Ma Gabriella névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Taksonyban a magasabb osztályú szereplés reális opció

Mészáros Dániel 45 évesen is még három bajnokságban futballozik

Nem mindennapi teljesítmény, amire Mészáros Dániel, a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoportjában szereplő Taksony futballistája vállalkozik már hosszú évek óta. A 45 éves futballista a „megye-hármas” meccsek mellett ugyanis az öregfiúknál és az old boys bajnokságban is rendszeresen pályára lép. Előbbi korosztályban a Pestszentimre, utóbbiban pedig a szintén fővárosi B.O.SZ oszlopos tagja. Az elmúlt évtizedekben számos egyesület színeiben szerepelt, így például az NB I/B-ben erősítette a Soroksári Torna Egyletet, az NB II-es a Vecsést, a harmadik vonalban pedig a Taksony, az FC Dabas, a Dunaharaszti és a már említett Soroksár együtteseit. Adódik a kérdés, ennyi idősen miként és főleg meddig lehet összehangolni bírni ezt a hármas terhelést. A tavaly nyár óta ismét a taksonyiakat erősítő csatárral készült interjúban erre is kerestünk választ, és természetesen kitértünk változatos pályafutásának különböző állomásaira is.

– Az azért nem annyira rendkívüli, hogy valaki az aktív pályafutása befejeztével nehezen szakad el a futballtól és történetesen az öregfiúk között játszik tovább. Az viszont mér jóval ritkább, hogy 45 évesen még megyei szinten is futballozzon. Tavaly nyáron hogyan került ismét a képbe Taksony?
– A Pestszentimre, ahol már kilenc éve játszottam, az előző bajnoki szezon végén kiesett a Budapest-bajnokság I. osztályából, és akkor úgy gondoltam, 45 évesen már nem folytatom, elég lesz nekem a továbbiakban az öregfiúk és az old boys. A Taksony edzője, Hégner Zoltán egyik találkozásunkkor váratlanul megkérdezte, lenne-e kedvem náluk, a „megye-háromban” futballozni. Zolival annak idején együtt játszottam, vele most is csapattársak vagyunk a pestszentimrei öregfiúknál és a B.O.SZ old boys-ban szintén. Bevallom, meglepett az invitálás, de nem gondolkodtam sokat a válaszon, mivel úgy érzem, van még a lábamban annyi „kilométer”, hogy a vármegyei harmadosztály is beleférjen az életembe.

– Az átigazolás után volt bármilyen elvárás a régi-új klubja részéről?
– Előbb inkább én kértem, ha lehet, vegyék figyelembe, hogy a civil életemből adódó egyéb elfoglaltságaim miatt nem minden meccsen számíthatnak majd rám. A klub részéről annyi igény fogalmazódott meg, hogy a több évtizedes rutinommal segítsem az együttest. Mindig is csatárt játszottam, rugdostam a gólokat, de ezt most nem ígérhettem meg, mert igencsak érzem már az éveket. Emiatt kissé visszavontabban játszom, de a Szigethalom ellen 4–2-re megnyert hazai bajnokin a negyedik gólt én szereztem, időben odaértem a kapu elé, nem volt különösebben nehéz dolgom. A gólok termelését megteszi helyettem is Tárkányi Gergő, aki 15 találattal vezeti a góllövőlistát.

Mészáros Dániel fordulatos pályafutás vége felé (?) tért vissza régi egykori klubjához
Mészáros Dániel fordulatos pályafutás vége felé (?) tért vissza régi egykori klubjához

– A több évtizedes rutint említi, így vélhetően változatos volt az eddigi pályafutása. Honnan indult és merre, milyen állomások mentén haladt labdarúgóként?
– Soroksáron pár száz méterre laktunk a VOSE-pályától, ezért értelemszerűen ott kezdtem, ekkor lehettem nyolc vagy kilenc éves. Egészen 13 éves koromig fociztam itt, majd apuval Portugáliába mentünk, ahol a Sportingban folytattam az utánpótláskorosztályokban. Négy év elteltével hazajöttem és a Honvéd volt a következő állomáshelyem. Az ifiből felkerültem a felnőtt „tarcsiba”, az első csapat keretéhez azonban már nem fértem oda. Ekkor az edzőnkkel, Szurgent Lajossal többen átmentünk a Soroksári TE-hez, amely akkor az NB I/B-ben szerepelt együttes. Ez volt a legmagasabb osztály, amelyben játszottam, de az egyesület megszűnt, az új klubom az NB II-es Vecsés lett. Ezt követően rövid időszakot Ausztriában töltöttem, azonban nem éreztem jól magam.

– Hazatérve hol folytatta?
– Az akkoriban NB III-ban szereplő Taksonyban, amelyet az FC Dabas, majd Soroksár és Dunaharaszti következett. A 2009/2010-es bajnoki évre ismét Soroksárt választottam, a Haraszti útra Dajka László hívására mentem, akivel Dabason ugyancsak együtt dolgozhattam. Miután távozott, eljöttem én is és a megyei I/B- osztályú Alsónémedihez igazoltam át. A zöld-fehérekkel bajnokok lettünk, feljutottunk a „megye-egybe”, ahol a 2. helyen végeztünk, a Nagykőrös jelentős fölénnyel lett a befutó. Nem maradtam tovább ’Némedin, a „megye-kettes” Taksony lett a befutó, náluk korábban jól éreztem magam, ez komoly szerepet játszott a visszatérésemben. Harminchárom évesen már nem voltak különösebb álmaim a futballt illetően, a magasabb osztályba jutás kiharcolása viszont erősen motivált. Bajnokok lettünk, az osztályozót azonban sajnos elveszítettük a Dunakeszivel szemben. Az első meccset náluk 1–0-ra megnyertük, a visszavágón viszont 2–0-ra győztek nálunk, így ők válthattak osztályt. A 2013/2014-es szezonban a taksonyiakkal ismét az élen végeztünk a II. osztály, Déli csoportjában, ehhez az aranyéremhez 32 góllal járultam hozzá. Elégedett lehettem volna, de a szakvezetéssel nem volt éppen a legjobb a viszonyom, ezért úgy határoztam, inkább a tartalékoknál leszek játékos-edző. Egy év elteltével rájöttem, hogy ez a feladat nem elégít ki, így inkább elköszöntem. A labdarúgástól azonban nem akartam elszakadni, csak az öregfiúk mezőnyében játszani kevés lett volna számomra. Szerencsém volt, mert kaptam egy ajánlatot.

Az utánpótlás mellett edzőként is kipróbálta magát
Az utánpótlás mellett edzőként is kipróbálta magát

– Honnan jött az újabb megkeresés?
– A Honvédnál játékostársam volt Egri Zoltán, aki a Budapest-bajnokság II. osztályában szereplő Pestszentimre elnöke lett, ő a régi futballisták közül néhányunkat az egyesülethez csalogatott. Örömmel mentem 2015 nyarán Pestszentimrére, ahol a felnőttek mellett az öregfiúknál is futballozhattam. A 2020/2021-es szezonban bajnokok lettünk és feljutottunk a Budapest-bajnokság I. osztályába. Kilenc évet töltöttem már el a ’szentimrei kék-fehéreknél, amikor 2023 októberében betöltöttem a 44. évemet, onnantól kezdve az old boys korosztályban is folytattam, eleinte Pestszentimrén, majd az idei év elejétől a már többször is említett B.O.SZ. színeiben.

– Taksonyban mi a kitűzött cél a 2024/2025-ös szezonban?
– Taksony megérdemelné, hogy magasabb osztályban szerepeljen. A vezetőség ugyan nem mondta ki, hogy mindenképpen az élen végezzünk, de a játékosokat foglalkoztatja a gondolat. Az elsődleges cél éppen ezért, hogy jó baráti társaság alakuljon ki, ami vonzó lehet a fiatalok számára is. Jelenleg egy ponttal vagyunk lemaradva listavezető Üllőtől, a hétvégi, 11. fordulóban velük csapunk össze. Ami a többi riválist illeti, az elején Inárcson 4–1-re nyertük, a folytatásban pedig a Dömsöd és Dabas-Gyón vendégeként is döntetlent játszottunk. Ezek a riválisok tavasszal hozzánk jönnek, ami nagy előny lesz, így szerintem nem elérhetetlen a bajnokság megnyerése sem…

A Taksony eddigi mérkőzéseinek eredményei és a hátralévő őszi program a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoportjában:
https://adatbank.mlsz.hu/club/63/14/29630/11/287871.html

Címlapfotó: Taksonyban a magasabb osztályú szereplés reális opció (forrás: MLSZ PVMI-archív)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!