– Miért határozott úgy, hogy az őszi idény után elhagyja a rákospalotaiakat?
– A rákospalotaiak 2024 nyarán kiestek az NB III-ból, a terv pedig az volt, hogy egy év után visszakerüljenek a harmadik vonalba. Mindig szerettem olyan helyen futballozni, ahol célul a feljebb kerülést tűzték ki, erre a REAC-nál esély kínálkozott. Molnár Zoltán vezetőedző keresett meg, felvázolta, mit terveznek, ami nekem is tetszett. Fél év után akkor tértem vissza Ausztriából, úgy éreztem, ennél jobb lehetőséget nem is tudnék elképzelni. Jól éreztem magam a Budapest bajnokság I. osztályában szereplő sárga-kékeknél, de menet közben kiderült, anyagi téren nincs minden rendben, ezért köszöntem el a REAC-tól.
– Hogyan lett a Széchenyi tér után Pilis?
– Kerestem a lehetőséget, felmerült az az opció is, hogy Maglódon folytatom, hiszen korábban két évet már futballoztam náluk, jelenleg pedig az NB II-es futsalcsapatuk játékosa vagyok. Közben megkerestek Pilisről is, ahol a támadó középpályás posztjára kerestek játékost. A helyi vezetők elmondták, a mostani szezonban cél a dobogós helyezés elérése, későbbiekben pedig a magasabb osztályba jutás. Már említettem, hogy kedvelem a kihívásokat, így megállapodtunk egymással.

– Mielőtt részletesebben beszélnénk arról, hogy a pilisi zöld-fehérek elérhetik-e céljukat, picit kanyarodjunk vissza a múltba. Hol kezdett el futballozni és mely egyesületek voltak az állomásai?
– A bátyám a fővárosban, a 11. kerületben, Kelenföldön, a Kelen Sport Club utánpótlásában volt kapus, és az ő példája miatt én is szerettem volna ott játszani. A szüleim nem nagyon lelkesedtek az ötletemért, végül kikötötték, egy feltétellel mehetek: ha jó lesz bizonyítványom. A tanév végén megmutattam nekik a kitűnő bizonyítványomat, így már nem volt akadálya, hogy 2008 nyarán leigazoljanak a Kelenhez. Három évet töltöttem el Kelenföldön, majd lehetőségem nyílt rá, hogy a Ferencvárosnál folytassam a pályafutásomat. Az ilyenkor megszokott próbajátékon nekem is át kellett esnem, végül egy hét elteltével, a különböző gyakorlatok sikeres teljesítése után átigazoltak a zöld-fehérek. Az Üllői úton az utánpótláskorosztályokban egyre lépegettem felfelé, eljutottam a 18 évesekig, ám akkor annak az évfolyamnak nem írtak ki bajnokságot, így a felnőtteknél a Fradi tartalék lehetett volna még opció, de a klub abban az évben épp megszüntette ezt a csapatát. Emellett sajnos egészségügyi gondjaim is adódtak, így számomra abszolút rosszul sikerült a 2016/2017-es szezon, úgy érezem, mennem kell.
– Hogyan alakult a folytatás?
– Kerestem a lehetőséget, ehhez megfelelőnek mutatkozott a Budapest I. osztályban szereplő Újbuda-Voyage. A terv az NB III-ba jutás volt, de az őszi idény végére kiderült, ebből nem lesz semmi. Visszatértem a nevelőegyesületemhez Kelenföldre, ahol az U19-ben játszottam, és emellett az Airnergyben futsaloztam is, kispályán pedig a Szent Istvánban szerepeltem. 2018 nyarán aztán megkeresett Kerekes Barna, az NB III-as FC Dabas akkori trénere, elhívott hozzájuk, ami kétségtelenül előrelépést jelentett, így a piros-fehérekhez szerződtem. Közben Erős Károly vette át a gárdát, vele nem volt felhőtlen a viszonyom, ráadásul azt sem nézték jó szemmel, hogy a minifutball-válogatottban szerepeltem, és emiatt időnként hiányzom. Nem volt mit tenni, váltanom kellett, a folytatásban Martonvásárra, a Fejér megyei I. osztályba igazoltam át, onnét gond nélkül elmehettem 2019 végén a minifoci-válogatottal az Ausztráliában megrendezett világbajnokságra, amelyen az előkelő negyedik helyen végeztünk. A koronavírus-járvány miatt a tavasz idény nem sok lehetőséget adott, nyáron pedig Maglódra igazoltam az akkor még „megye-egyes” gárdához, ahol a futsalra továbbra is lehetőségem nyílt.
– Elégedett volt ezzel a lehetőséggel?
– Igen, de korábban játszottam Pécsett, a PTE-PEAC futsalegyüttesében, ahol Varga Balázs volt az edző, aki 2022 nyarán a Tolna vármegye I. osztályú Dunaföldvár trénere lett és jelezte, számítana rám a csapatában. A cél a magasabb osztály elérése volt, ezért belevágtam. A döntésemet megkönnyítette, hogy a Maglód kiesett az I. osztályból. Az új klubomnál jobbára csak csereként kaptam lehetőséget, így a szezon felénél Csepelre távoztam, előbb a Csep-Gól, majd az UFC színeiben játszottam, egészen 2023 végéig. Ekkor Ausztriába, a Neunkirchen alakulatához szerződtem, a tavaszi idényben náluk szerepeltem, de a bajnokság végén közölték, nem finanszírozzák a Magyarországról átjárókat. Ekkor tértem haza, a már említett REAC-hoz, amiről korábban már beszéltem.

– Mi a cél Pilisen?
– A dobogón kell végeznünk, erre meg is van a reális lehetőség. Jelenleg 35 ponttal a negyedikek állunk, három ponttal lemaradva a dobogó alsó fokán helyet foglaló Perbál mögött, amely a legutóbbi fordulóban előzött be minket. A tavaszi nyitányon rangadón kaptunk ki 1–0-ra Gödöllőn, ez a vereség úgy gondolom, még elfogadható volt. Következett hazai pályán a Budakalász, ellenük 2–0-ra nyertünk, ezt követően pedig 2–1-re legyőztük a Biatorbágyot. Sajnos a legutóbbi, 19. fordulóban a Bugyi elleni idegenben elveszített meccs nagy pofon volt számunkra. A második félidőben több gólt is szerezhettünk volna, de a helyzeteink rendre kimaradtak, a végén pedig kihagytunk és a Bugyi betalált a kapunkba és 1–0-ra győzött. Hasonló botlást a folytatásban már nem engedhetünk meg magunknak, ha el akarjuk érni a kitűzött céljainkat. A tabellán mögöttünk lévők riválisokkal szemben mindenképpen győznünk kell, kedvező, hogy az egyaránt dobogós Dunavarsányt és Perbált is hazai pályán fogadhatjuk majd. A Pest Vármegyei Kupában is szeretnénk helytállni, ott vagyunk a legjobb nyolc között, jövő szerdán lehet esélyünk a MOL Magyar Kupa országos főtáblájára jutásra, ha otthon sikerül a CSO-KI együttesét búcsúztatnunk…
A Pilis eddigi eredményei és a további tavaszi menetrend a Pest vármegyei I. osztályban:
https://adatbank.mlsz.hu/club/63/14/29409/20/287732.html
Címlapfotó: A kedvező sorsolásukban joggal bízhatnak a bajnokságban és a Pest Vármegyei Kupában a pilisiek (forrás: MLSZ PVMI-archív)