– Miért a Pest vármegyei bajnokságban indultak?
– Komárom-Esztergom kisebb vármegye, összesen négy női futsalcsapattal, ami behatárolja a bajnoki kereteket, ezért adta magát a lehetőség, hogy szétnézzünk a környező térségekben. Mivel a Dorog is itt indult, gondoltuk, megpróbáljuk mi is.
– A formabontó kiírás értelmében ősszel és a tavasszal is szereztek egy-egy bajnoki címet. Elégedett?
– Teljes mértékben, mivel tavaly alakult újjá a klub női futsalcsapata. Tapasztalatlanok voltunk, ezért is neveztünk először a másodosztályba, de sikerült megnyernünk, majd a Pest Vármegyei Igazgatóság felkérésére játszottunk egy osztályozót az elsőosztályban utolsó helyen végző Salgótarjánnal.
– Milyen tapasztalatokat szereztek a lebonyolítással kapcsolatban?
– Üdvözítő, hogy ősszel és tavasszal is úgynevezett meccsnapok voltak, tehát bizonyos helyszíneken, Alsónémedin, Nagykátán, Monoron, Szigetszentmiklóson, Üllőn és Vecsésen is két teljes fordulót is lejátszhattak a résztvevők, így nem heti egy bajnokiért kellett utazni. Ráadásul a mezőnyben a Lábatlan van legtávolabb a többiektől, ezért praktikus volt számunkra ez a fajta lebonyolítás.
– Lábatlanban ennyire népszerű a női futsal?
– A környező településeken ugyan megszűnt a női labdarúgás, mégsem olyan egyszerű a játékostoborzás. Azt vettem észre, egy öt-hatezres településen jó, ha két-három női játékost lehet találni, aki tud is focizni. Lábatlan ötezres lélekszámú város, de azt gondolom mindenki látja és érzi, két-három játékost még nem lehet csapatnak nevezni. Szóval nehéz volt összeverbuválni a hölgyeket, de ha már sikerült, beneveztünk a Pest vármegyei ¾-pályás labdarúgóbajnokságba is, ahol első helyen állunk a Vácrátót előtt, vasárnap idegenben épp egymás ellen meccselünk az aranyéremért.
– A futsalban elért őszi és tavaszi bajnoki cím után hogyan tovább?
– Mivel a magasabb osztályhoz szükséges infrastruktúrával nem rendelkezünk, maradunk a vármegyei elsőosztályban. A lányok megszerették a Pest vármegyei bajnokságot, úgyhogy, ha elkészül a versenykiírás, valószínűleg ismét benevezünk.
A B. Nagy Zoltán regionális női futsalbajnokság I. osztályának 2026. tavaszi aranyérmese a Lábatlani Egyetértés Sportegyesület. Hátsó sor (balról): Basahidi Zsófi, Deák Eszter, Németh Zoé Anna, Kottra Márk (vezetőedző), Dobsa Judit, Udvardi Panka Ágnes, Belházi Réka. Első sor: Tordayné Adamek Elvira, Bácskai Bettina, Rezes Nikolett Cintia, Gulyás-Szabó Boglárka, Szemeti Blanka, Nemes Lara Zoé, Kovács Fanni Éva. A képről hiányzik: Csizmazia István (elnök), Engelbrecht Fanni, Gödöny Brigitta, Harmath Beáta, Körmendi Csilla, Pintér Blanka, Tóth Natália, Udvari Vivien.
A Lábatlan 2026 tavaszi eredményei a B. Nagy Zoltán regionális női futsalbajnokság I. osztályában:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/33289/4/325711.html
Címlapfotó: Futsalban és 3/4-pályás labdarúgásban egyaránt sikeresek a lábatlani hölgyek (forrás: Gyarmati Dávid)







