Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Balogh Balázs a vármegyei kupadöntőben vágna vissza a ’varsányiaknak a két bajnoki vereségért

Balogh Balázs és a Vác VLSE a Pest Vármegyei Kupa ceglédi döntőjében vágna vissza a Dunavarsánynak a szezonbeli két vereségért

Közeledve a szezon végéhez, a Vác VLSE egyre inkább kezd lendületbe jönni, mivel a legutóbbi hat fordulóban öt győzelem mellett csak egyszer kapott ki (a bajnoki címet az elmúlt hétvégén megszerző Vecséstől), s bár így is csak a 11. helyen áll a Pest vármegyei élvonalban, az őszi idényben gyűjtött 13 pont után jelenleg már 33-nál tart, s még játszik négy mérkőzést. Nem mellékesen pünkösdhétfőn, a 19. Pest Vármegyei Kupa döntőjében is érdekelt Cegléden, amelyben a második helyezett FÉMALK-Dunavarsány lesz az ellenfele. A szezonban mindkétszer riválisa győzött, így a kupadöntőben revánsot vehetnek a váciak, így Balogh Balázs is, aki 21 esztendős kora ellenére is a piros-kékek keretének tapasztaltabb játékosai közé tartozik. A védekező középpályást játszó futballista a klub nevelése, ahol ugyan végigjárta az utánpótláskorosztályokat, de a korához képest mindig lényegesen fiatalabbként játszott az adott korcsoportban, négy éve pedig már a felnőttek között bizonyít. Másfél éves balassagyarmati és veresegyházi kitérőt követően 2024 januárjában tért vissza Vácra, ahol meghatározó tagja a keretnek.

– Miért a bajnokság végére kapta össze magát a Vác?
– Elkaptunk egy jó sorozatot, a siker pedig még inkább összekovácsolta a keretet. Az öltözői hangulattal eddig sem volt probléma, mert bár tizennyolcas a keretünk, itt valóban nincsenek cserejátékosok. Mindenki ugyanolyan értéke az együttesnek, ha csak tíz percet kap, akkor is, mert mindenki tudja, hogyha abban a tíz percben kell megmutatnia magát, akkor a legjobb tudása szerint kell futballoznia. Tényleg egy csapat vagyunk, de ez elsősorban Burzi Attila és Hegedűs Csaba edzők érdeme.

– Értem, de mi történt korábban? Gondolok itt elsősorban az őszi idényre.
– Rendkívül fiatal a keret átlagéletkora, a 21 évemmel már a tapasztalt labdarúgók közé tartozom, hiszen négy éve a felnőttek között játszom. A bajnokság őszi fele ráment az összeszokásra és a tapasztalatszerzésre. Hosszú időszak volt, de egyáltalán nem nehéz. Emellett azt se feledjük, hogy tavaly nyáron eligazolt a csapatkapitányunk, Nagy Zoltán Gergő, valamint az egyik legrutinosabb játékosunk, Huber Tamás is.

– A teljes idényt nézve csalódás a jelenlegi 11. helyezés?
– Semmiképpen, mivel az eredeti célkitűzés a bennmaradás volt. Ezt teljesítettük, utána pedig a lehető legtöbb pontot szeretnénk megszerezni, és az is fontos, hogy mindannyian élvezzük a mérkőzéseket, ami érzésem szerint sikerül is.

A maga 21 évével már rutinosnak számít a váciak keretében
A maga 21 évével már rutinosnak számít a váciak keretében

– Gondolom, tudja, milyen stadionban játszhatja a mérkőzéseket? Érzi, hogy a kilencvenes években milyen hangulat uralkodott a városban a klub labdarúgói körül?
– Persze, sokat hallottam a bajnokcsapatról, és ha mostanság nincsenek is annyian a lelátón, mint harminc éve, a szurkolóink révén futballistának érzi magát az ember és nemcsak a hazai mérkőzéseken. A legutóbbi, Aranyszarvas elleni bajnokinkat pénteken játszottuk Tápiószentmártonban, mégis sokan eljöttek nekünk drukkolni.

– Dolgozik a futball mellett?
– Nem, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatója vagyok, sportszervező szakon, a mesterképzés után pedig a sportmentáltréner-képzést is szeretném elvégezni.

– Az egyetem elvégzése után futballozna magasabb szinten is?
– Nyitott vagyok mindenre, ha esetleg megkeresne egy NB III-as klub, szívesen kipróbálnám magam, de nem mindenáron.

A védekező középpályás szívesen meghallgatna egy NB III-ból érkező ajánlatot
A védekező középpályás szívesen meghallgatna egy NB III-ból érkező ajánlatot

– Visszatérve a váci csapathoz, pünkösdhétfőn a Pest Vármegyei Kupa-döntő vár önökre. Készülnek már a mérkőzésre?
– Természetesen, de előtte van még három bajnokink. A Dunakeszi és a Bugyi előttünk áll a tabellán, de szeretnénk ellenük is megszerezni a három pontot, ahogy a Perbál ellen is. Persze a fejekben már ott van a Dunavarsány elleni kupadöntő is, amelyet nagyon szeretnénk megnyerni. Külön motivációt jelent, hogy a ’varsányiak ellen játszhatunk, és remélhetőleg revánsot vehetünk a márciusi vereségért, a 19. fordulóban ugyanis a 90. percben kapott tizenegyesgóllal kaptunk ki 2–1-re, ami azért bosszantott, mert nem játszottunk alárendelt szerepet, ahogy tavaly szeptemberben, hazai pályán sem, akkor 3–1-re nyertek ellenünk.

– Véleménye szerint, jövőre jobb eredményt érhetnek el a bajnokságban?
– Ha együtt marad a keret, márpedig egyelőre úgy néz ki, hogy igen, akkor sokkal jobb teljesítményre leszünk képesek.

A Vác VLSE eredményei a 2025/2026-os évadban a Pest vármegyei I. osztályban és a bajnokság állása:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/14/31445/28/309333.html

Címlapfotó: Balogh Balázs (fehérben) a vármegyei kupadöntőben vágna vissza a ’varsányiaknak a két bajnoki vereségért (forrás: Vác VLSE)

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!