Ma Norbert, Cintia névnapja van
Sportszelet jelenlegi logója.
Dömsödön gálamérkőzéssel emlékeznek meg az egykori sikerekről és köszöntik a születésnapos sikeredzőt, Elekes Istvánt

Retro fociparti Dömsödön – kettős évfordulóval

Retro feeling, kellemes nyári idő, Duna-part, garantált jókedv, végtelen sztorizgatások, s nem utolsósorban önfeledt futball. Ezt ígéri május 30-án, szombaton 15:00 órától a dömsödi sportpályán megrendezendő „retro fociparti 100”, amelyen kettős évfordulót ünnepel a helyi egyesület: egyrészt az 1994/1995-ös szezonban, azaz 31 évvel ezelőtt lett bajnok a felnőttcsapat a Pest megyei I. osztályban, valamint az akkori legendás edző, a ma is nagy tiszteletnek örvendő Elekes „Isu” István pedig május 15-én ünnepelte a 69. születésnapját, s eme két jubileum összeadva bizony 100 évet tesz ki, azaz igencsak megalapozott a dömsödi ünneplés és megemlékezés.

S ha már a múltidézésnél tartunk, sajnos az akkori főszereplők közül többen már nem lehetnek itt, a 2×30 perces öregfiúk gálamérkőzéssel nekik: Madarász István egyesületi elnöknek és a korabeli vezetőség néhai tagjainak: Madarász Andrásnénak, Bozai Péternek, Gergely Imrének, Pajor Mihálynak és Vincenzi Renátonak is emléket állítanak. A nosztalgiatalálkozó egyébként felvezetője a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoport, 26. fordulójában megrendezendő Dömsöd – Szigethalom bajnoki mérkőzésnek, amely az idei szezon záró mérkőzése is lesz egyben. A házigazda dömsödi aranycsapat szombati ellenfele a Pest Megyei All Stars együttese lesz, amely az akkori riválisok játékosaiból tevődik össze, s ehhez a találkozóhoz legendás „sporik” dukálnak, a ma is aktív Kiss Tibor Zoltán és segítői, Pécsi Imre és Tóth I Károly személyében.

Az eseményre több egykori élvonalbeli, sőt válogatott labdarúgó is elfogadta a meghívást, így a teljesség igénye nélkül jelen lesz: Elekes József (Elekes István ikertestvére, a Kecskemét, a Csepel és a Vasas egykori labdarúgója; a Monor volt vezetőedzője, később pályaedzőként dolgozott a Vasasnál, Soroksáron, Budafokon, Zalaegerszegen, a Puskás Akadémia utánpótlásánál, a korosztályos és az A-válogatott mellett), Varga „Kacsa” József (egykor a Dömsöd edzőjeként dolgozott), Szurgent Lajos (az 1980-as években játszott Dömsödön), Csima György (a Vasas egykori középpályása, az 1994/1995-ös idényben öccse, Gyula kezei alatt az Örkényt erősítette). Az 1994/1995-ös Pest megyei I. osztályú mezőny tagjai közül sokan jelezték már visszajelzésüket, így várhatóan tiszteletét teszi Dömsödön a Bag, a Bugyi, a Dabas, a Gödöllői EAC, a Gyömrő, a Halásztelek, a Nagykáta, a Ráckeve és a Taksony képviselője, az akkor ellenfelek szakvezetői közül többek között Ambrózy István, Czikora Mihály és a Pest Megyei Labdarúgó Szövetség egykori elnökségi tagja, a GEAC legendás, több kint 30 éven át dolgozó edzője, az Amatőr Liga egykori tagja, dr. Nagy Béla nyugalmazott egyetemi tanár is.

A 31 évvel ezelőtti bajnokcsapat tagjai és a vezetőség
A 31 évvel ezelőtti bajnokcsapat tagjai és a vezetőség

A dömsödi „retro fociparti 100” részletes programja:
1.) gyülekező, 14:00 órától;
2.) Dömsöd 1994/95-ös aranycsapat – Retro Pest Megyei All Stars 1994/95, 15:00. Jv.: Kiss Tibor Zoltán (Pécsi Imre, Tóth I Károly);
3.) Pest vármegyei III. osztály, Déli csoport felnőtt bajnoki mérkőzés (26. forduló): Dömsöd – Szigethalom, 17:00.
4.) Arsenal – Paris Saint Germain, Bajnokok Ligája-döntő kivetítőről, 18:00.
A szervezők – köztük nem csak a 30 évvel ezelőtti „aranyos résztvevők”, hanem a klubot ma működtető helyi vezetők (Kajdácsi Imre, Turcsán Tamás, Gábor Tamás, Tóth György, Szabó Zoltán, Patercsák Bálint) minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Korabeli cikk az egykori sikercsapatról
Korabeli cikk az egykori sikercsapatról

Ilyenek voltak

A DÖMSÖD SE 1994/95-ös bajnokcsapatának 22 fős kerete (a név után zárójelben az első adat a pályára lépések, a második a tudósítások szerinti jó teljesítmények, míg a harmadik a szerzett gólok számát mutatja):
Lázár Ferenc (csapatkapitány) (29/12/0 gól), ifj. Haffner György (1/-/0 gól) – kapusok. Árky Lajos (28/10/0 gól), Balázs Attila (12/4/3 gól), Benkő Tamás (28/17/4 gól), Bozai Péter (5/1/1 gól), Brassó József (23/4/0 gól), Czaniga János (14/3/0 gól), Dudás Gábor (12/3/0 gól), Gégény Tamás (27/17/8 gól), ifj. Elekes István (24/17/0 gól), Herbály Tamás (14/7/1 gól), Ispán Sándor (23/5/7 gól), Jaksa István (1/-/0 gól), Lacza Sándor (11/3/1 gól), Lacza Szabolcs (13/4/5 gól), Mészáros Gábor (14/8/0 gól), Nagy Zoltán (5/1/0 gól), Pandur László (27/10/10 gól), Rottenbiller Gábor (25/4/1 gól), Tóth Péter (12/3/3 gól), Vígh László (28/9/7 gól) – mezőnyjátékosok. Szakmai stáb: Elekes István (vezetőedző), Jakab Attila (pályaedző), Pintér László (gyúró), Elekes Istvánné Rózsa (szertáros). Klubvezetés: Madarász András (elnök), Gergely Imre, Pajor Mihály, Vincenzi Renáto (elnökségi tagok). Szakosztályvezető: dr. Sipos István. Támogató: Madarász Andrásné (Marika).

Az 1994/1995-ös Pest megyei I. osztályú bajnokságban résztvevő települések csapatai: Bag; Bugyi; Dabas-Sári; Dömsöd, Gödöllői EAC; Gyömrő; Halásztelek; Kartal; Maglód; Nagykáta; Nagykőrös; Örkény; Pomáz; Ráckeve; Taksony; Tura.

Az alábbi link alatt látható a szombati dömsödi esemény plakátja és az 1994/1995-ös bajnokság végeredménye:
https://www.facebook.com/share/p/1E5zdGwhXT/?mibextid=wwXIfr

Címlapfotó: Dömsödön gálamérkőzéssel emlékeznek meg az egykori sikerekről és köszöntik a születésnapos sikeredzőt, Elekes Istvánt

Megosztás:

Friss hírek

Támogatás

Legyen részese ennek az egyedülálló sport újságnak és támogassa munkánkat!
Legfrissebb hírek
Hasonló hírek

Heti összefoglaló

Szeretne naprakész lenni a hét eseményeivel? Iratkozzon fel heti összefoglaló emailre!