– Miért a bajnokság végére kapta össze magát a Vác?
– Elkaptunk egy jó sorozatot, a siker pedig még inkább összekovácsolta a keretet. Az öltözői hangulattal eddig sem volt probléma, mert bár tizennyolcas a keretünk, itt valóban nincsenek cserejátékosok. Mindenki ugyanolyan értéke az együttesnek, ha csak tíz percet kap, akkor is, mert mindenki tudja, hogyha abban a tíz percben kell megmutatnia magát, akkor a legjobb tudása szerint kell futballoznia. Tényleg egy csapat vagyunk, de ez elsősorban Burzi Attila és Hegedűs Csaba edzők érdeme.
– Értem, de mi történt korábban? Gondolok itt elsősorban az őszi idényre.
– Rendkívül fiatal a keret átlagéletkora, a 21 évemmel már a tapasztalt labdarúgók közé tartozom, hiszen négy éve a felnőttek között játszom. A bajnokság őszi fele ráment az összeszokásra és a tapasztalatszerzésre. Hosszú időszak volt, de egyáltalán nem nehéz. Emellett azt se feledjük, hogy tavaly nyáron eligazolt a csapatkapitányunk, Nagy Zoltán Gergő, valamint az egyik legrutinosabb játékosunk, Huber Tamás is.
– A teljes idényt nézve csalódás a jelenlegi 11. helyezés?
– Semmiképpen, mivel az eredeti célkitűzés a bennmaradás volt. Ezt teljesítettük, utána pedig a lehető legtöbb pontot szeretnénk megszerezni, és az is fontos, hogy mindannyian élvezzük a mérkőzéseket, ami érzésem szerint sikerül is.
– Gondolom, tudja, milyen stadionban játszhatja a mérkőzéseket? Érzi, hogy a kilencvenes években milyen hangulat uralkodott a városban a klub labdarúgói körül?
– Persze, sokat hallottam a bajnokcsapatról, és ha mostanság nincsenek is annyian a lelátón, mint harminc éve, a szurkolóink révén futballistának érzi magát az ember és nemcsak a hazai mérkőzéseken. A legutóbbi, Aranyszarvas elleni bajnokinkat pénteken játszottuk Tápiószentmártonban, mégis sokan eljöttek nekünk drukkolni.
– Dolgozik a futball mellett?
– Nem, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatója vagyok, sportszervező szakon, a mesterképzés után pedig a sportmentáltréner-képzést is szeretném elvégezni.
– Az egyetem elvégzése után futballozna magasabb szinten is?
– Nyitott vagyok mindenre, ha esetleg megkeresne egy NB III-as klub, szívesen kipróbálnám magam, de nem mindenáron.
– Visszatérve a váci csapathoz, pünkösdhétfőn a Pest Vármegyei Kupa-döntő vár önökre. Készülnek már a mérkőzésre?
– Természetesen, de előtte van még három bajnokink. A Dunakeszi és a Bugyi előttünk áll a tabellán, de szeretnénk ellenük is megszerezni a három pontot, ahogy a Perbál ellen is. Persze a fejekben már ott van a Dunavarsány elleni kupadöntő is, amelyet nagyon szeretnénk megnyerni. Külön motivációt jelent, hogy a ’varsányiak ellen játszhatunk, és remélhetőleg revánsot vehetünk a márciusi vereségért, a 19. fordulóban ugyanis a 90. percben kapott tizenegyesgóllal kaptunk ki 2–1-re, ami azért bosszantott, mert nem játszottunk alárendelt szerepet, ahogy tavaly szeptemberben, hazai pályán sem, akkor 3–1-re nyertek ellenünk.
– Véleménye szerint, jövőre jobb eredményt érhetnek el a bajnokságban?
– Ha együtt marad a keret, márpedig egyelőre úgy néz ki, hogy igen, akkor sokkal jobb teljesítményre leszünk képesek.
A Vác VLSE eredményei a 2025/2026-os évadban a Pest vármegyei I. osztályban és a bajnokság állása:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31445/28/309333.html
Címlapfotó: Balogh Balázs (fehérben) a vármegyei kupadöntőben vágna vissza a ’varsányiaknak a két bajnoki vereségért (forrás: Vác VLSE)







