– Hogyan sikerült azt az egy mérkőzést elveszíteni? Ráadásul úgy, hogy már 5–2-re is vezettek Veresegyházon a Rubeola vendégeként.
– A hajrát elrontottuk, mert lezárhattuk volna a mérkőzést, de hagytuk visszakapaszkodni az ellenfelet. Amint érzékeltük a bajt, már kapkodtunk, a végén pedig egészen elképesztő módon egy egészpályás góllal kaptunk ki. Mindegy, ez van, már megtörtént. Hosszú volt a bajnokság, egy ilyen vereség, egy ilyen teljesítmény belefért. Talán jól is jött az a pofon.
– Motiválja a csapatát, hogy az utolsó mérkőzésen még visszavághatnak?
– Persze, de valójában már a vereség után tudta mindenki, hogy mit kellett volna másként csinálnia. Felhívtam a figyelmet a hibákra, de valamennyi játékosom tisztában volt azzal, mit rontott el. Hazai pályán biztosan máshogyan játszunk majd.
– Mennyire volt nehéz megszerezni a bajnoki címet?
– Végignézve az eredményeinken, sokan talán azt hihetik, a nagykülönbségű győzelmeink miatt egyszerű feladat volt az első hely megszerzése, de ez nem igaz. Tény, hogy voltak kétszámjegyű sikereink, de csak azért, mert megteremtettük magunknak az esélyt a fölényes győzelmekre.
– Jó, de hogyan?
– Szerencsére bő kerettel dolgozhatok, és minden mérkőzésen volt két-három olyan játékosom, aki az adott napon kiemelkedett a mezőnyből, nagy segítség számomra, hogy nem mindig ugyanaz a két-három ember nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Mindenki stabilan teljesített, a második félidőre a legtöbb ellenfélnek rendre felőröltük az ellenállását.
– Mi várható a folytatásban?
– Irány az NB I, hiszen ezért küzdöttünk a rajt óta. A klub két évtizedes múltjában eddig kétszer szerepelt az élvonalban, de meglehet, most lesz a legalacsonyabb az átlagéletkor, mivel a tíz éve indult futsalutánpótlásunknak így lenne értelme. Bár a felnőtt együttesünkben akadnak idősebbek is, leginkább az U19-es korosztályunk tagjai játszottak az NB II-ben. A képességek alapján akár már a következő bajnokságban is, de később, felnőttként mindenképpen megállják a helyüket az NB I-ben is. Bizakodó vagyok a következő szezon miatt, de felkészültünk rá, hogy egyetlen pontot sem adnak majd könnyen, viszont a rutinszerzéshez, a további fejlődéshez feltétlenül szükséges az osztályváltás.
– A futsal mellett a Pest vármegyei IV. osztály, Délkeleti csoportjában szereplő Kincsem-Farmos labdarúgócsapatának is ön az edzője, sőt sok futsalosa a nagypályás együttesnek is tagja, van tehát jócskán átfedés. Két fordulóval a bajnokság vége előtt a második helyen állnak a csoportban, ahol legrosszabb esetben is bronzérmesek lesznek. Ahhoz képest, hogy az újrakezdés után ez az első idényük, elégedett lehet a teljesítménnyel.
– Az is vagyok, az utolsó két mérkőzésünket azért is szeretnénk megnyerni, mert az őszi idény végén az Újszilvástól és a Kókától is kikaptunk. Novemberben már létszámhiánnyal küszködtünk, most azonban mindenki bevethető. Ha a hajrában a legutóbbi öt-hat fordulóban mutatott hozzáállással és teljesítménnyel lépünk pályára, két győzelemmel fejezhetjük be a bajnokságot, és meglesz az ezüstérem…
A Kincsem-Lovaspark eredményei a 2025/2026-os szezonban a férfi futsal NB II, Keleti csoportjában:
https://adatbank.mlsz.hu/club/65/0/33165/9/326624.html
A férfi futsal NB II, Keleti csoportjának 2025/2026. évi bajnoka a Kincsem Lovaspark. Az előnézeti képen hátsó sor (balról): Gerhát Tamás Ádám, Nagy Bálint, Fehér Zétény, Kozma Balázs, Sárközi Szabolcs (játékos-edző), Marsl Zoltán István, Mészáros Dominik László. Első sor: Simon Zoltán (masszőr), Tóth Benjámin, Dósa Ákos, Vörös Péter, Vörös Domos, Lovasi Balázs. A képről hiányzik: Hajdu Bálint, Kis Ádám, Kis Miklós Gergely, László Zsombor Dávid, Lengyel Máté, Makkos Patrik, Nagy Attila Zsolt, Papp Milán Miklós, Szabó Máté Zsolt.
Címlapfotó: Fiatalokra építve magabiztosan végzett az NB II, Keleti csoportjának élén Sárközi Szabolcs együttese (forrás: Kincsem Lovaspark Futsal)







