Ma Villő névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Címlapfotó: Podruzsik Józsefék három ponttal távoztak a Kertész Károly Stadionból (forrás: Maglódi Torna Club Facebook-oldal)

Csapatnyi dunaharaszti gól a ’szelei kapuban

Szegény embert még az ág is húzza, ezt a saját bőrükön érezhetik Tápiószelén, Gál Ferenc együttese ugyanis újabb súlyos vereségbe szaladt bele, miután 11–1-re kikapott Dunaharasztiban. A szünetig jól tartotta magát a sereghajtó, ekkor még csak 2–1 volt a házigazda javára, az „összeomlás” a második játékrészben következett be. A Halásztelek némileg javított az utóbbi hetek mérlegén, méghozzá magabiztos abonyi győzelemmel. A szomszédvárak párharca az éllovas Újhartyán sikerét hozta Inárcson, ahol Surman Ádám gólja döntötte el a pontok sorsát. Az alsóházi csapatok párharcában, noha tisztességgel helytállt, gólt és pontot azonban nem szerzett az Örkény, a hernádiak Dobos Ferenc korai góljával szerezték meg a győzelmet.

PEST VÁRMEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT

27. forduló

Abony – Halásztelek
1–3 (0–0)
Abony, Tóth Ernő Sportpálya, 150 néző. Vezette: Tamás A. (Berendi T., Benyhe A.)
ABONYI KID FC: Szabó M. 6 – Angyal L. 6, Kállai R. 6, Kovács M. 5, Bodor Sz. 5 – Molnár G. 6, Barna M. 5 (Bagossy D. 5, 60. p.) – Kovács B. 6, Huszka S. 5, Lendvai Z. 5 – Herédi J. 5 (Kállai I. 0, 65. p.). Edző: Némedi Tivadar.
HALÁSZTELKI FC: dr. Simonfi T. 6 – Papp D. 7, Bathó Á. 8, Szabó V. 7, Dobos Z. 8 (Szabó B. 0, 70. p.) – Jánvári K. 7, Gacsályi K. 7 (Erdei M. 0, 67. p.), Kablawi M. 8 (Németh D. 0, 83. p.) – Nádas K. 8, Gáspár A. 7 (Héder N. 0, 63. p.), Márfi D. 8 (Kordé A. 0, 72. p.). Edző: Béky Gábor.
GÓL:
Kovács B., ill. Márfi D., Dobos Z., Nádas K.
SÁRGA LAP: Kovács B., ill. Gacsályi K., Papp D., Szabó V., Jánvári K., Kablawi M., Erdei M.
NÉMEDI TIVADAR: – Nincs mentségünk, most nagyon visszafogott arcát mutatta a csapat. Fásultan mozogtunk, a játékban ötlettelenek voltunk, a párharcok többségét elveszítettük. Sok olyan hibát követtünk el, ami ránk egyáltalán nem jellemző. Gratulálunk a Halászteleknek, nincs kérdés, ezen a találkozón jobbak voltak. Sok sikert nekik a folytatásra!
BÉKY GÁBOR: – Lassú, kényelmes tempóban kezdtük a mérkőzést, ekkor ellenfelünknek adódott lehetősége. Ahogy teltek a percek, kezdtünk magunkra találni, folyamatosan átvettük a találkozó irányítását, ez pedig már a kihagyott ziccerekben is megmutatkozott. A szünetben a helyzetek kihasználására tudtam felhívni a figyelmet, mert játékban és tempóban teljesen rendben voltunk. A második félidő elején végre betaláltunk és 15 perc alatt lezártuk a párharcot. Sikerült megszakítani egy rossz sorozatot, amihez gratulálok a fiúknak, nagybetűs csapatként dolgoztak. Amiről már régóta beszélek, most nagyon éreztem, egymásért és a csapatért küzdöttek! A kezdőcsapat és a csereként beszállók egyaránt remek teljesítményt nyújtottak. Nincs jelentősége, ki a kezdő és a csere, mert csapatként egy célt szolgálunk. Csak gratulálni tudok, büszke vagyok játékosaimra!

 

Dunaharaszti II. – Tápiószele
11–1 (2–1)
Dunaharaszti, Csónak utca, 50 néző. Vezette: Berkes I. (Szabados T., Ferenczi D.)
DUNAHARASZTI MTK II.: Lukács J. 8 (Daróczi Sz. 8, 58. p.) – Gorincsek G. 8, Kun N. 9, Dezső M. 9, Halász M. 8 (Csizek O. 8, 58. p.) – Zelovics D. 8 (Polonkai K. 8, a szünetben), Juhász M. 9 (Szilágyi K. 8, 58. p.), Olajos M. 8 (Lőrinczi F. 8, a szünetben), Seres O. 8 (Becz M. 8, 54. p.) – HEGYES ZOLTÁN 10, Tóth P. 8 (Nagy D. 8, 58. p.). Edző: Tamási Zoltán.
TÁPIÓSZELEI SE: Nagyistván Á. 2 – Farkas T. 4, Bódi T. 4, Lőrincz L. 4, Katona K. 4 – Seres E. 4 – Gál F. 4, Szaniszló G. 4–2=2, Földi D. 4, Tilly M. 4 (Balaton J. 4, a szünetben) – Seres B. 4. Edző: Gál Ferenc.
GÓL:
Hegyes Z. (5), Dezső M. (2), Seres O., Juhász M., Nagy D., Becz M., ill. Seres E. (11-esből).
SÁRGA LAP: Gorincsek G.
KIÁLLÍTVA: Szaniszló G. az 59. percben (második sárga lap után).
TAMÁSI ZOLTÁN: – Nagyon gyorsan eldönthettük volna a mérkőzést, mert az 5. percben már kettővel vezettünk, aztán egy véleményem szerint jogtalan tizenegyes megfogta a fiúkat, de szünet után a cserék nagyon jól szálltak be. A helyzetkihasználásunk az első félidőben nem volt az igazi, de a fordulást követően már azzal sem volt probléma. Szeretném megköszönni Mátyus János taktikai segítségét, a héten ugyanis többször is egyeztettünk.
GÁL FERENC: – Nehéz bármit is mondani erről a mérkőzésről, elvesztettük a méltóságunkat. Gratulálok a Dunaharasztinak!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság eredményei (27. forduló, 2025/2026.)

Hernád – Örkény
1–0 (1–0)
Hernád, 150 néző. Vezette: Márton L. (Kányási I., Dóra B.)
HERNÁDI FKSE: Szöllősi N. 0 – Scheidt Á. 7, Bálint Z. 7, Szűcs J. 7 (Bánfi L. 7, a szünetben) – Dobos F. 7, Kovács D. 6 (Haraszkó S. 0, 71. p.), Mráz I. 6, Harmat B. 6 – Márton Zs. 6 (Slezák E. 0, 71. p.) – Berkes J. 6 (Huszár V. 7, a szünetben), Kerepesi M. 6. Játékos-edző: Király Péter.
ÖRKÉNYI SE:
Győri A. 6 – Baranyi F. 5, Török A. 5, Nagy M. 5, Varga A. 5 – Meszner T. 5, Sziráki Sz. 5, Székely I. 5, Palakovics M. 5 (Molnár G. 0, 81. p.) – Merkovics M. 5, Székelyhidy Gy. 5 (Lakatos E. 5, 59. p.). Edző: Sziráki Mihály.
GÓL:
Dobos F.
SÁRGA LAP: Scheidt Á., Kerepesi M., ill. Palakovics M., Sziráki Sz.
KIRÁLY PÉTER: – Végre megszületett… az első hernádi hazai győzelem a bajnokságban… nagyon sokat vártunk rá. Véleményem szerint az – ezer sebből vérző – Örkény számára hízelgő végeredmény született, ha csak a kapufákat és az ötösön belüli ziccereket számolom, akkor öt-hat góllal kellett volna nyernünk. Ha hozzáveszem, hogy hányszor álltunk a kapussal vagy az üres kapuval szemben, akkor még simább győzelmet kellett volna aratnunk. Ehelyett a srácok „elintézték” nekem, hogy az utolsó pillanatig magas legyen a pulzusom és a vérnyomásom. Köszi, fiúk! Ezzel a győzelemmel szinte biztosan meghosszabbítottuk a másodosztályú tagságunkat, az utolsó három fordulóban remélem tudunk még meglepetéseket is okozni és begyűjtünk még néhány pontot, hogy szép májusi hónapot zárjunk…
SZIRÁKI MIHÁLY: – Kikaptunk az Örkény II.-től. Egy klasszikussal szeretnék élni: a templomban feltámadunk, a kocsmában sose halunk meg.

 

Taksony – Tápiószecső
0–1 (0–0)
Taksony, Fő utca, 70 néző. Vezette: Kamal N. (Győry F., Rajnai O.)
TAKSONY SE: Horváth P. 7 – Csergő B. 7, Kleinheisel P. 7, Micheller B. 7, Gráf A. 7 – Sztojka L. 7, Varga B. 7 (Patkó Gy. 0, 76. p.), Fajta K. 7, Kovács N. 7 (Nagy N. 7, 59. p.) – Wéber T. 7 (Iványi Á. 0, 69. p.), Tárkányi G. 7. Edző: Hégner Zoltán.
TÁPIÓSZECSŐ FC: Jeszenszky Á. 6 – Nagy B. 7, Fodor G. 7 (Császár D. 0, 82. p.), Varga V. 7, Surányi D. 7 – Utasi Balázs 6, Dinnyés D. 6, Erdélyi Zs. 6, Kovács G. 6 (Kiss B. 0, 69. p.), Utasi Bence 7 – Kelemen D. 6. Edző: Majzik Bence.
GÓL: Utasi Bence.
HÉGNER ZOLTÁN: – Kicsit tartalékosan álltunk fel a bajnokság harmadik helyezettje ellen, ezért az elején voltak kicsi elcsúszások, de elég jól felvettük a ritmust és nagyon jó mérkőzés kerekedett ki belőle. Gratulálok a ’Szecsőnek a bronzéremhez!
GAZSI KRISZTIÁN, a Tápiószecső alelnöke: – Az első félidőben rengeteg helyzetet puskáztunk el, akár több mérkőzést is eldönthettünk volna… Szerencsére szünet után hamar betaláltunk és ez elégnek bizonyult a három pont megszerzéséhez. Ahogy az lenni szokott, az utolsó tíz percben majdnem megbosszulta magát, nekünk kellett foggal-körömmel védekeznünk, hogy a hajrában kibekkeljük a hazaiak támadásait. Az utolsó pillanatig életben tartottuk a Taksony pontszerzési reményeit. Fiatal ifistáinknak – akik most több szerepet kaptak – gratulálok, mindenki jól állt bele a találkozóba. Győzelmünkkel bebiztosítottuk a harmadik helyünket, így tíz év után ismét éremnek örülhet a csapat.

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság tabellája (27. forduló, 2025/2026.)

Tököl – Nagykáta-Ulviczky Team
4–1 (1–0)
Tököl, 200 néző. Vezette: Tamás A. (Berendi T., Feigl G.)
VSK TÖKÖL: Végh K. 0 – Kányádi Sz. 7, Bugovics Á. 7, Auer M. 7, Kovács A. 7 – Marlyin Z. 8, Barizs M. 8 (Szabó L. 0, 89. p.) – Kiss D. 7 (Krisztián K. 7, 32. p.), Tajti K. 7 (Pray M. 7, 55. p.), Pesuth S. 7 (Bednanics I. 0, 76. p.) – Olasz O. 7 (Angyal Z. 0, 86. p.). Edző: Taskovics Erik.
NAGYKÁTA SE-ULVICZKY TEAM: Dedics B. 7 – Pozsonyi Sz. 6 (Pozsonyi T. 0, 82. p.), Vidor B. 5, Papp Z. 6, Nagy T. 5 (Vankó M. 0, 64. p.) – Tremmel M. 4, Regdánszki M. 5, Gattyán M. 5 (Csizmadia A. 5, a szünetben), Danyi M. 6 – Lakatos D. 6, Bíró Á. 5 (Krajcz D. 0, 89. p.). Edző: Kemecsi László.
GÓL:
Barizs M. (2, az elsőt 11-esből), Kovács A., Bugovics Á., ill. Regdánszki M.
SÁRGA LAP:
Vidor B.
TASKOVICS ERIK:
– Focizni tudó Nagykátát láttunk vendégül, nagyon taktikusan, egymásért futballozva, magabiztos győzelmet arattunk. Köszönjük a szépszámú közönség biztatását. További sok sikert kívánok a Nagykátának!
KEMECSI LÁSZLÓ: – Nem a negyedik számú kapusunkon múlt az eredmény, ekkora különbség biztosan nem volt a két csapat között, de amíg nem tartjuk be az utasításokat és öncélúan játszunk, más eredmény nem is lehet. Sok sikert kívánok a Tököl együttesének!

 

Alsónémedi – Százhalombatta
0–2 (0–1)
Alsónémedi, 75 néző. Vezette: Berkes I. (Kiss B., Szabados T.)
ALSÓNÉMEDI SE: Koman K. 7 – Györvári T. 7, Nagy T. 8, Kajtár B. 7, Molnár E. 6 (Horváth G. 0, 77. p.) – Sikorszki G. 6 (Orosz A. 0, 61. p.), Kovács B. 6 – Molnár L. 6, Szalai J. 6, Mészáros R. 6 – Szabó A. 6 (Imre J. 0, 66. p.). Edző: Schleer Zoltán és Szilasi Milán.
SZÁZHALOMBATTAI VUK SE: Bonica S. 7 – Adorján M. 6, Schneider D. 6, Fügedi Á. 6 (Tolnai P. 0, 65. p.), Dancsa M. 6 – Kocsis A. 7, Tóth R. 7 (Sipos G. 0, 71. p.) – Tamás D. 6 (Urbán P. 6, 55. p.), Cservenka G. 6 (Borics L. 7, 55. p.), Szabó D. 7 (Godena G. 0, 68. p.) – Vajda D. 7 (Kuti P. 0, 71. p.). Edző: Fülöp Noel.
GÓL: Vajda D., Borics L.
SÁRGA LAP: Nagy T., Sikorszki G., Molnár L., Szalai J., ill. Kocsis A., Urbán P., Tolnai P., Fülöp N. (edző).
SZILASI MILÁN: – Több volt ebben a mérkőzésben, de hiába vezettük még gól nélküli állásnál a kapusra a labdát, nem sikerült kihasználnunk a helyzeteinket. Ellenfelünk megmutatta, miért hibátlan tavasszal: korszerű, jó futballt játszott. Ennek ellenére minden pályára lépő játékosommal elégedett vagyok, mert maradéktalanul végrehajtották, amit kértem tőlük. Összességében kifejezetten élvezhető, jó iramú találkozót játszottunk.
FÜLÖP NOEL: – Nehéz mérkőzésre készültünk, soros ellenfelünk ismét a negyedik helyről várta a kezdő sípszót. Nem is igazából ezért vártuk ilyen előjelekkel az összecsapást, hanem amiatt, hogy Alsónémedi volt az a csapat, amely mindkét találkozón megszorította az Újhartyánt. Várakozásaink bebizonyosodtak, hiába domináltunk a labdabirtoklásban, a két legveszélyesebb támadást az első félidőben a hazaiak vezették és 0–0-s állásnál akár el is dönthették volna a három pont sorsát. Ezt a két szituációt szerencsésen átvészeltük, a félidő derekán pedig egy szép kombinációból megszereztük a vezetést. Szünet után nagy erőbedobással jöttünk ki és egy kis változtatás után megdupláztuk az előnyünket. Ezután akár nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelem, de nem voltunk elég pontosak. További sok sikert kívánok az Alsónémedinek!

Egy góllal jobb volt a listavezető a szomszédvári rangadón (forrás: Inárcs VSE Facebook-oldal)
Egy góllal jobb volt a listavezető a szomszédvári rangadón (forrás: Inárcs VSE Facebook-oldal)

Inárcs – Újhartyán
0–1 (0–0)
Inárcs, Csuka János Sportpark, 250 néző. Vezette: Kamal N. (Grősz H., Szalai-Sziebig N.)
INÁRCS VSE: Pfeffer G. 7 – Dávid R. 7 (Kiss A. 7, 58. p.), Hámory Z. 8, Szűcs D. 8, Vonnák R. 7 (Romhányi B. 0, 83. p.) – Riesz D. 8 – Zsiros M. 7, Dutkai D. 7, Albert Á. 8, Cséka K. 7 (Silva Lopes L. 0, 73. p.) – Horváth Gy. 7. Edző: Balogh István.
ÚJHARTYÁN VSE:
Gerstenbrein G. 7 – Delea Zs. 7, Baranyi B. 7, Krizsán M. 7, Zsíros Á. 7 – Talapka I. 7 (Danyis A. 0, 82. p.), Rutterschmid R. 7 (Farkas Zs. 0, 70. p.), Tóth D. 7, Surman Á 8 (Lukasik D. 0, 80. p.), Kucsván Milán 7 (Farkas Cs. 0, 86. p.) – Tóth H. 7. Edző: Surman István.
GÓL:
Surman Á.
SÁRGA LAP: Cséka K., Hámory Z., Albert Á., ill. Kucsván M., Krizsán M., Mönich Z.
BALOGH ISTVÁN:
– Erre a mérkőzésre felnőttünk a feladathoz, méltó ellenfelei voltunk a listavezetőnek. A játék összképe alapján azt gondolom, egy pontot megérdemeltünk volna.
SURMAN ISTVÁN: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Nehéz mérkőzésre számítottunk, így is lett, de megcsináltuk. Még a rengeteg rigófütty sem zavarta meg a srácokat, ami a fák közül kiszűrődött. Sok sikert kívánok az Inárcsnak a folytatásban!

 

Maglód – Ráckeve
1–2 (1–1)
Maglód, Kertész Károly Stadion, 77 néző. Vezette: Nemes A. (Bublos O., Kollár V.)
MAGLÓDI TC: Nyilas L. 6 – Horváth H. 6, Hevesi K. 6 (Fogarasi L. 0, 80. p.), Barta D. 6, Sándor J. 6 – Kalina M. 6, Nagy B. 6 (Buzás P. 6, 57. p.) – Nosztrai R. 6, Bujdosó D. 6 (Ivancsó D. 0, 66. p.), Tomasek G. 6 – Székely H. 6. Játékos-edző: Ivancsó Dávid.
RÁCKEVE VAFC: Matus T. 9 – Drozd T. 7 (Benczúr B. 0, 77. p.), Urbán F. 7, Turcsán P. 7, Koller B. 7 – Nagy G. 7, Papp D. 8 – Kincses K. 7 (Gál E. 0, 80. p.), Papp Zs. 7 (Posta N. 0, 69. p.), Vámos G. 8 – Novák L. 7. Edző: Podruzsik József.
GÓL:
Nagy B., ill. Kincses K. (11-esből), Papp D.
SÁRGA LAP:
Ivancsó D., ill. Drozd T., Koller B.
IVANCSÓ DÁVID:
– Jó ellenféllel találkoztunk, tudtuk róluk, hogy a támadóharmadban rendkívül kombinatív futballra képesek, ezért a mérkőzés elején a zárt védekezés mellett döntöttünk. Úgy gondolom, ez a terv körülbelül hatvan percig jól működött, ez idő alatt kifejezetten jó iramú, színvonalas összecsapást játszottunk. A 60. perctől aztán átálltunk a saját játékunkra, domináltunk és két nagy helyzetet is sikerült kialakítanunk. Sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni, majd a Ráckeve szinte a semmiből megszerezte a vezetést. A végén még megvolt az esélyünk az egyenlítésre, de újabb nagy helyzeteink maradtak kihasználatlanul. Igazából nem tudok neheztelni a játékosaimra, mert maradéktalanul végrehajtották, amit kértem tőlük. Jó csapat ellen játszottunk szoros találkozót, úgy érzem, a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna. Ha viszont azt nézem, milyen lehetőséget hagytunk ki 1–1-nél, akár a győzelemről is beszélhetnénk, még ha ez az 1–2-es végeredmény ismeretében furcsán hangzik. További sok sikert kívánok a Ráckevének.
PODRUZSIK JÓZSEF: – Jól eltalált szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a hazai csapat, amit nem sokkal később egalizáltunk egy kontratámadás végén kiharcolt büntetőből. Ezt követően az első félidőben és a második játékrészben is kiegyenlített játék folyt, mindkét együttes harcolt a győztes gól megszerzéséért, itt is, ott is adódott lehetőség, végül szerencsére nekünk sikerült megszerezni a mindent eldöntő találatot. Gratulálok a csapatnak az értékes idegenbeli győzelemhez, a Maglódnak pedig további sok sikert kívánok!

A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (27. forduló, 2025/2026.)
A Pest vármegyei II. osztály, Déli csoport felnőtt bajnokság góllövőlistájának állása (27. forduló, 2025/2026.)

A 27. forduló válogatottja

Matus T. (Ráckeve) 9 – Dobos F. (Hernád) 7, Nagy T. (Alsónémedi) 8, Szűcs D. (Inárcs) 8, Dobos Z. (Halásztelek) 8 – Juhász M. (Dunaharaszti II.) 9, Barizs M. (Tököl) 8 – Nádas K. (Halásztelek) 8, Surman Á. (Újhartyán) 8, Utasi Bence (Tápiószecső) 7 – HEGYES ZOLTÁN (Dunaharaszti II.) 10.

A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31816/27.html

Címlapfotó: Podruzsik Józsefék három ponttal távoztak a Kertész Károly Stadionból (forrás: Maglódi Torna Club Facebook-oldal)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!