– Meglepte, amikor a vármegyei I. osztályból, a bajnoki címre pályázó Gödöllőtől kapott ajánlatot?
– Nem gondoltam váltásra, mert jól éreztem magam Csömörön. Bronzérmesek lettünk a bajnokságban, és én is felállhattam a képzeletbeli dobogó harmadik fokára az Északi csoport góllövőlistáján. Alapember voltam, a harminc forduló során csak egyszer nem léptem pályára kezdőként. Vélhetően a gólerősségem miatt több egyesület is érdeklődött irántam. Gödöllőről a klubigazgató, Rózsavölgyi Sándor keresett meg, és ez tűnt számomra a legszimpatikusabb ajánlatnak. Próbajátékra hívott, amelyen megfeleltem, és nekem is tetszett, amivel Gödöllőn találkoztam, de nem mondtam azonnal igent. Egyetemi hallgató vagyok a Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki karán, menedzserinformatikus szakon tanulok, ezt is figyelembe kellett vennem. Átgondoltam, döntöttem, átigazoltam, és az elmúlt fél év alapján nem bántam meg.
– Az érkezését követően milyen elvárást támasztottak önnel szemben
– Jelezték, a cél a bajnokság megnyerése, és ebben a képességeimnek megfelelően segítsem az együttest, amennyire csak lehet. Lehet, hogy tőlem a kívülállók gólokat vártak, de itt más szerepkörben futballozom, mint Csömörön. Ötvédős rendszerben játszunk, én jobboldali futó vagyok, erről a posztról ritkább a góllövés lehetősége. Centerként könnyebb volt bevenni az ellenfelek kapuját, de ígérhetem, hogy a tavaszi idényben lesznek góljaim és gólpasszaim is.
– Mielőtt részletesebb beszélnénk új együttese szerepléséről és terveiről, pillantsunk vissza a múltba. Miként alakult a pályafutása az indulás óta?
– A fővárosban, a XVII. kerületben, a Rákosmenti TK-ban kezdtem még hatévesen, majd a csapatot átvette az RKSK, de négy év elteltével visszakerültünk az RTK-hoz. Csak egy szezont töltöttem itt, amikor 2015 nyarán Újpestre igazoltam. Ennek volt az előzménye, hogy négyünket próbajátékra hívtak a lila-fehérek. Kettőnket kiválasztottak, megkérdezték, mennénk-e hozzájuk. A szüleim akkor úgy határoztak, hogy a fejlődésem érdekében az lenne a legjobb, ha Újpestre megyek. A Megyeri útiaknál az U14-től kezdve lépegettem előre a korosztályokban, de az itt töltött negyedik év végén úgy döntöttem, hogy inkább elmegyek.
– Miért határozott így, és hol folytatódott a pályafutása?
– Újpesten az U17-ben csak a „B”-csapatban szerepeltem, ahol kevesebb volt a játéklehetőség, én viszont többet szerettem volna pályán lenni. A REAC Sportiskolát választottam, mivel ők voltak legközelebb a lakóhelyemhez, ráadásul volt futsalcsapatuk is. Utóbbi szakágba még a lila-fehéreknél belekóstoltam, nagyon szép két évet töltöttem el Rákospalotán, az U17-es korosztályban a csoportunkban az élen álltunk a 2019/2020-as szezonban, tavasszal viszont a koronavírus-járvány miatt nem fejeződött be a bajnokság, de így is aranyérmesek lettünk. A klub futsalegyüttese az NB II-ben szerepelt, rendszeresen játszottam a másodosztályban, nem volt tehát okom panaszra. Ennek ellenére mégis váltottam, mert a Balassi Bálint nyolcévfolyamos gimnáziumban érettségire készültem, ekkor a futball kissé háttérbe szorult a mindennapjaimban. Ezért átigazoltam a Grund 1986 FC-hez, de a tavaszi idényben csakis a tanulásra koncentráltam. Ekkor keresett meg Illés Károly, a Csömör trénere, az érettségi után nyártól már ott játszottam.
– Ezzel el is érkeztünk napjainkhoz. Hogy értékeli a Gödöllő őszi szereplését?
– Veretlenül zártuk az idényt, a megszerzett 12 győzelem mellett mindössze három döntetlent játszottunk. A teljesítményünk értékét növeli, hogy a pályánk talajának megbetegedése miatt többször is idegenben léptünk pályára. Tavasszal majd 12 alkalommal játszhatunk otthon, és ezt az előnyt kihasználhatjuk. Rivális lehet a Dunavarsány és szerintem a Pilis is. A Dunavarsánnyal 0–0-as döntetlent játszottunk, a Pilis ellen pedig ugyan nyertünk 3–0-ra, de nem volt ekkora különbség a két gárda között. A tavaszi nyitó fordulóban jön hozzánk a Pilis, szeretnénk győzelemmel kezdeni az idényt, s ha így lesz, akkor az egyik riválisunk lépéshátrányba kerül. A cél egyértelműen a bajnoki cím elnyerése, az őszi idény alapján erre nagy esélyünk van.
– A bajnokság mellett két kupasorozatban is szerepeltek, a Pest vármegyeiben még versenyben vannak továbbra is. Ezekről milyen emlékei vannak?
– A MOL Magyar Kupa főtábláján a Nyíradony ellen még nem játszottam, mert addigra nem történt meg az átigazolásom, a Cigánd ellen viszont már ott voltam a pályán. NB III-as riválisunk ellen két perccel a vége előtt még 0–0 volt az eredmény, ekkor Nagy Dani belőtte a továbbjutásunkat jelentő gólt, ami óriási élmény volt. A következő fordulóban a velünk azonos osztályban szereplő Csorna ellen győztünk idegenben. Következett az NB III-as Dorog, itt már a meccs elején vezettünk, de egy kiállítás miatt az első félidő közepétől tízen maradtunk, ami döntőnek bizonyult, ellenfelünk végül 2–1-re nyert és továbbjutott. A Pest Vármegyei Kupában címvédők vagyunk, idén is hasonló szereplést és eredményt tervezünk.
– Egyénileg milyen tervei vannak, mit szeretne még elérni a futballban?
– Most az a legfontosabb, hogy bajnokok legyünk, majd ezt követően sikerrel szerepeljünk az osztályozón és ősztől az NB III-ban folytassuk. Nekem ott van még a futsal is, a Csömör játékosaként, volt egy időszak, amikor úgy gondoltam, inkább a kispályát helyezem előtérbe. Ezt azonban gyorsan elvetettem, a nagypályás foci elsőbbséget élvez, mert lényegesen más a hangulata. Hogy szeretnék-e egyszer magasabb osztályban futballozni, arra most nem tudok válaszolni, mert az NB III is szép lenne a Gödöllővel. Remélem, megvalósul…
A Gödöllői SK őszi eredményei és a tavaszi menetrend a Pest vármegyei I. osztályban:
https://adatbank.mlsz.hu/club/63/14/29409/16/287735.html
Címlapfotó: Czakó Gergő (fehérben) komoly esélyt lát a bajnoki cím megszerzésére (fotó: Patkovics Bence)