérdeztük az osztályozóval kapcsolatban, amelynek első felvonására vasárnap 17:30-tól kerül az Alcufer Stadionban, míg a visszavágót június 7-én, ugyancsak vasárnap, 17:00 órától rendezik a Balassi Bálint utcában.

– Kívülről nézve a legnehezebbnek tűnő feladatot, a Gyirmótot kapták az osztályozón. Milyen esélyekkel vágnak neki?
– Úgy gondolom, mindegyik meccsnek megvan a maga nehézsége, előzetesen igyekeztünk tájékozódni, és mindhárom lehetséges ellenfélről van felvételünk. Mindenki nagyon várta már ezt a pillanatot, erre készültünk, éppen ezért rendkívül motiváltak vagyunk. Ellenfelünk kiváló teljesítményt nyújtott az NB III-ban, szép feladat lesz az biztos, azon dolgozunk, hogy sok nehézséget okozzunk nekik és a második felvonásig meccsben akarunk maradni.

Előny vagy hátrány az idegenbeli kezdés?
– Ha lehetett volna előre kérni ilyesmit, magam is inkább idegenben szerettem volna kezdeni. Úgy gondolom, mindegyik rivális ellen nehéz lett volna, igyekszünk megragadni ezt a nagy lehetőséget.

Halgas István vezetőedző óvatosan derülátó
Halgas István vezetőedző óvatosan derülátó

– Adott esetben az NB II-re mennyire felkészült a Monor?
– A másodosztályú licencet megkaptuk, ami engem illet, kevésbé folytam bele, de azt tudom, elég hosszú a lista, amilyen szempontoknak meg kell felelni. Monoron tudunk játszani, a pályavilágítás kiépítésére pedig haladékot kaptunk.

Az NB II-be jutásért játszandó osztályozók menetrendje:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/0/33590/1.html

A bajnok Monor eredményei a 2025/2026-os szezonban az NB III, Dél-Keleti csoportjában, a bajnokság végeredménye és a házi góllövőlista:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/0/31782/30/308849.html

Címlapfotó: A Monornak a Gyirmóttal szemben kell kivívni az NB II-es szereplés jogát (Sportszelet Online-illusztráció)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!