PEST VÁRMEGYEI I. OSZTÁLY
30. forduló
Diósdi Sasfiókák – Dunakeszi
0–5 (0–2)
Diósd, 50 néző. Vezette: Gindl Sz. (Pálfi B., Németh G.)
DIÓSDI SASFIÓKÁK TC: Jaksa T. 5 – Németh Á. 4 (Albert G. 4, a szünetben), Gáspár P. 4, Tóth M. 4, Danis B. 5 – Hoszáng Á. 4 (Simon B. 0, 63. p.), Bakti B. 4, Borisza B. 4, Balogh B. 5 (Fischer Á. 0, 80. p.), Bácsi B. 4 (Marquez-Olmedo R. 0, 58. p.) – Horváth B. 4 (Szigetvári M. 0, 80. p.). Edző: Dukon Béla.
VS DUNAKESZI: Kindricz M. 7 (Sájer B. 0, 83. p.) – Balogh Á. 7, Rieger Á. 7, Atik Y. 7 – Pajti A. 7, Balogh T. 8 (Horváth O. 7, 33. p.), Torda P. 7 (Juhász D. 0, 75. p.), Benedek B. 7 – Cs. Nagy M. 7 (Cserkuti K. 0, 75. p.), Dalnoki Á. 7, Zelenák M. 9 (Simon B. 7, 60. p.). Edző: Kecskés Zoltán.
GÓL: Zelenák M. (3), Balogh T., Cserkuti K.
SÁRGA LAP: Gáspár P., ill. Balogh T.
DUKON BÉLA: – Sokkal jobb csapat ellenében sajnos megint gyengén fociztunk. Ez nagyon kevés volt.
KECSKÉS ZOLTÁN: – Szerettük volna győzelemmel zárni az évadot, felhívtam a srácok figyelmét, hogy olyan mérkőzés jön, amit mindenképpen meg kell nyernünk. A srávok ennek megfelelően álltak bele, remek hozzáállással és teljesítménnyel teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, ami egy percig sem forgott veszélyben. Köszönöm a vezetőknek, a játékosoknak az egész éves támogatást és munkát!
Ceglédi Vasutas – Aranyszarvas
1–5 (0–1)
Cegléd, Zsengellér Gyula Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Versics D. (Bíró Zs., Berendi T. Cs.)
CEGLÉDI VASUTAS SE: Szabó I G. 4 – Labancz Z. 5 (Szabó Cs. 6, a szünetben), Jakab R. 6, Krajcz M. 6, Telinger I. 5 – Domonyi R. 4 (Czinege N. 6, a szünetben), Megyesi T. 5 (Szabó II Gergő 0, 86. p.), Paskó M. 5, Ványi Zs. 5 (Olgyay B. 6, 54 p.) – Asztalos D. 5, Majoros Sz. 4 (Fömötör B. 5, 54. p.). Edző: Kecskeméti József.
ARANYSZARVAS SE: Ivicevic M. 9 – Tábori Z. 9, Mózes B. 9 (Domokos B. 9, 60. p.), Danada I. 9, Szabó Z. 9 – Tóth B. 9, Kovács M. 9, Laczkó M. 9 (Papp K. 0, 82. p.), Ficsór R. 9 (Rácz M. 0, 75. p.) – Gergely T. 9 (Elsik L. 0, 86. p.), Laczkó G. 9 (Dósa Á. 0, 82. p.). Edző: Fülöp Lajos.
GÓL: Szabó Cs., ill. Ficsór R., Danada I., Laczkó M., Gergely T., Dósa Á.
SÁRGA LAP: Megyesi T., Czinege N., ill. Gergely T., Danada I., Laczkó M., Fülöp L. (kispadról).
KECSKEMÉTI JÓZSEF: – Sajnálom, hogy nem sikerült szépen búcsúznunk a két elköltöző kulcsjátékosunktól. Ami a mostani találkozót illeti, gyengén játszottunk, nem sikerült pótolni a hiányzókat. Köszönöm azoknak, akik sérülten vagy betegen vállalták a játékot, ebben az állapotunkban ez ennyire volt elég. Halkan megjegyzem, hogy rúgtunk egy szabályos gólt, valamint a ziccerben kilépő játékosunkat állította meg – szerintem – érthetetlen módon a játékvezető sípja még döntetlen körüli állásnál. Nem ezen múlt, gratulálunk a legyőzőinknek! Elismerésem ceglédi játékosoknak az egész éves teljesítményükhöz, a kitűzött célt teljesítettük, hiszen a 4-8. hely között végeztünk. Sajnálom kilátogató szurkolóinkat, elnézést kérek tőlük a teljesítményünkért!
FÜLÖP LAJOS: – Hálás vagyok csapatomnak és nagyon köszönöm, hogy varázslatossá és csodálatossá tették az utolsó mérkőzésemet. Véleményem szerint jó csapat otthonában, teljesen megérdemelten nyertünk. Kiemelkedő az a hangulat, amit Kalacsi Jani bácsi és a gyerekek teremtettek. Nagyon köszönjük, rendkívül büszkék vagyunk rájuk és arra is, hogy ilyen közösség alakult ki. Nem utolsósorban gratulálok a Cegléd játékosának, Oldal Tibornak gyermeke megszületéséhez, jó egészséget kívánok! Minden Pest vármegyében dolgozó kollégának köszönöm az elmúlt időszakot, ezúton kívánok mindenkinek további sikereket és jó egészséget!
Vecsés-Triplex Targo – Pomáz-ICO
9–0 (5–0)
Vecsés, Dózsa György út, 150 néző. Vezette: Harnos Cs. (Gergely M., Lovasi J.)
VECSÉSI FC-TRIPLEX TARGO: Bardócz M. 8 – Menyhárt A. 8, Halmos R. 8 (Lakatos Z. 0, 65. p.), Nádasi K. 8, Rajnai P. 8 – Bakos Sz. 8, Gyökér T. 8, Darabont G. 8 – Mudroch M. 8 (Mari Z. 0, 65. p.), TÓTH GYÖRGY 10 (Fekete R. 0, 65. p.), Barabás Á. 9. Edző: Vincze Gábor.
POMÁZ-ICO SE: Gajdácsik Zs. 6 – Báthory P. 6, Szekeres M. 6, Romándi M. 6, Tisler A. 6 – Lantos B. 6 (Hameed A. T. 6, a szünetben), Kovács G. 6 (Potecz A. 0, 69. p.), Katona Zs. 6 (Koltai M. 6, szünetben), Sidó Z. 6 – Kovács K. 6, Bencze Zs. 6. Edző: Erős Károly.
GÓL: Tóth Gy. (4), Barabás Á. (3), Gyökér T., Fekete R.
VINCZE GÁBOR: – Óriási gratuláció a csapatnak azért, amit ebben a szezonban véghezvitt. Az együttes erejét jelzi, hogy az utolsó meccsen, hazai pályán remekül futballoztunk. Többet nem igazán tudok hozzátenni, tényleg mindenki megtett mindent, hogy igazán szépen zárjuk a bajnokságot.
ERŐS KÁROLY: – Először is, gratulálok a Vecsésnek a győzelemhez és a bajnoki címhez! Sajnálom, hogy így sikerült a vége, ugyanakkor pozitívum, hogy a mindössze 16 éves Lantos Bence kezdőként bemutatkozhatott a felnőttek között. A szezonunkat illetően úgy gondolom, egyértelműen a bravúr kategóriájába tartozik, hogy sikerült meghosszabbítani az elsőosztályú tagságunkat. A csapat jövőjét illetően változtatásokra lesz szükség, még egy ilyen szezon nem fordulhat elő. Mindenkinek jó pihenést kívánok a nyárra!
Vác – CSO-KI
3–1 (1–0)
Vác, stadion, 150 néző. Vezette: Rizán Zs. (Szakály M. Sz., Faragó F.)
VÁC VLSE: Flamich G. 8 – Rusvay B. 8 (Magos M. 0, 70. p.), Marosi L. 8, Pitz O. 8 (Onye O. 8, a szünetben), Hugyecz M. 8 (Medvegy K. 0, 86. p.) – Balogh B. 8, Kovács B. 8, Pap B. 8 – Varga B. 9, Juhász P. 8, Dömök E. 8 (Kindricz M. 0, 83. p.). Edző: Burzi Attila.
CSO-KI SPORT: Rákóczi II Levente 6 – Lehel R. 6 (Kiss K. 6, a szünetben), Balogh B. 6, Csákány Á. 6 (Fazekas M. 0, 62. p.), Németh Á. 6 – Altsach A. 6, Ondrik B. 6, Rákóczi I Levente 6, Csiki B. 6 – Török N. 7 (Geschitz Á. 0, 62. p.), Ocztos M. 6 (Kósa M. 6, a szünetben). Játékos-edző: Kenesei Krisztián.
GÓL: Varga B. (2), Juhász P., ill. Török N. (11-esből).
SÁRGA LAP: Rusvay B., ill. Ondrik B., Fazekas M.
BURZI ATTILA: – „Fordított” mérkőzést játszottunk, mint Csomádon, ezúttal ellenfelünknek adódott több lehetősége, viszont mi rúgtuk a gólokat.
KENESEI KRISZTIÁN: – A mérkőzésről annyit, az első félidő után három góllal kellett volna vezetnünk, később 2–1-nél négy százszázalékos helyzetet hagytunk ki a kapussal szemben, ami aztán törvényszerűen megbosszulta magát. Sok helyzetet elpuskáztunk, úgy gondolom, az eredmény ellenére is közelebb álltunk a győzelemhez, de az utolsó találkozóra fejben elfáradtunk. Nagyon szép négy évet töltöttem Csomádon, minden csapatommal szívesen dolgoztam együtt, amelyért köszönet illeti Davcsó Károlyt, sajnálom, hogy így alakult a vége. Rendkívül büszke vagyok arra, amit az évek alatt elértünk, a megyei másodosztályból indulva, eljutottunk a MOL Magyar Kupa főtáblájára, idén pedig remek tavaszt produkáltunk. Jó érzéssel gondolok vissza mindenkire, akivel egy csapatban játszhattam, illetve edzőként dolgozhattam. Fájó szívvel búcsúzom.
Biatorbágy – Dunakanyar-Szentendre
2–5 (1–4)
Biatorbágy, Iharos dűlő, 100 néző. Vezette: Tóth Sz. (Berki A., Szalai-Sziebig N.)
BIATORBÁGY VSE: Marosi B. 5 – Zsáki D. 5, Páles T. 5, Müller K. 5 – Lesták B. 6, Kerkovits Á. 5, Kovács B. 5, Pap B. 6 – Balázs-Hegedűs Á. 5, Fodor D. 5, Cserei H. 5. Edző: Urbán Zoltán.
DUNAKANYAR SE-SZENTENDRE: Kovács B. 7 – Bonifert M. 8, Ladányi L. 7 (Nagy J. 7, 55. p.), Fehér-Kaplár Zs. 8, Gál A. 7 (Zöld Z. 7, a szünetben) – Nagy L. 8, Farkas G. 8, Szabó M. 8, Deák F. 7 (Málits M. 7, a szünetben) – Horváth P. 8 (Egervári M. 0, 63. p.), Bárczi H. 9. Edző: Andrási Zoltán.
GÓL: Fodor D., Müller K., ill. Bárczi H. (3), Bonifert M. (11-esből), Horváth P. (11-esből).
SÁRGA LAP: Páles T., Lesták B., ill. Zöld Z.
URBÁN ZOLTÁN: – Tavasszal hat-hét labdarúgónk folyamatosan sérült volt, őket minőségben nem tudtuk pótolni. Köszönöm azoknak a játékosoknak, akik a nehézségek ellenére is végig kitartottak! Gratulálunk a bajnok Vecsésnek, a második helyezett Szentendrének és a bronzérmes Dunavarsánynak! Mindenkinek jó pihenést kívánunk!
ANDRÁSI ZOLTÁN: – Motiváltan léptünk pályára, ami az eredményben is megmutatkozott, így szépen zártuk a szezont. Hatalmas gratuláció játékosaimnak az ezüstérem megszerzéséhez, nagyon büszke vagyok rájuk! Mindenkinek jó pihenést kívánok!
Felsőpakony-Hungarec – Bugyi-OBO
3–3 (1–1)
Felsőpakony, 100 néző. Vezette: Nemes A. (Kovács L. R., dr. Krózser A. J.)
FELSŐPAKONY-HUNGAREC SE: Sebestyén I. 6 – Gere Z. 6, Rainer M. 6 (Matyi M. 0, 86. p.), Szita B. 6, Fazekas N. 6 (Semsei M. 7, 58. p.) – Kőrösi V. 6, Tóth Sz. 6, Lefler B. 8, Szőke K. 8 – Szakállas I. 6 (Kréti G. 6, a szünetben), Óber B. 6 (Hegyes P. 6, 58. p.). Edző: Megyesi László.
BUGYI-OBO SE: Ritzl B. 7 – Kucsván Martin 7, Gosztonyi M. 7, Orbán M. 7, Hári J. 7 – Somogyi M. 7 (Czili B. 0, 67. p.), Révész A. 7, Harsányi D. 7 – Klein K. 7, Papp Gy. 8 (Popov P. 0, 75. p.), Landsmann D. 7(Nagy Zs. 0, 84. p.). Edző: Szőgyi Tamás.
GÓL: Lefler B., Semsei M., Szőke K., ill. Landsmann D., Papp Gy., Czili B.
SÁRGA LAP: Szita B., Hegyes P., ill. Somogyi M.
MEGYESI LÁSZLÓ: – Az utolsó percig kiélezett mérkőzést játszottunk, a meccs képe jól tükrözte a tavaszi idényünket. Nem egyszer behibáztunk, ugyanakkor szép és ötletes támadásokat is vezettünk a találkozó nagy részében. Talán több is volt benne, de mégis szép évet zártunk. Feljutás után, 45 ponttal, 8. helyezés az elsőosztályban, amire utoljára 16 évvel ezelőtt volt példa Felsőpakonyon. Emellett a Pest Vármegyei Kupában a legjobb négy közé jutottunk, ezzel kiharcoltuk a MOL Magyar Kupa-főtábláján való szereplést. Szeretnénk megköszönni vezetőinknek, szurkolóinknak és támogatóinknak, hogy egész évben mellettünk voltak. Gratulálok játékosaimnak, jó pihenést kívánok a Pest vármegyei futball minden résztvevőjének!
SZŐGYI TAMÁS: – A szurkolók nem unatkoztak, rengeteg helyzet volt mindkét oldalon, így kívülről is élvezhető, lüktető játékot “rakott le” a két csapat az asztalra. Sajnos több meghatározó játékosunkat is nélkülöznünk kellett, de a célunkat így is elértük a találkozón, amellyel elégedett vagyok. Gratulálok a csapatnak a tavasszal nyújtott teljesítményéhez és az elért 6. helyhez! További sok sikert kívánok ellenfelünknek!
Budakalász – FÉMALK-Dunavarsány
3–4 (0–3)
Budakalász, 200 néző. Vezette: Varga F. (Pál A., Szász K.)
BUDAKALÁSZI MSE: Kovács T. 7 – Pályi B. 6, Mázsi Á. 6, Pál Sz. 7, Vincze K. 6 – Széll T. 7, Pálinkás Á. 6, Dombai B. 7, Dene M. 7 (Rausz A. 0, 70. p.), Fehér B. 7 – Szűcs A. 7. Csapatvezető: Vadas Attila.
FÉMALK-DUNAVARSÁNY TE: Bolla J. 7 – Borsos G. 7, Hankó K. 7, Miskovicz R. 8 (Ishmael K. 7, a szünetben), Árkocsevics M. 7 (Gubacsi Z. 0, 87. p.) – Vastag Sz. 7, Németh K. 7, Irházi D. 7, Zana D. 7 – Iszak R. 8, Koncz M. 7 (Badics F. 0, 85. p.). Sportigazgató: Hollik András.
GÓL: Széll T. (11-esből), Dene M., Szűcs A., ill. Koncz M. (2), Zana D. (11-esből), Iszak R.
BAJZÁT PÉTER, a Budakalász asszisztensedzője: – Az utolsó mérkőzést korrekt hozzáállással, becsületesen és jó eredménnyel hozta le a sok fiatalból álló csapatunk. Köszönjük mindenkinek, aki ebben az évben segítette a munkánkat, be kell valljuk, a végére elfogytunk, teljesen új csapatot kell építenünk. Gratulálunk a dunavarsányi együttesnek és sok sikert kívánunk az osztályozón a céljaik eléréséhez!
HOLLIK ANDRÁS: – Varsányi tartózkodásom óta egyszer sem sikerült nyerni Budakalászon, ezért is örülünk a sokgólos mérkőzésnek. A hétfői kupagyőzelem után így a bajnokságtól is szépen búcsúztunk, már harmadik éve a dobogón és még nincs vége, vár ránk az osztályozó két mérkőzése, ami a kupa- és a bajnoki érem mellé szépen mutatna klubunk centenáriumán. Köszönet mindenkinek, akik lehetővé tették ezen lehetőségeket! Elsősorban névadó szponzorunknak a FÉMALK-nak, Dunavarsány Önkormányzatának és a klub prominenseinek, dolgozóinak és nem utolsósorban kollégáimnak, valamint a CSAPATNAK!
Pilis – Perbál 3–0 (versenybizottsági határozat alapján)
A 30. forduló válogatottja
Ivicevic M. (Aranyszarvas) 9 – Rusvay B. (Vác) 8, Fehér-Kaplár Zs. (Dunakanyar-Szentendre) 8, Szabó Cs. (Aranyszarvas) 9 – Balogh T. (Dunakeszi) 8, Szőke K. (Felsőpakony-Hungarec) 8 – Varga B. (Vác) 9, TÓTH GYÖRGY (Vecsés-Triplex Targo) 10, Barabás Á. 9 (Vecsés-Triplex Targo) 9, Zelenák M. (Dunakeszi) 9, Bárczi H. 9 (Dunakanyar-Szentendre) 9.
A forduló jegyzőkönyvei, az aktuális tabella és a góllövőlista megtekinthetők az adatbankban:
https://adatbank.mlsz.hu/league/65/14/31445/30.html
Címlapfotó: Magabiztos biatorbágyi győzelmével az újonc Dunakanyar-Szentendre szerezte meg az ezüstérmet (forrás: Dunakanyar SE facebook oldal)







