S ha már a múltidézésnél tartunk, sajnos az akkori főszereplők közül többen már nem lehetnek itt, a 2×30 perces öregfiúk gálamérkőzéssel nekik: Madarász István egyesületi elnöknek és a korabeli vezetőség néhai tagjainak: Madarász Andrásnénak, Bozai Péternek, Gergely Imrének, Pajor Mihálynak és Vincenzi Renátonak is emléket állítanak. A nosztalgiatalálkozó egyébként felvezetője a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoport, 26. fordulójában megrendezendő Dömsöd – Szigethalom bajnoki mérkőzésnek, amely az idei szezon záró mérkőzése is lesz egyben. A házigazda dömsödi aranycsapat szombati ellenfele a Pest Megyei All Stars együttese lesz, amely az akkori riválisok játékosaiból tevődik össze, s ehhez a találkozóhoz legendás „sporik” dukálnak, a ma is aktív Kiss Tibor Zoltán és segítői, Pécsi Imre és Tóth I Károly személyében.
Az eseményre több egykori élvonalbeli, sőt válogatott labdarúgó is elfogadta a meghívást, így a teljesség igénye nélkül jelen lesz: Elekes József (Elekes István ikertestvére, a Kecskemét, a Csepel és a Vasas egykori labdarúgója; a Monor volt vezetőedzője, később pályaedzőként dolgozott a Vasasnál, Soroksáron, Budafokon, Zalaegerszegen, a Puskás Akadémia utánpótlásánál, a korosztályos és az A-válogatott mellett), Varga „Kacsa” József (egykor a Dömsöd edzőjeként dolgozott), Szurgent Lajos (az 1980-as években játszott Dömsödön), Csima György (a Vasas egykori középpályása, az 1994/1995-ös idényben öccse, Gyula kezei alatt az Örkényt erősítette). Az 1994/1995-ös Pest megyei I. osztályú mezőny tagjai közül sokan jelezték már visszajelzésüket, így várhatóan tiszteletét teszi Dömsödön a Bag, a Bugyi, a Dabas, a Gödöllői EAC, a Gyömrő, a Halásztelek, a Nagykáta, a Ráckeve és a Taksony képviselője, az akkor ellenfelek szakvezetői közül többek között Ambrózy István, Czikora Mihály és a Pest Megyei Labdarúgó Szövetség egykori elnökségi tagja, a GEAC legendás, több kint 30 éven át dolgozó edzője, az Amatőr Liga egykori tagja, dr. Nagy Béla nyugalmazott egyetemi tanár is.
A dömsödi „retro fociparti 100” részletes programja:
1.) gyülekező, 14:00 órától;
2.) Dömsöd 1994/95-ös aranycsapat – Retro Pest Megyei All Stars 1994/95, 15:00. Jv.: Kiss Tibor Zoltán (Pécsi Imre, Tóth I Károly);
3.) Pest vármegyei III. osztály, Déli csoport felnőtt bajnoki mérkőzés (26. forduló): Dömsöd – Szigethalom, 17:00.
4.) Arsenal – Paris Saint Germain, Bajnokok Ligája-döntő kivetítőről, 18:00.
A szervezők – köztük nem csak a 30 évvel ezelőtti „aranyos résztvevők”, hanem a klubot ma működtető helyi vezetők (Kajdácsi Imre, Turcsán Tamás, Gábor Tamás, Tóth György, Szabó Zoltán, Patercsák Bálint) minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Ilyenek voltak
A DÖMSÖD SE 1994/95-ös bajnokcsapatának 22 fős kerete (a név után zárójelben az első adat a pályára lépések, a második a tudósítások szerinti jó teljesítmények, míg a harmadik a szerzett gólok számát mutatja):
Lázár Ferenc (csapatkapitány) (29/12/0 gól), ifj. Haffner György (1/-/0 gól) – kapusok. Árky Lajos (28/10/0 gól), Balázs Attila (12/4/3 gól), Benkő Tamás (28/17/4 gól), Bozai Péter (5/1/1 gól), Brassó József (23/4/0 gól), Czaniga János (14/3/0 gól), Dudás Gábor (12/3/0 gól), Gégény Tamás (27/17/8 gól), ifj. Elekes István (24/17/0 gól), Herbály Tamás (14/7/1 gól), Ispán Sándor (23/5/7 gól), Jaksa István (1/-/0 gól), Lacza Sándor (11/3/1 gól), Lacza Szabolcs (13/4/5 gól), Mészáros Gábor (14/8/0 gól), Nagy Zoltán (5/1/0 gól), Pandur László (27/10/10 gól), Rottenbiller Gábor (25/4/1 gól), Tóth Péter (12/3/3 gól), Vígh László (28/9/7 gól) – mezőnyjátékosok. Szakmai stáb: Elekes István (vezetőedző), Jakab Attila (pályaedző), Pintér László (gyúró), Elekes Istvánné Rózsa (szertáros). Klubvezetés: Madarász András (elnök), Gergely Imre, Pajor Mihály, Vincenzi Renáto (elnökségi tagok). Szakosztályvezető: dr. Sipos István. Támogató: Madarász Andrásné (Marika).
Az 1994/1995-ös Pest megyei I. osztályú bajnokságban résztvevő települések csapatai: Bag; Bugyi; Dabas-Sári; Dömsöd, Gödöllői EAC; Gyömrő; Halásztelek; Kartal; Maglód; Nagykáta; Nagykőrös; Örkény; Pomáz; Ráckeve; Taksony; Tura.
Az alábbi link alatt látható a szombati dömsödi esemény plakátja és az 1994/1995-ös bajnokság végeredménye:
https://www.facebook.com/share/p/1E5zdGwhXT/?mibextid=wwXIfr
Címlapfotó: Dömsödön gálamérkőzéssel emlékeznek meg az egykori sikerekről és köszöntik a születésnapos sikeredzőt, Elekes Istvánt







